Skocz do zawartości

Instalacja Fedory Na Netbooku


razor91pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Borykam się z pewnym problemem.

Mianowicie muszę zainstalować Fedorę na swoim netbooku MSIu250. Komputer nie ma niestety napędu na płyty. Wcześniej koszystałem z fedory zainstalowanej na pendrive, ale było to zbyt uciążliwe.

 

Nie mam pojęcia jak zbootować fedorę chociażby z pendrive tak aby móc ją zainstalować na dysku twardym netbooka.

 

Będę ogromnie wdzięczny za wskazówki i pomoc.

 

Pozdrawiam Maciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LiveUSB najkrótsza droga:

http://docs.fedoraproject.org/en-US/Fedora/15/html/Installation_Guide/Making_USB_Media-UNIX_Linux.html

pkt. 3.2.2.1.3. Making Fedora USB Media with dd

 

Ok. Ogólnikowo rozumiem.

 

jednak mam problem. Jak wrzucic ten obraz jesli korzystam z windows 7. Chodzi mi o krok drugi i trzeci.

 

Zwykle skopiowanie obrazu na pendrive to chyba nie to samo prawda?

 

PS. Z USB bede mial problem zeby zbootowac. Nie moge jakos go rozruszac przy starcie systemu... Nie mam go w bios w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz mozliwosci bootowania z USB to w zasadzie zapomnij, ciekawe jednak jak zostal zainstalowany na tym netbooku system? I jakie masz mozliwosci jego reinstalacji?

Co do utworzenia LiveUSB z "jedynie slusznego systemu" to → http://unetbootin.sourceforge.net/

 

[EDIT]

Jest oczywiscie opcja wyjecia dysku i podlaczenia w innym komputerze, chociaz nie wierze, zeby netbook nie mial opcji odpalenia z USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

w narzędziach Boot-> Priority... mam tylko Swój dysk twardy i jakiś tam Relatek

natomiast w Boot-> Hard drives... mogę wybrać kolejność uruchamiania dysków i dać USB wcześniej niż dysk twardy, ale czy to wystarczy?

 

Nie wiem co masz na myśli pisząc

Co do utworzenia LiveUSB z "jedynie słusznego systemu"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na mysli piszac
Zart taki cienki. "Jedyny sluszny" = Windows

Zakladam, ze jakis system operacyjny posiadasz? Jak nie Linuksa to Windows? Jakos te posty na forum musisz pisac. Chyba, ze z komórki? Dalem link do programu dzialajacego na wszystkich wazniejszych systemach operacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem posiadam ;) Zgadles, ze windowsa. Do tej pory mi to wystarczalo. Teraz czas zainteresowac sie czyms na Unixie...

 

Stworzyc liveUSB mysle, ze jakos mi sie uda. Zobaczymy, czy to, ze komputer wczyta mi usb jako pierwszy dysk wystarczy, bo priorytetu bootowania nie moge zmienic na USB.

 

EDIT:

 

@up. Zainteresuje sie tym jutro. Dziekuje, wszystkim za poswiecony czas.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc netbook-ów ma (miala?) w zasadzie ustawiony pierwszy boot z USB, wiec troche mnie dziwi koniecznosc zmian - ale tak, to powinno wystarczyc. (Chociaz nie mam najlepszych doswiadczen pt. MSI Wind + Linux.)

 

Jesli komp nie widzi usb to jest jakis blad podczas "wypalania" systemu. Liveusb-creator powinien temu zaradzic.

 

 

Edytowane przez takori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...