Skocz do zawartości

Fedora 13 Problem Z Partycjami


Majster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zabrałem się dzisiaj za instalacje Fedora 13. Ściągnąłem ISO, nagrałem. Przed instalacją za pomocą Windowsa7 wydzieliłem z istniejącej już partycji wolne miejsce na Linuksa. Nie formatowałem tej nowo utworzonej partycji. Puszczam instalacje i właśnie w momencie wyboru partycji na której mam zainstalować system pojawia się problem. Instalator nie widzi nowej partycji. Widzi tylko te podstawowe:

 

- 100 mb na program recovery

- 15gb recovery

- 50gb "c"

- I tutaj cała reszta jako "wolna"

 

Co dla mnie jest dziwne skoro utworzone są dwie dodatkowe partycje. Mimo to próbowałem kontynuować instalację. Spróbowałem stworzyć (w zasadzie wydzielić miejsce) za pomocą instalatora Linuksowego. Wtedy pojawiał się błąd "Not enough space" (nie pamiętam dokładnie całego komunikatu). W każdym bądź razie nie mogę ani zainstalować Linuksa, ani stworzyć partycji. Szukałem w internecie podobnego problemu jednak nie mogłem znaleźć nic konkretnego. Spotkał się ktoś z podobnym problem? Mam nadzieję, że jest tu ktoś kto pomoże mi z tą instalacją.

 

Pozdrawiam,

Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że dużą partycję win7 zmniejszyłeś do 50G. zostało wolne miejsce - i ono będzie miało status wolnego miejsca. można tam ustawić partycję podstawową (max. 3 na całym dysku fizycznym?), rozszerzoną (a w niej kilka logicznych).

win o ile pamiętam partycje podstawowe zaznacza/opisuje w sposób pozwalający je odróżnić od rozszerzonej.

spróbuj oszacować swoje wymagania, czasami/często korzystne jest wydzielenie części "/" i umieszczenie ich na innych partycjach (np. /home").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze chodzilo Ci o usuniecie D F i H
Mysle, ze wystarczy usunac jedna z tych partycji. Chcesz powiedziec, ze jak usuniesz partycje oznaczona jako (H:), to Windows widzi to jako "Nieprzydzielone" a instalator Fedory nie widzi w ogóle? I do tego nie widzi nic poza trzema pierwszymi partycjami? Cos sciemniasz ;)

Przy instalacji wybierasz wlasny uklad partycji czy moze opcje, zeby zagospodarowal sobie wolny obszar na dysku? Nie pamietam dokladnie jak sie te opcje nazywaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem. Podczas wydzielenia wolnej partycji z poziomu Windows, siódemka przerobila mi wszystkie partycje na wolumin dynamiczny i jedynym sposobem na odwrócenie tego bylo ponowne formatowanie calego dysku.

Co ciekawe partycja rozszerzona Windows 7, to nie jest to samo co partycja rozszerzona Linuksa, tak jak to mialo miejsce z Windowsem XP. Gdy pod Windowsem 7 utworzysz partycje rozszerzona, to Linux jej nie zobaczy. Natomiast Windows 7 partycje rozszerzone Linuksa widzi jako partycje podstawowe.

Poniewaz 7-ka podczas instalacji tworzy co najmniej 2 partycje podstawowe tj. partycje recovery 100 MB i "C", a dodatkowo u Ciebie jest partycja podstawowa recovery 15 GB (na której pewnie jest kopia systemu) wiec mozna utworzyc jeszcze tylko jedna partycje podstawowa na której mozna by bylo posadzic fedore, ale to wymaga utworzenia nowego ukladu partycji na dysku. Dla porównania mój uklad partycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...