Skocz do zawartości

Konfiguracja Neostrady Pod Red Hat 9.0 Shrike


condor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam dystrybucje RED HAT 9.0 shrike ,modem Sagem Fast 800

Pobrałem pliki korzystając z XP :linnet, rp-pppoe, sagem, speedtouch, ueagle wszystko jest zapisane w tar.gz

Do modemu otrzymałem płytę instalacyjną na której są zapisane pliki w tar.gz ale jest jeszcze na pliku TGZ (ten opis nie wiem co oznacza) AdobeReader_enu- 7.0.5-1 .386. tar.gz oraz linux- 505.tar.gz dodam że jeszcze nie zaczołem żadnej konfiguracji połączenia, ponieważ nie wiem czy posiadam odpowiednie narzędzia po prostu nie wiem co mi tu będzie potrzebne.

Jestem nowym użytkownikiem Linuxa tak więc proszę o informację odnośnie instalacji neo pod RH 9 shrike i jakiegoś linka który by mnie oświecił.Dzięki

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dystrybucje RED HAT 9.0 shrike
Oficjalne wsparcie dla RH9 skończyło się ładnych kilka lat temu (RH9 to chyba produkt z 2003 albo 2004 roku).

 

Musisz posiadać ten produkt? Tzn. czy to coś co zastałeś powiedzmy w firmie czy tylko pomysł na "przygodę z Linuksem"? Jeśli chcesz tylko sprawdzić jak wyglądają produkty Red Hata, to zapomnij o RH9, bo dołączysz do grona ludzi jęczących jaki to Linux jest beznadziejny. Zainteresuj się Fedorą (obecnie wersja 12) albo CentOS (wersja 5.4).

 

[EDIT]

http://en.wikipedia.org/wiki/Red_Hat_Linux

 

BTW. Nie to forum. Przenoszę do "Pozostałych dystrybucji", bo RHEL to też nie jest ;)

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę poznać linuxa, nie zamierzam się poddawać frustruje mnie jedynie ta konfiguracja połączenia prawdę pisząc :rolleyes: to próbowałem przez 3 dni a dziś piszę zrezygnowany o pomoc na forum.

Więc tak posiadam wersję cent-os 5.4 ale instalacja zatrzymuję się w tym miejscu

 

switch_root: error moving root 
Kernel panic - not syncing: Attempted to kill init!
Dumping ftrace buffer:
(ftrace buffer empty)

i po zawodach tyle i coś mi mówi że nie pojedzie a to na laptopiku chcę zamontować bo taki dostałem od brata Mikołaja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Napisz jaki laptop. Niestety nie wszędzie idzie gładko, ale zazwyczaj idzie.

2.Wypróbuj Fedorę 12. Jest nowsza i niektóre rzeczy są być może mniej stabilne niż na CentOS, ale na pewno szerszą gamę sprzętu obsługuje.

 

Jeśli zdecydujesz się na F12, to zajrzyj na → naszą wiki do → "Poradnika" oraz do → "Artykułów". To chyba dobre miejsce startu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem Fedore 12 i zainstalowałem od razu wydała mi się jakaś inna taka lepsza, taka bardziej intuicyjna RH 9 już na wstępie mnie zdziwił choćby te ikony jakieś takie komiksowe ale nic, teraz mam na dysku i linki które mi podrzuciłeś przejże i postaram się skonfigurować połączenie z neozdradą :D

I takie pytanie zanim zaczne czy narzędzia które mam będą odpowiednie:

linnet, rp-pppoe, sagem(sterowniki pod modem), speedtouch, ueagle --- sprawdzając u wuja google wpadłem się na kilka sposobów konfiguracji używając w/w narzędzi, a jakie są godne uwagi? czy po prostu sprawdzać wszystko jak leci?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linnet powinien wystarczyć. Z tym sagemem jest mały problem, bo od wydania firmware sporo zmieniło się w kernelu i czasami sterownik jest poprawnie ładowany, a czasami nie. Warto to sprawdzić poleceniem dmesg . Nie myślałeś nad routerem z wbudowanym modemem adsl? Teraz jest to wydatek ok. 100zł, a nie trzeba się męczyć z tymi fatalnymi modemami sagemem czy speedtouchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kłopot pobrany linnet rozpakowany na pulpit i wpis w terminal przez roota

linnet -i

odpowiedz

jest katalogiem

później restart maszyny i ponownie z roota

./ linnet -p

i znów odp.

jest katalogiem

I tak w kółko. Jedna rzecz to taka że po restarcie maszyny nie podłączyłem kabelka i to pewnie przez to choć nie jestem pewny proszę o wskazówkę bo jak na 16 latka takiego zasobu wiedzy na temat linuxa jeszcze nie mam (jak narazie :unsure: ) choć w win było prościej to jednak chcę zacząć na linuxie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpakuj sobie jakiegoś folderu np. ~/Pulpit/linnet/ (klawiszem [tab] możesz uzupełniać nazwy) potem przejdź do niego cd ~/Pulpit/linnet/ (z poziomu roota to będzie cd /home/nazwauzytkownika/Pulpit/linnet). Potem wykonaj polecenia takie jak są w poradniku, ale zrób to dokładnie bez literówek, bo np. poprawne ./linnet -i to nie to samo co linnet -i . Jak już odpalisz połączenie to poczytaj o podstawach obsługi konsoli/systemu. Wszystko jest na naszej wiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje i mi nie idzie staram się ale gapie w monitor od dwóch dni i nie czaje bazy, robię to z uwagą z polecenia roota a tu mnie informuje że mam coś w stylu /var/email/root coś w tym stylu ręce mi opadają za mało wiem jeszcze na ten temat ale nie pękam czy możesz mnie jak dziecko za rączkę poprowadzić z instrukcją ? jeśli się da? bo ja robię tak kopiuje program do pliku pulpit tam go rozpak. a pisze pod rootem to co w poście a mi tu odp. wraca nie ma takiego katalogu, i teraz ja nie wiem czy może mam sobie odpocząć bo robię takie błędy że wstyd, czy faktycznie wytłumaczysz mi to jak dziecku w przedszkolu, bo zaczynam nie dawać rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@condor nic więcej niż tutaj → http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik_F12_(C...da_TPSA_i_Netia nikt Ci nie podpowie, chyba że masz jakieś błędy na ekranie i wkleisz je na forum ;)

 

Komunikatem o poczcie dla roota raczej się nie przejmuj. Jeśli chcesz odczytać, to po prostu w linii poleceń wpisz "mail". Root dostaje standardowo pocztę o wykonaniu się różnych zautomatyzowanych zadań systemowych (prelink, updatedb itp).

 

[EDIT]

Może głupie pytanie: ściągnąłeś tylko program czy również firmware odpowiedni dla Twojego modemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie błędów nie mam, przynajmniej nie pokazują się oprócz wiadomości z rootem, no i to że plik lub też katalog istnieje podczas wklepywania komend, ale to bajka teraz się zabiorę do tego nie miałem dostępu do neta więc zacznę na nowo raz jeszcze wspomniane zostało coś o firmware muszę się upewnić co to i czy to mam i dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...