Skocz do zawartości

Fedora 15 - Problem Z Aplikacjami Flash


Diseant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako, iz jestem nowy na forum, chcialbym sie przywitac, wiec Was witam :D

 

Ostatnio znudzony monotonnymi przygodami z nieszczesnym tworem od Canonical, przesiadlem sie na Fedore chcac doznac nowych wrazen i w koncu przetestowac GNOME 3. Jak na razie jestem zadowolony, stabilnosc w porównaniu do Canonilskiego twora wzrosla o ok 40%, wiec jest jakis sukces. Tak samo ma sie z GNOME, które na chwile obecna jest zaspokajajace, ale nie o tym mialem pisac.

 

Jak kazdy poczciwy uzytkownik internetu, który wlasciwie musi miec flasha do ogladania filmów na yt, reklam na innych serwisach czy tez samych serwisów napisanych wlasnie w technologii flash, zostalem zmuszony do instalacji tejze "przepieknej" aplikacji. Oczywiscie wszystko OK, reklamy dzialaja, yt tak samo jak i wiele innych rzeczy, lecz sek w tym, iz nie do konca. Schody zaczely sie, gdy po wejsciu na megavideo z próba ogladniecia jakiegokolwiek "nagrania" na tymze serwisie, nie mozna uruchomic opcji fullscreen (na FF, na Chrome da sie tylko raz, natomiast na Operze da sie uruchamiac na jednej instancji (jednej stronie, lecz po odswiezeniu juz sie nie da)). Ten problem jest na tyle uciazliwy, iz musze korzystac z Opery, która nie pasuje mi kompletnie. Szukajac rozwiazan w internecie, nie znalazlem nic ciekawego, co mogloby pomóc. Przy wlaczonej akceleracji obraz dziala plynnie, lecz bez czasem nie chce sie wlaczyc (nadal rozmowa o fullscreenie).

 

Dla wymagajacych uzytkowników, umieszczam parametry komputera:

 

CPU: Intel Core 2 Duo E7200 (2.53 GHz)

GPU: nVidia GeForce GT430 (1024 MB @ DDR3)

RAM: 2048 MB @ 533 MHz / 2048 MB SWAP

HDD: Samsung HD103SI (1TB)

 

Nie wiem - moze to zaleta srodowiska GNOME 3, lecz chcialbym uzyskac od Was jakiejs sensownej odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj trzech rzeczy. Najpierw zainstaluj Flash 11 z repozytorium Russian Fedora (jak jesteś słaby z rosyjskiego, to daj znać i podam komendy do przepisania). Jeśli to nie pomoże, to kliknij prawym przyciskiem na filmie na YT i w ustawieniach odhacz przyspieszenie sprzętowe.

 

Jeśli to nie pomoże, w co szczerze wątpię, to zainstaluj program minitube. To taki prosty odtwarzacz, jak w ajfonie, czy blackberry. Potrafi ściągać filmy i działa całkiem nieźle.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Mój problem jest nastepujący otóż gdy włacze
sobie muzykę mp3 i wejde na jakąs strone na której jest kilka animacji
we flashu (dajmy na ten przykład wp.pl) to muzyka po chwili zaczyna
przerywac. Mam wrażenie jakby procesor się nie wyrabiał. Komputer to
Pentium IV 1.7 GHz 512 RAM 32MB Grafika ,

przegladarka Mozilla Firefox 1.5.0.3. Dodam jeszcze ze komputer jest
w 100 % czysty i nie zawiera zadnych wirusów,spyware adware i innych
smieci.                       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...