Skocz do zawartości

Lmde - Warto Się Przesiąść?


vilk

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś używałem Minta i był całkiem całkiem. Jednak potem przesiadłem się na Fedorę i do wersji 14, była super. Zero zwiech, problemów. Ale wszystko dobre co się dobrze kończy. Właśnie Fedora ta stara dobra, działająca, gdzie wszystko było ok, się skończyła. GDM, Totem, Network Manager (raz działa raz nie), zaczyna się robić "dyskoteka", przypomina mi się stara moja Skoda, gdzie działy się cuda, raz coś działało, raz nie, raz zamiast kierunkowskazu migało tylne oświetlenie, tak się zaczyna robić. No cóż. Szkoda, ale ja nie mam czasu na zabawę w kotka i myszkę, czas znaleźć coś co będzie działać i nie będzie sprawiać problemów, bo mam dużo do zrobienia w pracy, a zajmuję się komputerem.

Po tym przydługim wstępie pytanie: czy pomimo iż LMDE jest dopiero w wersji 1.0 to warto się nim zainteresować? Ktoś może używał/używa? Głównie zależy mi na stabilności i dopracowaniu, tak jak niegdyś w Fedorce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam planuje przesiąść się na LMDE - f14 coś wolno chodził i nie wiem czy to wina prawie 3k pakietów i ogólnego syfu czy po prostu F14 nie wyrabia. Ale mam wrażenie, że od ostatniej aktualki już jest o wiele lepiej. I ff 4 beta 8 sie nie tnie tak jak ten z repo fedorki.

 

Narazie LMDE bedzie jako drugi system. RPMy sa wygodne i YUM tez nie chce tego porzucac dla debow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glównie zalezy mi na stabilnosci i dopracowaniu, tak jak niegdys w Fedorce?

No to jakos bez glowy szukasz (info z ich stronki):

Although it’s using Romeo for unstable packages, LMDE continuously changes as it receives updates and new software. Compared to a frozen version of Linux Mint which changes very little once it’s publicly released, it’s not as stable. Things are likely to break more often but fixes can also come quicker. For this reason, LMDE requires a deeper knowledge and experience with Linux, dpkg and APT.

Jesli chcesz czegos stabilnego i nie sprawiajacego klopotów to zainteresuj sie np. stabilnym debianem, centosem i podobnymi dystrybucjami z dlugim wsparciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wersja linuxmint-debian-201009-gnome-dvd-i386.iso nie była jeszcze dostatecznie dopracowana.

Kilka dni temu 24.12 została wydana nowa. Być może, że będzie lepsza.

Tu masz uwagi do wersji "starej" http://forum.linuxmi...pic,1912.0.html

Rozważania na ten temat są również na forum Ubuntu.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o forum Minta (w Polsce) i ubuntu.pl oraz ubucentrum to czytuje je codziennie. Chodziło mi raczej o opinie użytkowników niż suche dane ze stronki.

Stabilny Debian i CentOS nadają się na serwer (stare pakiety), ja szukam czegoś na desktop.

Co do Debiana to używałem sida i nie narzekałem, był wystarczająco stabilny, w Fedorze za to miałem defaultowo SELinux i parę innych udogodnień, które w Debianie musiałbym sam instalować, no i najważniejsza rzecz, yum nie zna piekła zależności a w debianie ciągle były z tym problemy.

Dlatego rozważam LMDE, bo Mint był dopracowanym distro, jedyny mankament jego to że był oparty na Ubuntu, ale ten mankament z LMDE właśnie odszedł do historii.

Dystrybucje serwerowe zostawiam natomiast adminom, szperaczom i geekom. Ja należę do zwykłych użytkowników bez pasji grzebania w configach i dostrajania systemu pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w linku, który podałem ze strony linuxmint.pl są opinie użytkowników.

Pierwsze wydanie nie zachwyciło mnie i stworzyło problemy. LMDE nie będzie super stabilne ze względu na repozytoria z których korzysta testing.

Super stabilne są wersje Debian stable czyli lenny, a wkrótce squeeze, który wchodzi w stadium zamrożenia. Doskonale nadaje sie na desktop tak samo jak i CentOS.

Wiem bo używałem. Wkrótce będzie CentOS 6.

 

A dystrybucje, które nigdy dla mnie nie stwarzały większych problemów i doskonale nadają się na desktop to Fedora i Linux Mint.

Największy plus doskonała dokumentacja i pomoc na forach!

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dostrajania systemu pod siebie.

No tak sam sie powinien dostroic, najlepiej w zaleznosci od humoru uzytkownika. Wymagasz od systemu, zeby byl stabilny, dopracowany, mial nowe pakiety, sam sie konfigurowal i nie wiem co jeszcze. Szkoda, ze od siebie tyle nie wymagasz, bo czytajac inne Twoje tematy widac, ze znajomosc systemu nie jest nawet na przyzwoitym poziomie. Chyba kolejnym wymaganiem bedzie, zeby wykonywal prace za Ciebie. To wszystko oczywiscie za darmo. Moze zainteresuj sie Mac OS X, tam przynajmniej jest zaleznosc placisz-wymagasz (powaznie).

Juz taki jeden u nas jest co od zawsze szuka idealnie dopasowanej dystrybucji i jak do tej pory nie znalazl. Nie chce sluchac naszych rad, zeby energie potrzebna na próbowanie coraz to nowych dystrybucji spozytkowal na nauke obslugi jednej dystrybucji (w tym rozwiazywanie problemów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...