Skocz do zawartości

Każda Dystrybucja Nie Wyświetla Się Prawidłowo


ma1kel

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 dni ściągam różnorodne dystrybucje. W każdej już w live cd mam problem z grafiką, brak myszki(kursora) biały kwadrat, lub (_wogóle_ → w ogóle) ORT nie ma kursora.

Testowane Dystrybucje:

-LMDE

-XUBUNTU

-OpenSuse

-MiętowyRemix

-Fedora15 LXDE

 

Taki screeny się robią na każdej dystrybucji niezależnie od środowiska graficznego. Obraz jest normalny brak kursora a na screenie na odwrót to wychodzi...

http://iv.pl/images/87245549414212023043.png

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest dosyć wiekowa, ale kiedyś nie było z nią problemów. To może być wina KMSa. Możesz go wyłączyć dopisując do opcji jądra nouveau.modeset=0 (np. podczas uruchamiania komputera w Grubie). Jeśli to jest niejasne to wpisz w google nouveau.modeset=0 i znajdziesz dokładne opisy w pierwszych linkach.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawdziłem to na live cd .

Dopisałem przed uruchomieniem nouveau.modeset=0 system ładnie się uruchomił, ale tak jakby w grafice software. Nie ma wyboru odświeżania w hz oraz rozdzielczosci ekranu takiej jak powinno być.

Teraz moje pytanie brzmi, po instalacji systemu i ładowaniem systemu z nouveau.modeset=0 bedzie wyglądał tak jak w live cd. Jak zainstaluje odpowiednie sterowniki to unormuje się to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie doinstaluje sterowników nvidii, bo częściowo porzucili wsparcie dla modeli starych niż w sterowniku z serii 173xx (konieczność dostosowywania pod nowe wersje xservera). Niby można kombinować, ale czy warto na tak starej karcie? Nouveau powinno sobie lepiej poradzić. Co do rozdzielczości i odświeżania to zawsze można dopisać odpowiednie sekcje w wygenerowanym xorg.conf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam !

 

po dluzszym czasie wracam do linuxa

 

jest problem, bo w kazdej dystrybucji jaka próbuje scina sie obraz co okolo 10 sekund, takie migniecie

 

aktualnie pisze z fedory 16 live

 

karta to GF 8800 GT procek AMD X2 3600 pamiec 2GB

 

ew. co i jak wrzucic zeby zdiagnozowac

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...