Skocz do zawartości

Muzyka Przez Terminal


Heos

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Poszukuje programu, który pozwoli mi sluchac muzyki bez graficznego interfejsu - tylko za pomoca konsoli.

 

 

Dodane

Jako, ze nie moge zmienic nazwy tematu dodam, ze juz znalazlem co chcialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to → http://mp3blaster.sourceforge.net/

 

Albo

yum install mpg321

 

[EDIT]

Jakby co, to wlasnie zrobilem paczke mp3blaster-3.2.5-1.x86_64.rpm pod F13 - moge zrobic dla F14 i ew. na inne architektury.

Oparlem sie na znalezionej w sieci paczce dla FC1 (slownie: jeden :)) i wykorzystalem tego speca do zbudowania paczki z najnowsza dostepna wersja mp3blaster 3.2.5.

Poniewaz nie jestem "rasowym" programista, wiec zeby ulatwic sobie zycie usunalem obsluge LIRC (kto obsluguje konsole tekstowa pilotem? :blink: ) oraz wywalilem fragmenty odpowiedzialne za obsluge formatu SID - to chyba format audio z Commodore, wiec chyba strata nie jest wielka ;)

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak się głupio zapytam... Głupio, bo szczerze i bezwstydnie mówiąc nie chce mi się zgłębiać tematu. Wybaczcie.

 

Jak się korzysta z ncmpc? Uruchamiam i widzę bez końca "Connecting to localhost... [Press q to abort]".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak się głupio zapytam... Głupio, bo szczerze i bezwstydnie mówiąc nie chce mi się zgłębiać tematu. Wybaczcie.

 

Jak się korzysta z ncmpc? Uruchamiam i widzę bez końca "Connecting to localhost... [Press q to abort]".

 

MPD to demon który uruchamia się ze startem systemu. i w tle wykonuje całą brudną robotę. Ncmpc i każdy inny klient łączy się do niego po TCP i służy tylko do sterowania. Wybór klienta sprowadza się w sumie do wyboru estetycznego, i trochę funkcjonalnego, bo nie każdy klient ma zaimplementowaną obsługę wszystkich funkcji MPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jezeli jestes zainteresowany MPD to tutaj znajdziejsz opis konfiguracji dla tandemu MPD+NCMPC. Dodatkowo na tej stronie umieszczony jest opis jak dodac do tego mozliwosc scrobblowania do Last.fm.

Jezeli chodzi o opinie, to bardzo dlugo korzystalem z tego wlasnie zestawu pod fvwm (dosc efektownie mozna bylo zgrac poszczególne komponenty srodowiska graficznego z demonem MPD). Uzycie zasobów jest naprawde ORT male w porównaniu ze standardowymi odtwarzaczami mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...