Skocz do zawartości

Nowy Komp - Co O Tym Sądzicie


kayon

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, że nietanio znaleźć w pełni odrębną sprzęt. Ale co innego pojedynczy element (wg mnie najlepiej karta dźwiękowa, o ile ktoś nie jest dźwiękowcem nie wymienia jej wcale) a co innego dźwięk, sieć i grafika.

 

Inaczej jeżeli cały sprzęt jest zintegrowany jak na wskazanym komplecie, siada tak czy siak płyta główna a więc dźwięk, obraz i sieć. Niezbyt ciekawa perspektywa wg mnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko poprzeć opinię Waldo że płyta główna z zintegrowanymi kartami rozszerzeń nie jest dobrym rozwiązaniem . Ja mam w blaszaku płytęe główną ze zintegrowaną kartą sieciową .

Gdy była burza w okolicy , wyłączyłem komputer ale zapomniałem wyjąć wtyczkę z gniazdka telefonicznego w ścianie . Skutek ; przepalona karta sieciowa zintegrowana z płytą główną i konieczna była wymiana całej płyty głównej.. 1 słowem ; Waldo ma rację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KArta grafiki jest zintegrowana z PROCESOREM !!!!! nie z płytą. http://pl.wikipedia.org/wiki/Intel_Core_i3 Przeczyatajcie i sie wypowiedzcie.

Btw. a macie jakis inny pomysł na komputer w tej cenie. Osobiście wybrałem intela bo długo z tego samego chipsetu korzystają więc łatwiej kiedyś upgrade bedzie zrobić...

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=54147

kart grafiki NIE ma zintegrowanej karta sieciowa jest ale raczej w bloku porażenie przez piorun kompa mi nie grozi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie prawda, bo podstawki pod posesory są żyją dłużej w AMD,

Intel dużo częściej je zmienia i fakt, że płyta ma ten sam chipset wcale nie oznacza że nowy procek na niej zadziała.

 

Co do zintegrowanego sprzętu na płycie to jestem jak najbardziej za.

Zwykle za niewielkie pieniądze mamy to, za co w oddzielnym sprzęcie musieli byśmy dopłacać.

Nawet jak ktoś potrzebuje mocnej grafy to posiadanie zintegrowanego układu graficzne doceni bardzo gdy np.

odda zewnętrzną kartę na gwarancję.

 

Co do kompa to jest ok jeśli nie chcesz grać. Do grania trza jeszcze gafę dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]siada tak czy siak płyta główna a więc dźwięk, obraz i sieć. Niezbyt ciekawa perspektywa wg mnie.
Jak siądzie płyta główna, to nie ma znaczenia czy grafika, sieć itp są OK, bo i tak d... z tyłu. Jeśli "siada grafika", to nie tragedia - wkładasz zewnętrzną kartę i po sprawie.

 

Chciałbym tylko poprzeć opinię Waldo że płyta główna z zintegrowanymi kartami rozszerzeń nie jest dobrym rozwiązaniem .
To nie jest moja opinia :) Coś pokręciłeś. Napisałem tylko, że trudno znaleźć w niskiej cenie płyty główne bez zintegrowanej grafiki, sieci, muzy itp.

Osobiście mam płytę z grafiką, siecią i dźwiękiem zintegrowanym i gdyby nie fakt, że mi rozum odjęło i kupiłem z chipsetem ATI (x1200, chociaż była identyczna z chipsetem Nvidia :( ) to absolutnie nie narzekałbym. Wychodzi tanio i jak ktoś nie gra w jakieś wypasione 3D-gry i nie musi mieć włączonych efektów pulpitu pod Linuksem, to jest to dobry wybór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja głupi myślałem, że ati dopiero takie rozwiązanie dopuściło do testowania

 

Bo to nie jest grafika zintegrowana z procesorem tylko zamontowana na tej samej podstawce obok procesora.

I rzeczywiście AMD ma na koniec tego roku wprowdzić gpu na tym samy kawałku krzemu co cpu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zintegrowanego sprzętu na płycie to jestem jak najbardziej za.

Zwykle za niewielkie pieniądze mamy to, za co w oddzielnym sprzęcie musieli byśmy dopłacać.

To nie są rzeczy za free tylko wliczone w cenę, czyli de facto dopłacamy podwójnie jeśli mamy również lepszy zewnętrzny sprzęt. No i są dobre sprzęty i też takie wynalazki że jedynie Fedora je odpalała - ale tylko w taki sposób że np. wydawały dźwięk lub pokazywały jakiś obraz;)

 

Nawet jak ktoś potrzebuje mocnej grafy to posiadanie zintegrowanego układu graficzne doceni bardzo gdy np.

odda zewnętrzną kartę na gwarancję.

No zgoda. Ale można też wrzucić jakąś kartę zewnętrzną po cenie złomu i będzie o wiele wydajniejsza. Niestety wydajność wbudowanych grafik jest tragiczna w prównaniu z zewnętrznymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest grafika zintegrowana z procesorem tylko zamontowana na tej samej podstawce obok procesora.
Dobrze, że ja w normalnym życiu nigdy nie używam ironii (czy czegoś w tym stylu), bo jak widać nie wychodzi mi to najlepiej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...