Skocz do zawartości

[F15] Nie Da Się Zainstalować.


szkodnikPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałem zainstalować Fedorę 15. Pobrałem Live CD ze strony fedora.pl. Nagrałem ją na płytę, uruchomiłem system z płyty. System Live CD działa bez problemu, ale wyrzuca taki błąd:

 

Screenshot (klik)

 

Mam jeden dysk na SATA 500 GB. Mam zainstalowanego Windowsa 7 i chciałem sobie na 50 GB partycji zainstalować F15 obok Windowsa 7. Ktoś wie o co chodzi i jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, postanowiłem pożegnać się z Windowsem. Zgrałem sobie dane i postawiłem Fedorę na czystym dysku. Teraz mam inny problem. Da się w jakiś sposób w GNOME 3 utworzyć pliki na pulpicie? Pomimo, że się znajdują w /home/kuba/Pulpit/ nie pojawiają się na pulpicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się w jakiś sposób w GNOME 3 utworzyć pliki na pulpicie?
Są na forum co najmniej 2 obszerne wątki o Gnome 3. Gnome 3 to zupełnie inna filozofia niż Gnome 2. Poszukaj hasła "gnome-shell".

 

Bezpośrednia, krótka odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: nie da się.

Rozszerzona odpowiedź: nie da się w prosty sposób, chyba, że przełączysz się w tzw. fallback mode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim pragnącym mieć normalny pulpit w F15 polecamy: KDE :)
A tu się nie zgodzę, bo XFCE wymiata ze swoją stabilnością i lekkością bytu :) Dopuszczam LXDE - lżejsze, ale konfiguracja nie jest przyjazna (chociaż w sumie łatwa jak budowa cepa :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrz: odpowiedź rozszerzona :) I nie chodzi mi tutaj o "fallback mode".

Chyba, że się podziało coś o czym nie wiem (a jest to wysoce prawdopodobne, bo po pewnym czasie walki z G3 ostatnio mocno odpuściłem).

yum install gnome-tweak-tool, a w zainstalowanym programie klikamy jedną (słownie: jedną :)) opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wszyscy

Wszyscy wszystko wiedza ale szukajka na forum jest. Panowie nie odwalajmy roboty za mlodych ;P

 

@autor

Tworcy Gnome3 stwierdzili ze wiekszosci uzytkownikow nie sa pliki na pulpicie potrzebne a reszta sobie sama przerobi Gnome3. I owszem przerobili i sa narzedzia ale to nie nas sie pytaj czemu taka decyzja dev'ow ktorzy chyba nie mysleli ile watkow po roznych forach linuxowych bedzie przez to powstawac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yum install gnome-tweak-tool,
No, to ja nie widze takiej opcji. U mnie sa tylko"Computer icon visible on desktop", "Home icon...", "Network Servers..." oraz "Trash icon visible od desktop". Opcji w rodzaju "Pokaz dowolne ikony na pulpicie" nie ma. Chyba, ze to sie nazywa jakos dziwacznie, ale watpie.

 

Mam wersje gnome-tweak-tool-3.0.5-1.fc15.noarch.

 

[EDIT]

:\ No, dobra... Jest faktycznie ;)

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...