Skocz do zawartości

Problem Po Upgrade Z F14 Na F15 Lxde


oggr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem otóż upgradowałęm F14 LXDE do 15LXDE i po tym zabiegu nie mogę ani nic ściągnąć na dysk, ani zainstalować nowych programów przez yum.

[root@localhost oggr]# yum install empathy

Wczytane wtyczki: langpacks, presto, refresh-packagekit

Cannot open logfile /var/log/yum.log

Traceback (most recent call last):

File "/usr/bin/yum", line 29, in <module>

yummain.user_main(sys.argv[1:], exit_code=True)

File "/usr/share/yum-cli/yummain.py", line 267, in user_main

errcode = main(args)

File "/usr/share/yum-cli/yummain.py", line 129, in main

return exIOError(e)

File "/usr/share/yum-cli/yummain.py", line 51, in exIOError

logger.critical(_('\n\n%s') % exception2msg(e))

UnicodeDecodeError: 'ascii' codec can't decode byte 0xc3 in position 22: ordinal not in range(128)

 

problemy są z uruchomieniem programów itp oraz czasem krzyczy że brak prawa do dysku lub nie ma na nim miejsca. Upgrade robiony za pomocą preupgrade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem otóż upgradowałęm F14 LXDE do 15LXDE i po tym zabiegu nie mogę ani nic ściągnąć na dysk, ani zainstalować nowych programów przez yum.

 

 

problemy są z uruchomieniem programów itp oraz czasem krzyczy że brak prawa do dysku lub nie ma na nim miejsca. Upgrade robiony za pomocą preupgrade

Prawdopodobnie masz pełny cache, i zapchałeś nim partycję na której znajduje się /var

 

Spróbuj na początek: yum clean all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok niby zadziałało samo, var/log ma 8.5MB, yum clean all daje wynik 0 plików usuniętych.

Teraz pojawił się problem z brakiem liter polskich w ekranie logowania, a firefox mimo ustawienia domyślnego języka na PL jest dalej po ENG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dociagnij paczki ze spolszczeniem, uruchom system-config-language i tam ustaw polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[root@localhost oggr]# cat /etc/sysconfig/i18n

LANG="pl_PL.UTF-8"

SYSFONT="latarcyrheb-sun16"

 

próbowałem kilka rzeczy, ale niestety nić dalej mam w ekranie logowania krzaczki. podobnie jest z firefoxem (mimo wybrania PL i usunięcia pozostałych języków cały czas jest po angielsku). Libre office jest po polsku z polskimi znakami.

 

ze wszystkich "problemów" po upgradzie znalazłem jeszcze:

brak automatycznego logowania do sieci wifi(wcześniej było), po każdym uruchomieniu kompa prosi o weryfikację zapamietanych haseł, opcja zapamiętaj ciągle jest niedostępna.

 

odtwarzacz muzyczny ciągle się wykrzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się skąd mamy wiedzieć jakiego oprogramowania używasz się do łączenia z siecią czy odtwarzacza... Podobnie z menedżerem logowania. Wydaje mi się, że do lekkiego środowiska powinno się używać SLiMa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lxdm dziala niezle, jest lekki, ale faktycznie ma cos skopane z polskimi znakami diakrytycznymi. Ja, zeby miec dobrze sciagalem src.rpm, wyciagalem plik lxdm.po (albo pl.po - nie pamietam dokladnie), edytowalem w celu poprawienia polskich liter i potem

msgfmt -o lxdm.mo lxdm.po

i wynik kopiowalem do /usr/share/locale/pl/LC_MESSAGES/lxdm.mo

Wtedy przynajmniej polskie litery byly OK, ale wyglad menedzera logowania i tak byl... uhhh... siermiezny.

 

[EDIT]

thof ma racje. Chcesz pomocy, napisz dokladnie czego uzywasz. Ja - pomimo ze pisales, ze chodzi o LXDE - nie zalapalem, ze menedzera logowania masz lxdm. Teraz mi pomalu swita, ze instalowales z LiveCD LXDM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak instalowałem z liveCD, odtwarzacz muzyczny to lxmusic(wpisany mam wszędzie jako odtwarzacz muzyki:D dosłownie wszędzie we właściwościach dopiero znalazłem odwałanie do pliku), co do menedżera logowania to sam nie wiedziałem jaki on jest. jeśli chodzi o sieć to problem już rozwiązałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...