Skocz do zawartości

Chroot 32-Bit


Subaru

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wieczór

Nie mogłem wymyślić, w który dział się to najlepiej nadaje tak po prawdzie, więc dałem dla bezpieczeństwa tutaj

 

Istnieje problem z kompilacją pewnego emulatora konsoli PS2, zwanego PCSX2, problem leży w tym, iż autor(zy) zdecydowali się pisać kod tylko dla platformy 32-bit, nie wiem czemu nie chcą się "pomęczyć" z 64-bit ale mniejsza, uszanuję ich zdanie (do czasu).

Paczka "stabilna" czy też nawet "beta" dla Linux jest bez ogródek powiem do bani, wpadłem na pomysł skompilowania ze źródeł, jednakże cmake nie zezwoli mi na kompilację bo mam 64-bit system, mówią coś o chroot na 32-bit jednakże w Google nie mogłem znaleźć informacji dla Fedory (pewno dlatego, iż Fedora jest tak wspaniała iż rozdziela sobie biblioteki i 32 i 64 bitowe to nikt nie myślał o robieniu tutoriala na chroot)

 

Jeśli miałby ktoś kilka wskazówek w tej sprawie, byłbym bardzo wdzięczny, nie musi być gotowiec, nie jestem aż taki leniwy by nie popróbować z paroma wskazówkami ^_^

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam

 

Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sunrise - gdzie tam, Ci koderzy sa "dziwni" delikatnie ujmujac... z ich instrukcji wykonanie cmake i potem make da nam binarke ale nigdzie ona sie nie zainstaluje ani nie zrobi sie z niej RPM czy cos, nie ma tak dobrze niestety (a moze i stety w tym wypadku)

 

WalDo - dziwne, Google nie bardzo chcialo wyjawic mi ta tajemnice, dziekuje bardzo za linki, zerknalem na nie i zapowiada sie ciekawa zabawa z Fedora :) Jak tylko wróce dzisiaj z egzaminu, zabieram sie za to chodzbym mial siedziec do pólnocy

 

EDIT #1

Wyjasnie moze jeszcze dla scislosci, na czym polega problem paczek skompilowanych przez PCSX2 Team, glównie na braku pluginu graficznego, przez co taka paczke mozna od razu w kosz wyrzucic, próbuje skompilowac ze zródel majac nadzieje (byc moze zludna), ze tam juz dodali jakas wtyczke dzialajaca <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, to było bardzo dawno temu robione i mocno po partyzancku :) To bardziej moje notatki z tego co tam się działo.

Obecnie powinieneś skorzystać z paczki febootstrap do zrobienia chroot. Pełen automat. Natomiast do samego korzystania z chroot po instalacji, najlepiej skorzystać z schroot to jest chroot+bajery (i można z poziomu usera wchodzić w środowisko chroot). Jak rozgrzebiesz starszą wersję febootstrap, kiedy to był tylko zestaw skryptów, to zobaczysz, że to zwykły yum uruchomiony z odpowiednimi parametrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bądź tą okrutną istotą wręcz geniuszem zła, który zabierze mi tym samym całą radochę z grzebania w systemie Linux xD

 

Tak serio to dzięki za sposób łatwiejszy, chociaż wciąż kusi mnie ta metoda "partyzancka" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Przy używaniu 64 bitowych dystrybucji na desktopie występuje problem z używaniem Flasha, ew innych 32 bitowych aplikacji, np Raw Therapee. Rozwiązania są 2: 1.Zainstalować biblioteki 32 bitowe w naszym systemie. 2.Stworzyć sobie 32bitowego chroota i odpalać przeglądarkę przez dchroot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

PCSX2 jest sprawą zupełnie odmienną od Flasha, tamtejsi geniusze tworzą to tak, że trzeba mieć 32 bitowy system (herezja na dzisiejsze czasy) a najlepiej Ubuntu (herezja ciąg dalszy).

Odpalenie PCSX2 na Fedorze graniczy z cudem bo o bibliotekę wxwidgets jeśli dobrze pamiętam będzie się psioczył coś a kompilowanie od zera...niewykonalne niemalże bez powyższych (32 bitowy Ubuntu)

Problem Flasha to przy tym pikuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...