Skocz do zawartości

Skrypt W Bashu


samson32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

napisałem pewien skrypt w bashu, robi to co powinien robić ale po wykonaniu się muszę nacisnąć enter, żeby zobaczyć znak zachęty. Gdzie może tkwić problem?

 

Skrypt wywołuje z innego skryptu w taki sposób: sh /home/skrypty/Problem_ucztujacych_filozofow/fil "$ile_pos" "$i" "$ile_fil" &

 

Na końcu dopisałem exit 0, ale to i tak nic nie pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj kod skryptu to zobaczymy inaczej to wróżenie z fusów. Nowego googla to Ty tam nie wynalazłeś wiec śmiało. Znaku zahcęty nie masz ale na mój nos jak wpiszesz każdą komendę to powinno zadziałać. Powłoka przejęła sterowanie od procesu skryptu ale nie zaskoczył prompcik.

A spróbuj wywołać to przez

. skrypt.sh

albo przez nadanie prawa +x i

./skrypt.sh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sh /home/skrypty/Problem_ucztujacych_filozofow/fil "$ile_pos" "$i" "$ile_fil" &

Skoro masz zamiar czekać aż skrypt się wykona, to czemu rzucasz go w tło (&)? Wtedy na pewno będziesz musiał nacisnąć enter. Jeśli nie chcesz, żeby skrypt pracował w tle, usuń znak &. Jeśli ma pracować w tle, enter będzie konieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj kod skryptu to zobaczymy inaczej to wrózenie z fusów. Nowego googla to Ty tam nie wynalazles wiec smialo. Znaku zahcety nie masz ale na mój nos jak wpiszesz kazda komende to powinno zadzialac. Powloka przejela sterowanie od procesu skryptu ale nie zaskoczyl prompcik.

A spróbuj wywolac to przez

. skrypt.sh

albo przez nadanie prawa +x i

./skrypt.sh

 

Nie pomoglo.

 

Skoro masz zamiar czekac az skrypt sie wykona, to czemu rzucasz go w tlo (&)? Wtedy na pewno bedziesz musial nacisnac enter. Jesli nie chcesz, zeby skrypt pracowal w tle, usun znak &. Jesli ma pracowac w tle, enter bedzie konieczny.

 

Wrzucam w tlo, poniewaz chce zeby kilka skryptów wykonalo sie jednoczesnie tzn.:

 

  
       i=1
       while [ $i -le $ile_fil ] ;
       do
       sh /home/skrypty/Problem_ucztujacych_filozofow/fil "$ile_pos" "$i" "$ile_fil" &
       i=$[i+1]
       done

 

Jest jeszcze jakas inna mozliwosc wywolania skryptów jednoczesnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...