Skocz do zawartości

Fedora 13 I Zewnętrzne Rpm


joorva

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj wsiadłem na fedorę 13 (najwyższy czas na zmianę systemu po fedorze 11, he he ;) ) i mam następujący problem. Jesto torchę softu, którego nie ma w repo, a który fajnei by było mieć, no i mam z tym problem. Próbując zainstalować RPM pobrane z internetu dostaję od yuma następujący komunikat (dla przykładu z google chrome):

Pobieranie pakietów:
ostrzeżenie: rpmts_HdrFromFdno: Nagłówek V4 DSA/SHA1 Signature, identyfikator klucza 98ab5139: NOKEY


Klucz publiczny dla VirtualBox-3.2-3.2.4_62467_fedora13-1.x86_64.rpm nie jest zainstalowany

 

i koniec pieśni, podobnie mam z innymi rpm. Czy to jakiś wybryk SELinuxa? Czy może jakaś nowa polityka bezpieczeństwa którą trzeba wyłączyć, czy są jakieś konsolowe czary mary które to załatwiają?

 

EDIT: sorry, wkleiłem konsolę z instalacji virtualboxa, ale dla google chrome'a jest dokładnie to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie z repo?

http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik_F12_(Constantine)#Google

http://wiki.fedora.pl/wiki/VirtualBox

 

Po raz kolejny na tym forum polecam zapoznanie się z naszą coraz bogatszą we wszelakie treści/porady/triki wiki.fedora.pl

 

P.S. Jeśli koniecznie coś spoza repo z jakiegoś pliku *.rpm to

yum localinstall <ścieżka do pliku>/<plik>.rpm --nogpgcheck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradnik i wiki mam niemal na kolanach przy instalacji, świetny materiał, niestety nie każdy jest idealny i czasem coś się przeoczy (niemniej gdyby nie ten poradnik, to bym od wczoraj założył 20 tematów a nie 2).

 

Niektórych programów nie ma w repo, niektóre są trochę inne w repo trochę inne na zewnątrz, np mnie wersja OSE nie za bardzo interesuje ;)

 

Dzięki za pomoc wracam się bawić.

 

BTW - wiecie może z jakiego pakietu można (_wziąść_ &#8594; wziąć) ORT biblioteki libssl.so.8 i libcrypto.so.8? liczyłem na openssl ale się zawiodłem, a nie mam tych bibliotek w systemi w żadnej wersji, więc nei za bardzo mam nawet jak porobić dowiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - wiecie może z jakiego pakietu można (_wziąść_ &#8594; wziąć) ORT biblioteki libssl.so.8 i libcrypto.so.8? liczyłem na openssl ale się zawiodłem, a nie mam tych bibliotek w systemi w żadnej wersji, więc nei za bardzo mam nawet jak porobić dowiązań.

 

Wymagane dla F12-13 są libssl.so.0 i libcrypto.so.0, które są w openssl-devel, także nie wiem skąd u Ciebie takie zależności, paczka widać nie z repo Fedory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki mistrzu, sto lat bym szukał i nie znalazł (już nawet próbowałem kompilować ze źródeł)

 

Jest jakaś lista wartościowych repozytoriów do fedory? bo w poradniku nie ma, albo niedoczytałem (w sensie, jest tylko rozdział i instalowaniu RPMFusion, a takich mniejszych ale fajnych jest pewnie sporo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...