Skocz do zawartości

Metody Aktualizacji Fedory.


farbaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gnome 3 - boję się, że 1 GB pamięci RAM może nie wystarczyć. Nawet na stronie Fedory dla wydania 15 pisze, że zalecane jest 768 MB.

To wymaganie dotyczy tylko i wyłącznie instalatora (jakieś zmiany w generowaniu initrd czy innego obrazu startowego, stage2?), a nie zainstalowanego systemu. Z 1 GB nie powinno być problemu, gnome-shell 3.0.2 rzadko zabiera mi więcej niż 200 MB, a to i tak w ekstremalnych przypadkach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szybciej - zdecydowalem sie na instalacje na lepszym sprzecie :D

 

Powazniej chyba troche lepiej, ale to prawdopodobnie kwestia nowego jadra, nowych wersji programów. Zdecydowanie VMware dziala sprawniej. (wersja 64-bitowa, wymagajaca sprzetowego wsparcia)

Edytowane przez takori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo miłe zaskoczenie. Myślałem, że 15 będzie gorsza pomimo tych wszystkich zmian (systemd itd), ale wygląda na to, że od wersji 13 (w moim przypadku) Projekt Fedora wydaje naprawdę stabilny system. Nie wiem jak to wyglądało z wcześniejszymi wydaniami. A co z Gnome3? Proste w użyciu, stabilne, lepsze od 2.32?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne :)

 

oj, miało być o piętro wyżej...

 

@farbaa

 

to zależy od Twoich oczekiwań. Przy dzisiejszych tendencjach estetycznych..., :) jak powiedział Raven, nie pytaj, a wypróbuj... powiem tylko warto. Nawet jeśli nie spodoba Ci się, to będziesz miał przygodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raven masz chyba rację pisząc, że tyle jest opinii ilu użytkowników. Natomiast odpowiedź WalDo chyba najlepiej oddała różnice pomiędzy Gnome 2.32 a 3 :) LiveCD może i jest jakimś rozwiązaniem, ale nie będę mógł np. sprawdzić szybkości, stabilności systemu - wiadomo, że płyty jest inaczej. Przywykłem już do instalacji z płyty DVD gdzie mogę wybrać pakiety, środowisko itd. Ale to wiąże się przeważnie ze świeżą instalacją czego tym razem chciałbym uniknąć. Po prostu Fedora 14 to bardzo udane wydanie. Tak więc aktualizacja najlepiej drogą netinstall.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alkuzad wydaje mi się, że nie pomyślałem o liveUSB z tego względu, że nikt chyba nie wspomniał o tym, albo po prostu nie pamiętam ;) Niemniej poczekam jeszcze jakiś czas, aby sprawdzić opinię nt. Fedory 15. Na chwile obecną wydaje mi się "gorsza" od Fedory 14. Może to wina tego Gnome3? Także ciągle czekam, szukam opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...