Skocz do zawartości

Wolne Wczytywanie Stron.


Nad3jf

Rekomendowane odpowiedzi

1. Post #2 z linku.@sokar620 i sprawdzenie. Zwyczajnie edytujesz plik jako root i wpisujesz DNSy swojego dostawcy.

 

2. Potestuj i jakie są pingi (kilka domen, nie tylko WP)

ping wp.pl
ping -s 200 wp.pl
ping -s 500 wp.pl
ping -s 800 wp.pl
ping -s 1200 wp.pl

 

3. Nie wiem jak łączysz się z netem - modem USB, inny modem, kablówka - ale trzeba spróbować zmniejszyć MTU - najpierw trzeba się zalogować w konsoli na roota, potem próbować

ifconfig urządzenie mtu wartość

dla modemu prawdopodobnie będzie to np.

ifconfig ppp0 mtu 552

I w międzyczasie trzeba korzystać z pkt.2 oraz strony WWW w przeglądarce i sprawdzać co się zmienia albo inie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób dwie rzeczy po odpaleniu jakiegoś terminala:

ping www.google.pl
ping 74.125.43.104

Jeśli przy pierwszej komendzie musiałeś trochę odczekać na pojawienie się pierwszego pakietu oznacza to, że masz problem z DNS.

Aby rozwiązać ten problem możesz spróbować następującej rzeczy (mając włączony terminal):

su -
<hasło użytkownika root>
gedit /etc/resolv.conf

i wklej następującą zawartość (wpisy które posiadasz możesz zakomentować wstawiając # na początku linii):

nameserver 208.67.222.222
nameserver 208.67.220.220

Zapisz, zamknij i sprawdź czy strony szybciej śmigają (nie jestem pewien ale możliwe, że potrzebny będzie restart interfejsu sieciowego).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną są serwery dns, a raczej kiepski sprzęt którego używasz (np. router). Najłatwiejszym sposobem, który podobno działa jest graficzna zmiana dns w NM (ikonka obok zegarka). Klikać zapewne potrafisz, ale chodzi o edycję połączenia i w zależności czy używasz dhcp to wybierasz "automatic dhcp addresses only" i w pole "DNS server" wpisz przykładowo 208.67.222.222 (opendns, którego ja używam) w przypadku static zrób analogicznie.

EDIT: :D dwa podobne posty, ale mój sposób jest najbardziej windows-user friendly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...