Skocz do zawartości

Kernel 3.0 Dla F15


siamer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie, czy jest jakies repo z dostepnym kernelem 3.0 dla fedory (moze byc testowa wersja nawet). Mam klopot z wifi (dokladnie ten http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=267513) i podejrzewam ze ten kernel rozwiaze problem (mam szczera nadzieje...).

Mam oczywiscie dodane repo fusion i sprawdzalem takze w tym "russian" ale nie znalazlem, a na stronach (rpm finder itp) jest kernel gotowy. Wolalbym zainstalowac przez repo (a nie recznie) dlatego pytam..

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z karta i sterownikiem jest raczej wszystko w porzadku. Wyglada mi to na wine AP.

Poza tym dlaczego myslisz, ze kernel 3.0 pomoze, który z commitów http://www.h-online.com/open/features/Kernel-Log-Coming-in-3-0-Part-1-Networking-1257847.html?page=3 mialby rozwiazywac ten problem?

Trzeba uwazac z aktualizacja do kernela 3.0, bo czesc modulów i aplikacji moze przestac dzialac. Lepiej poczekac przynajmniej do czasu, az trafi do repo testing i zaktualizowac jako caly zestaw pakietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://koji.fedoraproject.org/koji/buildinfo?buildID=256252 To wbrew pozorom jest właśnie 3.0 dla F15.

no tak widzialem juz to ale jak to dodac do repo :P ??

 

@thof jestem przekonany ze to modul ath9k sprawia problem. Problem mam z siecia na wszystkich wiekszych distrach. Ostatni dobrze dzialajacy kernel byl 2.6.32, poznej wszystko do gory juz same problemy (najgorszy 2.6.33 do 2.6.35 - zawieszal kompa i tylko caps lock mrógał)... ahaa zapomnialem - dzieje sie to na wszystkich AP co sprawdzalem (testowane na conajmniej 4 - roznych firm i roznych ustawieniach...)...

 

@alkuzad instalowalem wczesniej caly compat-wierless (i teraz sciagnelem najnowsza wersje i tez sprawdze bo widze ze maja nowe patche...)

 

Jak widac problemem jest regulatory domain ktory zrywa polaczenie...

 

dziekuje za wszelkie rady!

pozdrawiam...

 

PS. Spodobala mi sie Fedora - chyba z Wami zostane na dluzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak widzialem juz to ale jak to dodac do repo :P ??

 

Tego się nie dodaje do repo. Poprostu zainstaluj zbudowanego (_rpma_ → RPM-a) ORT.

Koji to system budowania paczek, w większości to są autobuildy dla rawhide, więc warto uważać... Jak chcesz z repo, to pewnie w rawhide będzie - ale to mało bezpieczne.

 

PS Używam Linux 3.0 na ArchLinuksie, wygląda na to, że naprawiono problem z płytą główną Gigabyte (problem opisywałem gdzieś indziej "softreset failed"), także nic jak narazie nie przestało działać, sterowniki do nvidii zamknięte także chodzą w pełni poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie dodaje do repo. Poprostu zainstaluj zbudowanego (_rpma_ → RPM-a) ORT.

Koji to system budowania paczek, w większości to są autobuildy dla rawhide, więc warto uważać... Jak chcesz z repo, to pewnie w rawhide będzie - ale to mało bezpieczne.

 

PS Używam Linux 3.0 na ArchLinuksie, wygląda na to, że naprawiono problem z płytą główną Gigabyte (problem opisywałem gdzieś indziej "softreset failed"), także nic jak narazie nie przestało działać, sterowniki do nvidii zamknięte także chodzą w pełni poprawnie.

haha a myslalem ze Koji to user ktory paczkuje hehe (serio)...

no trudno poczekam troszke az ukaze sie w repo ;)

 

dzieki za pomoc!

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...