Skocz do zawartości

Pulseaudio Sux


dbox

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u kogoś kto ma dwie karty dżwiękowe i grafikę z HDMI wynalazek p.t. pulseaudio działa? Albo u kogoś kto podłącza przez USB słuchawki z mikrofonem? Kiedyś umiałem to cholerstwo wywalić i cieszyć się normalnym dźwiękiem, ale F12 jest coraz bardziej uzależniona od tego dziwadła. Dodatkowo ostatnio pulseaudio podczas oglądania czegokolwiek na youtube stopniowo coraz bardziej obciąża mi procek aż do zawieszenia systemu.

 

Jak to zbędne coś usunąć bez usuwania połowy systemu i używać alsy?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na laptopie pulseaudio też mi działa. Ale za to dziwacznie działa klawiatura co opisuję tu: http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic...mp;#entry131679

Na stacjonarnym audio głupieje. Już nawet nie wspominam o tym, że z wersji na wersję jądra zmienia się kolejnośc urządzeń audio - raz jako pierwsze jest to audigy na pci a raz karta z płyty głównej. Problem rozwiązałem przez zablokowanie audio z mb i wpis blacklist snd_hda_intel w /etc/modprobe.d/blacklist.conf. O problemach z Radeonem HD 4770 nawet nie będę pisał bo to nie miejsce na to.

Generalnie rzecz biorąc to póki uzywałem Fedory 8 wszystko działało, potem było tylko gorzej. I uważam że jest to wina dystrybucji, ale że używam jej od 10 lat (początkowo był to RedHat) to się jej trzymam. Nie zmienia to faktu, że jak ktos chce mieć system do roboty to niech używa F10. Ja niestety jestem ciekawski i używam najnowszych wersji - no to mam za swoje. Ale F13 zainstaluję za rok. A może będzie to F14.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u kogoś kto ma dwie karty dżwiękowe i grafikę z HDMI wynalazek p.t. pulseaudio działa? Albo u kogoś kto podłącza przez USB słuchawki z mikrofonem?
Ja mam kartę wbudowaną intela + HDMI + kartę na usb (chipset c-media) i pulseaudio radzi sobie doskonale. Oczywiście do karty usb podłączam słuchawki z mikrofonem. Pulseaudio na fedorze radzi sobie tak dobrze z zarządzaniem dwoma kartami, że nawet na archu, który jest moją główną dystrybucją, a na którym od zawsze miałem czystą alsę postanowiłem doinstalować PA po zakupie karty usb. Nie zauważyłem też nadmiernego obciążania procka.

EDIT: Kolejność możesz wymusić dodając do modprobe.conf przy każdym module atrybut index=n, przykładowo:

options snd-usb-audio index=0
options snd-hda-intel index=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...