Skocz do zawartości

Problem Z Www


Saek Binko

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za zamieszanie - prosze o przeniesienie tematu do "Polaczenia z Internetem". Przez przypadek tu mi post trafil...

SaekBinko

 

Witam serdecznie!

 

Mam nastepujacy problem:

Strony nie laduja mi sie do konca. Niektóre nie laduja mi sie w ogóle (wczytuje sie tylko naglówek na przyklad). Ping wybranych adresów stron daje wynik dosyc pozytywny (srednio okolo 30 ms). Sciaganie róznych rzeczy odbywa sie z maksymalna predkoscia.

Za wykladnik wzialem strone wykop.pl, która nie wczytuje mi sie w ogóle. Podobnie jest z serwisem flickr.com. Na YouTube laduje sie cala strona oprócz filmu... Jednak, jak wspomnialem pingi sa zadowalajace.

Nie dotyczy to wszystkich stron. Niektóre wczytuja sie normalnie i do konca (wp.pl, facebook (chociaz tez nie zawsze), google). Inne wczytuja sie ciagle, przez caly czas. Nawet po zaladowaniu tresci.

 

24189711.jpg

Powyzej wynik speedtestu. Generalnie Internet dziala, nawet niezle.

 

Uzywam Fedore 15 KDE z repo Russian.

Zazwyczaj uzywam przegladarki Chromium (13). Problem sprawdzalem tez na Firefoksie, Operze, Konquerorze - tam tez to wystepuje. Na lynx wydaje sie byc wszystko ok, ale jakos nie jestem przekonany do terminalowego przegladania Internetu ;)

 

Sprawdzalem tez inne dystrybucje (Fedora, Lubuntu, OpenSUSE) Linuksa (LiveCD) i tez ten problem sie pojawia.

Co najlepsze, albo i najgorsze, na Windowsie (7) wszystko dziala normalnie. Bez zarzutów. Wykop czy flickr laduje sie momentalnie i do konca.

Co jeszcze lepsze - na wirtualnych maszynach linuksowych (LMDE, Chakra, Mandriva) problem wystepuje, a na wirtualnym Windowsie (XP) - wszystko jest ok!...

 

Nie wiem o co chodzi, czy to jakis spisek, ale nie podoba mi sie to..

 

Jeszcze info:

Ostatnio Internet mi nie dzialal w ogóle, totez mój provider internetowy zmienil jakies ustawienia, cos poprzestawial, cos wlaczyl... nie wiem co to bylo, gadalem z nim przez telefon. Po tej zmianie wszystko bylo ok. Problem pojawil sie dopiero po kilku dniach, gdy Internet znowu padl i wrócil po jakims czasie.

 

 

Teraz mam pytania do Was, moze wiecie o co chodzi:

- czy mój problem jest zwiazany z oprogramowaniem, jakiego uzywam czy moze z ustawieniami dostawcy internetowego?

- dlaczego problem wystepuje tylko pod Linuksami (nawet wirtualnymi), a w Windowsie jest wszystko ok (nawet wirtualnym)?

- czy moge znalezc w systemie jakies logi czy statystyki korzystania z przegladarki?

 

Pierwszy raz spotykam sie z sytuacja, ze normalne uzywanie Internetu zalezy od systemu operacyjnego...

 

Ps. na telefonie (z Androidem) wszystko tez chodzi ok.

Ps2. Niestety, nie mialem mozliwosci sprawdzenia jak net dziala w innych sieciach...

Ps3. Nawet tego posta pisze z wirtualnego Windowsa, bo na Fedorze mi nie chcialo sie forum zaladowac... Ehhh.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps3. Nawet tego posta piszę z wirtualnego Windowsa, bo na Fedorze mi nie chciało się forum załadować... Ehhh.

Masz uruchomiony Windows w maszynie wirtualnej na tej Fedorze, na której strony się źle wczytują i Windows-gość działają poprawnie a Linuks-gospodarz nie?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz ipv6, powinno wystarczyć dopisanie ipv6.disable=1 do opcji jądra, a jak nie to poszukaj innego sposobu wyłączenia, bo jest ich co najmniej kilka. Zmień dnsy na opendns http://pl.wikipedia.org/wiki/OpenDNS nawet jeśli problem wydaje się nie być powiązany z dnsami ( https://wiki.archlinux.org/index.php/Beginners'_Guide#.2Fetc.2Fresolv.conf ). Wyłącz chwilowo firewall i selinux. Często podobne problemy występują przy nieprawidłowej konfiguracji /etc/hosts ( https://wiki.archlinux.org/index.php/Beginners'_Guide#.2Fetc.2Fhosts ). Ja miałem podobny problem z konfiguracją routera, ale w Twoim przypadku są to raczej routery po stronie dostawcy.

Jeśli nic nie pomoże to możesz przeanalizować pakiety wyjściowe i wejściowe programem Wireshark w windowsie i linuksie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz uruchomiony Windows w maszynie wirtualnej na tej Fedorze, na której strony sie zle wczytuja i Windows-gosc dzialaja poprawnie a Linuks-gospodarz nie?

 

Dokladnie tak.

 

 

 

@thof, dzieki za porade :) Spróbuje cos pokombinowac.

A z wylaczonym firewallem i selinux tez nie bylo lepiej.

 

ipv6 wylaczylem, tylko przy polaczeniu z siecia (a, no zapomnialem dodac, ze z Wi-Fi korzystam) wyskakuje blad selinuksa o tresci "SELinux is preventing /usr/sbin/sendmail.sendmail from module_request access on the system Unknown." Ale nie sadze, zeby mialo to wplyw na przegladanie stron..

 

 

 

---EDIT---

W Firefoksie, teraz zobaczylem, podczas wczytywania strony (np. wykop.pl) ladowanie zatrzymuje sie na "Ustalanie adresu serwera partner.googleadservices.com...". W Chromium informacja o tym, co aktualnie sie laduje, jest niewidoczna..

A z kolei np. dobreprogramy.pl zatrzymuja sie na "Ustalanie adresu serwera www.google-analytics.com"

 

 

---EDIT2---

Faktycznie, podazylem jednak tym tropem i skorzystalem z openDNS. Choc na poczatku nie chcialo dzialac, teraz jest juz ok.

 

Dzieki za pomoc :)

Edytowane przez Saek Binko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...