Skocz do zawartości

Szybka Pomoc


ruzga

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was prośbę o szybką pomoc gdyż zostałem bez systemu operacyjnego a piszę teraz tylko dlatego że działa u mnie Fedora Live zpłyty podczas instalcji pojawił się taki komunikat

,,Wystąpił błąd podczas instalowania obrazu Live na dysku twardym. Powodem może być uszkodzony nośnik . Proszę sprawdzić nośnik instalacji . Jeśli instalacja zostanie zakończona, system pozostanie niespójny , co prawdopodobnie będzie wymagać ponownej instalacji . Zakończ instalatora/ Ponów''

Co mam teraz zrobić skoro nie mam nawet wndowsa a dyski są sformatowane. Proszę o szybką pomoc bo zbyt długo nad tym juz siedzę dzisiaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instalatorze sprawdź nośnik przed instalacją systemu.

EDIT: Btw. to nie jest rozwiązanie problemu. Rozwiązaniem byłoby sprawdzenie sum ściągniętego obrazu i jeśli się zgadzają to należy ponownie wypalić obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet widzę że nie przyczytałeś co napisałem w całym poście ehh...
Przeczytałem. Właściwie to nawet nie musiałem czytać, bo jak się domyślasz nie jesteś pierwszym z takim problemem. A ten livecd to normalny system o pełnych możliwościach. Swoją drogą bardzo nieprofesjonalnie podszedłeś do sprawy usuwając windowsa, chociaż zgodzę się, że to jedyna droga do całkowitej przesiadki. Ale takie rzeczy najlepiej robić już po instalacji. W sumie to jak instalujesz z livecd to chyba nie ma opcji media chceck, dlatego spróbuj zainstalować jeszcze raz i jeśli problem wystąpi zrób screen, zdjęcie lub najlepiej skopiuj błąd do pliku tekstowego. Nawet jeśli źle wypalona to może uda się jakoś ominąć sektory z uszkodzonym pakietem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem. Właściwie to nawet nie musiałem czytać, bo jak się domyślasz nie jesteś pierwszym z takim problemem. A ten livecd to normalny system o pełnych możliwościach. Swoją drogą bardzo nieprofesjonalnie podszedłeś do sprawy usuwając windowsa, chociaż zgodzę się, że to jedyna droga do całkowitej przesiadki. Ale takie rzeczy najlepiej robić już po instalacji. W sumie to jak instalujesz z livecd to chyba nie ma opcji media chceck, dlatego spróbuj zainstalować jeszcze raz i jeśli problem wystąpi zrób screen, zdjęcie lub najlepiej skopiuj błąd do pliku tekstowego. Nawet jeśli źle wypalona to może uda się jakoś ominąć sektory z uszkodzonym pakietem.

 

Przy odliczaniu naciskasz ESC i masz opcje verify and boot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spośród wszytkich rad jakie się pojawiły najbardziej pomógł mi dither widać że ma o wiele bardziej większe pojecie od reszty i należą mu się słowa uznania (jak bys mieszkał blizej mnie to postawił bym ci duże piwko) zrobiłem tak jak mówiłem i system zainstalowany;-) to dobrze bo juz mnie nerwica brała z tego powodu teraz przeszukam forum jak z reszta sterowników itp. a jak nie będę coś wiedział to juz wiem do kogo smiało walić;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spośród wszytkich rad jakie się pojawiły najbardziej pomógł mi dither widać że ma o wiele bardziej większe pojecie od reszty i należą mu się słowa uznania (jak bys mieszkał blizej mnie to postawił bym ci duże piwko) zrobiłem tak jak mówiłem i system zainstalowany;-) to dobrze bo juz mnie nerwica brała z tego powodu teraz przeszukam forum jak z reszta sterowników itp. a jak nie będę coś wiedział to juz wiem do kogo smiało walić;-)

No ładnie. Zaczynasz na forum od obrażania ludzi, którzy chcieli Ci pomóc, choć może to Ty nie do końca zrozumiałeś co się pisało. Na szczęście dla Ciebie ludzie są tu dość życzliwi.

Powodzenia w oswajaniu linuksa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...