Skocz do zawartości

Fedora Po Polsku..


Morou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zainstalowałem sobie fedore 12.

 

Ku mojemu roczarowaniu poczas startu instalacji nie moglem sobie wybrac tekstowej instalacji... ale to akurat pikus...

Ale dlaczego nie mogle wybrac aby system byl w jezyku polskim?? Zainstalowal mi sie w jezyku angielskim. Mozna to jakos zmienic?

 

Aha i chcialem sobie zainstalowac updaty. Odpalilem pod gnome update software ale nie instaluje mi aktualizacji po pisze mi ze jakas paczka potrzebuje jakis dowiazan... i nie jestem w stanie sprawdzic ktora.

 

Wczesniej siedzialem troche na ubuntu wiec wszedlem sobie w terminal i wpisalem:

 

1] yum update

2] yum upgrade (nie wiem czym sie to rozni od update)

3] yum install update (analogicznie do apt-get install update)

 

Mam nadzieje ze dobrze zrobilem, ale de facto system mi sie nie zaktualizowal i nie wiem czemu:(

 

Na razie zaczynam przygode z linuksem.

 

Prosze o rady bo na kanale irc #fedora-pl nikt mi nie odpowiada:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

su -c 'system-config-language'

+ zainstaluj paczki językowe.

 

yum update co wypluwa?

 

Ku mojemu roczarowaniu poczas startu instalacji nie moglem sobie wybrac tekstowej instalacji...

Wystarczy dodać argument przy rozruchu. Text chyba. Z resztą jest napisane

 

Ale dlaczego nie mogle wybrac aby system byl w jezyku polskim??

Przy instalacji wybiera sie język. Przegapiłeś??? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie języka - uruchom system-config-language i ustaw język - program ściągnie potrzebne pakiety i po wylogowaniu (może restarcie) będziesz miał polski.

Aktualizacje - yum install update nic nie da. Wymagane pakiety nie znalazły się jeszcze na serwerze, temat link (wypróbuj opcji --skip-broken). Wszystko o yum i rpm znajdziesz na wiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

su -c 'system-config-language'

+ zainstaluj paczki językowe.

 

yum update co wypluwa?

 

 

Wystarczy dodać argument przy rozruchu. Text chyba. Z resztą jest napisane

 

 

Przy instalacji wybiera sie język. Przegapiłeś??? :blink:

 

yum update -> tutaj odpisze za chwile bo nie mam chwilowo dostepu do kompa: poprawiam wiatraczek wentylaora:)

 

Co do tego argumentu przy rozruchu -> moze przeoczylem ten ekran z wyborem trybu wyboru instalacji ale moglbym przysiadz ze chyba od razu pokazal mi sie blekitny ekran z wyborem jezyka itp juz w trybie graficznym... sprawdze jeszcze

 

Co do jezyka... nie wydaje mi sie abym przegapil. Wszystko wybieralem na polski bo 2 razy instalowalem fedore bo za pierwszym razem wlasnie zanstalowala mi sie jako ANG wiec sprobowalem drugi raz i tez wyszlo ze zainstalowala sie w jezyku angielskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. To mowa o live cd czy, DVD? Bo się pogubiłem. Jak Mowa był o instalacji w trybie tekstowym to założyłem że o DVD mowa.

 

 

Wszedlem na strone fedory i pobralem iso fedory 12... takie jakie tam bylo pod linkiem :sciagnij fedore 12 ... ale to live cd, nie widzialem dvd

 

a tak na marginesie czemu system-config-language nie jest widoczny jako jakas ikonka w gnome? Za chiny bym nie doszedl ze trzeba uzyc tej komendy:) Ale zadzialalo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w działaniu są takie:

1] yum update
zaktualizuje system

2] yum upgrade (nie wiem czym sie to rozni od update)
upgrade zainstaluje najnowszą wersję systemu na tym co masz. W Twoim przypadku nic nie zrobi, bo masz już najnowszą :)

3] yum install update (analogicznie do apt-get install update)

A to w ogóle coś zrobi? Chyba nie ma pakietu "update", wtedy powie że nie ma takiego pakietu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...