Skocz do zawartości

Fedora-pomoc.org Poszukuje Redaktorów!


szmitas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zapewne mało kto mnie tutaj zna. Nazywam się Łukasz Schmidtke i jestem twórcą dwóch stron www.ubuntu-pomoc.org oraz www.fedora-pomoc.org.

 

Pierwszy z nich prowadzę wraz z kilkoma redaktorami - idzie nam to całkiem sprawie :) Strona istnieje w sieci od blisko dwóch lat i przez ten czas znalazła wielu czytelników.

 

Druga strona to pomysł jednego z redaktorów, który postanowił zmienić dystrybucję i stworzyć drugi blog tematyczny. Jak widać po datach ostatnich wpisów, zapał był, ale szybko zniknął - stąd moja wizyta tutaj. Domenę i serwer opłaciłem na cały rok, szkoda, aby mój (i nie tylko) wkład się zmarnował.

 

Poszukuję osób chętnych do pomocy (a tutaj na pewno takich nie brakuje) do tworzenia strony fedora-pomoc.org. Strona jest w sieci od niedawna i potrzebuje kogoś, kto solidnie się za nią weźmie i "rozkręci". Więcej informacji udzielę w indywidualnej rozmowie (kontakt podany niżej)

 

Jeśli kiedyś myślałeś o otworzeniu własnego tematycznego bloga, lecz nie miałeś na to środków/pomysłu, możesz spełnić się tutaj!

 

Wszystkich chętnych proszę o kontakt pod numerem GG: 7722046 lub drogą mailową szmitas[at]gmail.com

 

Pozdrawiam, Szmitas!

 

----

Do administracji: proszę o zamknięcie tematu, sposoby kontaktu podałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zapewne mało kto mnie tutaj zna. Nazywam się Łukasz Schmidtke i jestem twórcą dwóch stron www.ubuntu-pomoc.org oraz www.fedora-pomoc.org.

 

Pierwszy z nich prowadzę wraz z kilkoma redaktorami - idzie nam to całkiem sprawie :) Strona istnieje w sieci od blisko dwóch lat i przez ten czas znalazła wielu czytelników.

 

Druga strona to pomysł jednego z redaktorów, który postanowił zmienić dystrybucję i stworzyć drugi blog tematyczny. Jak widać po datach ostatnich wpisów, zapał był, ale szybko zniknął - stąd moja wizyta tutaj. Domenę i serwer opłaciłem na cały rok, szkoda, aby mój (i nie tylko) wkład się zmarnował.

 

Poszukuję osób chętnych do pomocy (a tutaj na pewno takich nie brakuje) do tworzenia strony fedora-pomoc.org. Strona jest w sieci od niedawna i potrzebuje kogoś, kto solidnie się za nią weźmie i "rozkręci". Więcej informacji udzielę w indywidualnej rozmowie (kontakt podany niżej)

 

Jeśli kiedyś myślałeś o otworzeniu własnego tematycznego bloga, lecz nie miałeś na to środków/pomysłu, możesz spełnić się tutaj!

 

Wszystkich chętnych proszę o kontakt pod numerem GG: 7722046 lub drogą mailową szmitas[at]gmail.com

 

Pozdrawiam, Szmitas!

 

----

Do administracji: proszę o zamknięcie tematu, sposoby kontaktu podałem :)

Z ciekawości, po co taki serwis skoro wszystko to w jednym miejscu (w lepszej formie*) jest na stronie fedora.pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Pisać na lokalnej wiki, a nie robić wtórne stronki. Po to powstała wiki, żeby można było zamieszczać wszelkie poradniki w jednym, łatwym do znalezienia miejscu. Żeby tam jeszcze było coś innego, unikalnego, nietypowego. Ale nie, kolejny raz podstawy podstaw.

 

* Jeśli naprawdę chcecie, żeby ta strona była interesująca to znajdźcie jakąś nisze. Np. zacznijcie od tłumaczeń:

http://www.howtoforge.com/howtos/linux/fedora itp. Fajnym pomysłem był też poradnik w filmikach http://fedora-11.blogspot.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówią koledzy - wszystko trzymać w jednym miejscu, a nie rozdrabniać. Możesz swój pomysł przerzucić do nas. Serwis fedora.pl jest oparty o Wordpress, więc problemu z przenosinami bazy danych wpisów by nie było. Wszak to kilka linijek kodu jest. Sam mogę w tym pomóc, jak tylko będzie okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będą przerzucać. Z zażenowaniem zauważyłem, że miejscami strona żywcem zrzyna z poradnika na wiki (zdanie w zdanie). Zatoczyli by koło. Trochę to bezczelne zerżnąć coś z portalu, a potem pisać do jego członków kto się dołączy.

Nie pozostaje mi nic innego jak przeprosić za postawę redaktora, który dopuścił się czegoś takiego. Tak jak mówiłem - ja tylko postawiłem stronę, a za treść odpowiadał kto inny, więc proszę nie kierować złych słów w moją stronę. Chociaż po części jest to również moja wina, bo nie kontrolowałem tego co robi - dałem mu wolną rękę, a on postąpił w taki, a nie inny sposób, cóż stało się - jeszcze raz przepraszam.

Przejrzałem sobie Wasze wiki i muszę stwierdzić, że Panowie macie rację - lepiej skupić się na czymś porządnym, a nie rozdrabniać się (wiki robi wrażenie ;) ).

 

W takim razie strona zostaje zamknięta - tak samo jak i ten wątek - jeśli ma ktoś władzę, niech to zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się obrażać i zamykać stronę. Nikt nie mówi, że taka strona to coś złego. Róbcie swoje tylko trochę więcej "oryginalności". Licencja tekstów na wiki jest umieszczona na samym dole. Nikt wam nie broni z nich korzystać, ale przyzwoitość wymagała by pisać własnymi słowami.

W moim osobistym odczuciu, każda strona o Fedorze jest warta utrzymywania. Nie lubię tylko stron o wtórnej tematyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż po części jest to również moja wina, bo nie kontrolowałem tego co robi
O ile pamiętam nasza wiki jest publikowana na zasadach → GNU Free Documentation License więc to nie przestępstwo zrzynać od nas.

Zamiast przepraszać po prostu dodaj adnotację wraz z linkiem i informacją skąd zostały pobrane treści (to zresztą dotyczy nie tylko naszych porad, ale i materiałów pobieranych z innych stron - ot, taka "redaktorska" przyzwoitość).

 

[EDIT]

Właśnie zajrzałem pod wskazany adres i widzę, że kolega się spłoszył i całkiem wyłączył stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zajrzałem pod wskazany adres i widzę, że kolega się spłoszył i całkiem wyłączył stronę.

Kolega się nie spłoszył, ale zniesmaczony tym co zrobił redaktor wyłączyłem stronę do momentu odnalezienia osób gotowych do współpracy.

 

Skoro zajrzał już tutaj moderator, to czy mogę prosić o to, o co prosiłem już w pierwszym poście i następnym? Na ZAMKNIĘCIE tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...