Skocz do zawartości

Fedora 15


Aion

Fedora 15  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci si? nowa fedora?

    • Tak
      15
    • Nie
      0
    • Nie wiem, nieinstalowa?em
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze uruchomienie i bardzo zauwazalnie zmniejszony czas startu systemu - jestem swierzo po instalacji :)

 

---w yum`ie nie ma kmod-nvidia (ogolnie jest tylko stuff od overclockingu)

---w koncu dzialaja prawidlowo polecenia init tak jak powinny i da sie wylaczyc X`y

---nie polecam 500megowego obrazu (nawet ld trzeba doinstalowac :)

---pulpit zorganizowany bardzo podobnie do tego jak w ubuntu netbook remix - wolalem stare rozwiazanie ale te tez wyglad ok

---nie znalazlem opcji zmiany wygladu okien

------walcze ze sterami narazie od grafiki potem bede badac dalej

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

---w yum`ie nie ma kmod-nvidia
Pobierz akmod-nvidia i nie bedziesz musial walczyc.

 

[EDIT]

A jesli wczesniej instalowales wersje beta, to wylacz repozytoria "rawhide" (warto, bo zaraz sie zaczna klopoty z pakietami z F16) i wlacz rpmfusion-nonfree, rpmfusion-nonfree-updates, rpmfusion-free, rpmfusion-free-updates

 

 

 

---w koncu dzialaja prawidlowo polecenia init tak jak powinny i da sie wylaczyc X`y
Musiales niezle nagrzebac skoro Ci nie dzialaly ;)

 

 

---nie polecam 500megowego obrazu (nawet ld trzeba doinstalowac :)
A tego to calkiem nie rozumiem :blink: Jaki znowu obraz 500MB? Mozesz podac konkretny link? Domyslam sie, ze chodzi o jakas wersje LiveCD, wiec nie dziw sie, ze brakuje ld. Nie ma bo i po co?

 

---nie znalazlem opcji zmiany wygladu okien
A z tego wróze, ze pobrales LiveCD Gnome (czyli wersja opisana jako Desktop), czyli Gnome 3 z Gnome-shell.

Tu sie zgadzam. Troche sie - jak to zwykle Fedora - wyrwala przed szereg :) Srodowisko niekonfigurowalne, nieergonomiczne (vide zmiana wirtualnego desktopu: przesun mysz w lewy górny róg, zeby zobaczyc pasek desktopów po prawej stronie albo jak zobaczyc migajaca ikone nadejscia wiadomosci w komunikatorze (kadu, psi) na wiecznie ukrytym - dopóki go nie tracisz - pasku zadan). Zapowiada sie niezle, ale dluga droga przed osiagnieciem oceny dostatecznej.

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzies dostepna lista róznicy wersji DVD od CD?

Dokladnie mam na mysli liste oprogramowania, czego na CD nie ma.

Sciagasz LiveCD, sciagasz DVD. Na Live CD, po uruchomieniu, robisz rpm -qa i zrzucasz do pliku. Na DVD robisz ls -1 (minus jeden) w podkatalogu - chyba :rolleyes: - "os" i robisz diff na wynikach.

 

[EDIT]

Oczywiscie na DVD masz wszystkie desktopy, wiec to juz jest podstawowa róznica.

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze na DVD mam wszystkie srodowiska.

 

Waldo, ja jednak pytam po to aby dowiedziec sie czy jest sens abym pobieral DVD zajmujace 3,3 GB skoro moge znacznie szybciej pobrac któras z wersji CD.

 

ad. ecik__

Bylo nim GNOME, ale teraz bedzie to KDE lub XFCE... Obydwa maja swoje wady i zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldo, ja jednak pytam po to aby dowiedzieć się czy jest sens abym pobierał DVD zajmujące 3,3 GB skoro mogę znacznie szybciej pobrać którąś z wersji CD.

Jeśli masz szybki internet to IMHO lepiej ściągnąć wersję Live z Twoim ulubionym desktopem, a resztę potrzebnych pakietów i tak potem pobierzesz yumem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana wirtualnego desktopu: przesuń mysz w lewy górny róg, żeby zobaczyc pasek desktopów po prawej stronie albo jak zobaczyć migającą ikonę nadejścia wiadomości w komunikatorze (kadu, psi) na wiecznie ukrytym - dopóki go nie trącisz - pasku zadań). Zapowiada się nieźle, ale długa droga przed osiągnięciem oceny dostatecznej.

To nie jest "pasek zadań". Co w ogóle znaczy "pasek zadań"? To jest message tray. Co do komunikatorów, to polecam spróbować Empathy w połączeniu z GNOME Shell. Działa uzależniająco. :)

 

Drugie primo: możesz też wcisnąć klawisz Windows, żeby przejść do overview.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze mozna klawiszami - zdecydowanie lepsza i szybsza metoda, ale jakby ktos chcial sobie tylko poklikac to na razie nie moze.

 

Pasek zadan - zabraklo mi wlasciwego okreslenia, oczywiscie chodzilo o obszar powiadomien.

Empathy sprawdze, ale nie wierze, ze to cos da. Nie znosze powiadomien o nowej wiadomosci wywalajacych sie na pól ekranu a jak pozostawie tylko migajaca ikone na niewidocznym obszarze powiadamiania, to efekt bedzie ten sam niezaleznie od komunikatora.

 

Tak jak juz mówilem - G3 zapowiada sie niezle, ale jeszcze dluuuga droga do przyzwoitej i ergonomicznej funkcjonalnosci i konfigurowalnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
A tego to całkiem nie rozumiem :blink: Jaki znowu obraz 500MB? Możesz podać konkretny link? Domyslam się, że chodzi o jakąś wersję LiveCD, więc nie dziw się, że brakuje ld. Nie ma bo i po co?

ld czasem nie był do kompilacji potrzebny? Jednakże chyba tak czy siak dopiero do bardziej udziwnionych typu cały Dolphin a nie jakieś małe programiki - z naciskiem na "chyba"

 

Jeśli masz szybki internet to IMHO lepiej ściągnąć wersję Live z Twoim ulubionym desktopem, a resztę potrzebnych pakietów i tak potem pobierzesz yumem.

Popieram, zastanawiam się nad podobnym rozwiązaniem, z tym że zamiast Gnome, na przekór całemu światu zainstaluję XFCE lub LXDE

 

To nie jest "pasek zadań". Co w ogóle znaczy "pasek zadań"?

Jedyny słuszny "W" używał tego hasła to wszyscy używać zaczęli...i tak powstało morze

 

G3 zapowiada się nieźle, ale jeszcze dłuuuga droga do przyzwoitej i ergonomicznej funkcjonalności i konfigurowalności.

To tak jak z KDE 4 jak zaczynało...na początku to było olaboga jedno wielkie "NIE", a teraz da się nawet to jakoś znieść (ale i tak wolałem KDE 3.x, co nawyzywam to moje jakby nie patrzeć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...