Skocz do zawartości

Czarny Pixel W Nowym Monitorze Lg W2361v-pf / Live's Bad


LenoX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

gdyby ktoś miał dylemat czy kupić LG czy np. Samsung, to proszę o zapoznanie się z moją historią.

Będzie mi bardzo miło, jeżeli zmieni swoje zamiary dzięki mnie.

 

Ano kupiłem monitor LG z dobrymi parametrami (zwłaszcza chciałem dodatkowe wejście HDMI) ... miał gwarancje 0 bad pikseli do 30 dni od zakupu.

door to door

 

Polecam http://www.digitalversus.com/ , aby porównać sprzęty.

 

Oczywiście 1e uruchomienie i widać czarny piksel 10 cm od środka ekranu.

Pytanie 1: czy LG nie potrafi sprawdzić monitora przed wysyłką?

 

no ...i wysłałem monitor 3 tygodnie temu, i jeszcze go nie mam z powrotem. To naprawdę niezły wynik aby tyle czasu było potrzeba na odesłanie innego kartonika z nowym monitorem.

Pytanie 2: co serwis robi przez 3 tygodnie? Szuka monitora po magazynie, a może pocztą polską idzie paczka 2 tygodnie z centrum dystrybucyjnego

 

Co mogę przekazać Wam moi drodzy?:

"nie reklamuj monitora z byle powodu, bo będziesz czekał miesiąc na wymianę!"

 

Jako niedoszły obywatel II Japonii, IV RP i II Irlandii protestuję!!!!!!!!!!!!! :-)

 

Zasługujemy na najlepszą jakość i czas wymiany monitora do tygodnia.

Reklamujmy wszystko co się da! No i dzielmy się czy czas reakcji jest rozsądny.

 

Ile czasu Samsung wymienia monitor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak samo jak z dyskami. Jak trafisz dobry egzemplarz to będziesz wychwalał, jak trafisz zły to na pewno wszystko co pochodzi od tego producenta jest złe.

Druga sprawa to zapoznałbym się z gwarancją i doczytał o czasie naprawy. Zawsze można przez rzecznika praw konsumenta dociekać swoich racji :)

 

Ja akurat mam "stary" monitor LCD od LG i lepszego sprzętu nie widzę niż to co kupiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że kupiłem w najbliższym sklepi czyli na Allegro ;-/

 

Aczkolwiek jak się kupuje monitor czy TV to sie rzadko sprawdza na miejscu, bo przy niestarannym zabezpieczaniu można porysować w drodze do domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]przy niestarannym zabezpieczaniu można porysować w drodze do domu
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale piszesz jakbyś ze sklepu do domu na plecach kilka dni przez góry i morza niósł ;) Szansa na uszkodzenie monitora, który jest standardowo "ubrany" w piankę, zabezpieczenia ze styropianu i karton jest minimalna nawet jak się jakimś autobusem czy pociągiem wiezie. Ja w każdym razie sprawdzam od razu w sklepie.

A kupowanie elektroniki, monitorów itp na Allegro to zawsze był i jest hazard - kupujesz kota w worku a zwrot do sprzedawcy na Twój koszt. Finalnie może wyjść drożej niż w sklepie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja zeszła na boczne tory,

 

nie ważne czy kupuje się na Allegro, sklepie internetowym czy w osiedlowym sklepie komputerowym.

Nie jest też ważne czy jest piksel od nowości czy po 5u dniach.

 

Jeżeli jest gwarancja door to door to nie można wymieniać monitora przez 3 tygodnie.

...(_acha_ → aha) ORT wysłałem i po 21 dniach odebrałem nowy!!!!!

Wszystko jak trzeba, panel jak nowy w oryginalnych foliach. Nawet podstwa jest jak lustro ( wysłałem upaćkaną paluchami)

 

Nie akceptuję sytuacji, że jesteśmy w Polsce traktowani jak 3i świat przez koncerny.

Jeżeli ludzie nie będą reklamować, bo im się nie chce walczyć albo nie chcą tracić czasu na "błachostki", to koncerny będą zawsze pchać wyroby z drobnymi wadami.

Pierwszy sort do zachodzniej europy a my dostaniemy gatunek II za wyższą cenę.

 

Zauważcie co piszę, fabrycznie zapakowany monitor od producenta przyszedł z defektem.

Ja informuję tylko, ile trwa wymiana w moim przypadku monitora od LG.

 

Proszę zróbcie z tą wiedzą co chcecie.... :-)

...aczkolwiek monitor jest super.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest gwarancja door to door to nie można wymieniać monitora przez 3 tygodnie.
Wg mnie to b.dobry czas. Pamiętaj, że ten monitor po drodze przechodzi przez cała machinę wielkokorporacyjnej biurokracji.

 

Jeśli uważasz, że jesteśmy traktowani jak 3. świat, to podaj przykład gdzie jest lepiej ;) Jakieś zaściankowe kompleksy z Ciebie chyba wyłażą, bo akurat jeśli chodzi o obsługę gwarancji, to jesteśmy traktowani dokładnie tak samo jak inni. Pamiętaj, że nawet jeśli Twój monitor został wyprodukowany w Polsce, to gwarancję prawdopodobnie obsługuje jakaś centrala gdzieś w Europie (o ile nie poza nią ;))

Osobiście na wymianę głupiego napędu DVD (też produkcji LG) czekałem tydzień w sytuacji, kiedy sam dostarczyłem uszkodzony sprzęt do serwisu.

 

Przeczytaj sobie zresztą gwarancję. Założę się, że masz tam napisany czas obsługi ok. 2-4 tygodni ;)

 

Krótko mówiąc marudzisz. Kupuj sprzęt porządnych firm, to nie będziesz narzekał. Tyle, że wtedy koszt to cena z Allegro razy 3 albo lepiej :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...