Skocz do zawartości

Jak Dobrze Nagrać Program Tv Z Pulpitu W Linuksie ?


DAREK WL.

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy na windows program telewizyjny wyświetla program AverTV6 a a plik video z pulpitu nagrywam programem AviScreenClassic

to nagrywa prawidłowo program telewizyjny jako ruchomy obraz

nagranie tv na pulpicie windows

Gdy na linuksie program telewizyjny wyświetla program TVTIME i plik video z pulpitu nagrywałem programem RecordITNow

to nagrała się tylko stopklatka programu tv , a nie jego rzeczywisty obraz .

nagranie na pilpicie linuksa

Dlaczego na linuksie źle wychodzi nagranie porogramu tv z pulpitu

Z góry dzięki za porady :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dlatego, że ten program czyta tylko standardowe wyjście X11, a wideo jest wyświetlane na zoptymalizowanym Xv (XVideo). Właściwie to po co takie kombinacje? Te programy do przechwytywania pulpitu mają to do siebie, że albo obraz po nagraniu obraz klatkuje albo jak ustawisz wysoki framerate to plik rośnie do jakiś kosmicznych rozmiarów. Nie tędy droga. Lepiej poszukaj czegoś na temat przechwytywania wyjścia z tvtime (lub samego wyjścia Xv). Nigdy nie używałem tvtime to nie pomogę, ale jeśli można przekierować obraz do mplayera to z tego co pamiętam można na bieżąco zrzucać obraz do pliku man mplayer

Btw. do nagrywania pulpitu używałem kiedyś xvidcap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do prezentacji używam RecordMyDesktop w rozdziałce 1024x768 i daje radę na 1-rdzeniowcu. Nagrywa do formatu ogv, jak podkręcisz jakość i ustawisz region ekranu to będzie ok.

AviScreen też jest dobry ale warto abyś nagrywał do gołego AVI a potem kompresował - pytanie ile GB masz wolnego miejsca na dysku...

Na jakim sprzęcie to nagrywasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę do tematu.

Chciałem też sobie nagrać pulpit a dokładniej pokaz slajdów z Gwenview z wykorzystaniem wtyczki zaawansowany pokaz slajdów. Efekty przejścia oparte o OpenGL no i niestety - porażka, cały czas widać tylko to co jest "pod spodem" OpenGL, czyli statyczny desktop. Inne efekty przejścia nie korzystające z OpenGL nagrywane są bez problemu.

 

Czy znacie jakiś program, który nagrywa OpenGL z ekranu?

 

Albo może znacie jakiś program, który potrafi zrobić pokaz slajdów z efektami takimi jak w Gwenview → Wtyczki → Tools → Zaawansowany pokaz slajdów → Użyj efektów przejścia OpenGL → efekt "Ken Burns" i od razu zgrać taki pokaz do dowolnego formatu video.

 

[EDIT]

Zapomniałem napisać, że próbowałem nagrywania przez: RecordMyDesktop, Istanbul, Byzanz - nic więcej nie znalazłem w repozytoriach, ale jak ktoś ma jakiś sprawdzony program, to chętnie sobie skompiluję, byle działało na 100%.

 

[EDIT2]

Xvidcap okazał się najlepszym wyborem. Ściągnąłem z ATrpms.net paczkę xvidcap dla F13 i obraz już się nagrywa. Szkoda, że nie można od razu z dźwiękiem, ale do pokazu slajdów to w sumie nie ma znaczenia - podegram w jakimś innym narzędziu.

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś właśnie nagrywałem dźwięk na audacity, a obraz xvidcap i wszystko montowałem w kdenlive :) Trochę kombinacji, ale efekt najlepszy z tych co próbowałem. Kdenlive jest zintegrowane recordmydesktop i z tego co przed chwilą sprawdziłem to nagrywa wyjście gl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś właśnie nagrywałem dźwięk na audacity, a obraz xvidcap
Teoretycznie można z dźwiękiem. Problem stanowi oczywiście fakt, że serwerem dźwięku jest Pulseaudio a xvidcap nagrywa dźwięk OSS i korzysta z /dev/dsp. Istnieje wprawdzie wrapper padsp, który przekierowuje do PA dźwięk OSS
padsp xvidcap

ale w praktyce dźwięk urywa mi się po 4-6 sekundach a jakość tego co się nagrało jest koszmarna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...