Skocz do zawartości

Skrętka - Połączenie Kompa Z Routerem Na 4 Żyłach


Nifir

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, trochę mi głupio zadawać takie pytanie, ale nie umiem sobie już z tym problemem poradzić.

Pociągnąłem około 30m kabla w peszlu i utopiłem go w ziemi. Z jednej strony skręciłem wszystkie styki a z drugiej mierzyłem rezystancję i wyszło mi, że każdy jeden przewód jest dobry.

 

Nie mniej jednak komp mi nie jest w stanie połączyć się z netem. Najpierw testowałem połączenie standardowe, później skrosowane - nic. Kupiłem na allegro tester do sieci i ten pokazuje mi 5 pinów sprawnych, więc wykorzystałem je do odpowiednich par (1, 2, 3, 6). Diody mrygają, ale nie pobiera adresu sieciowego...

 

Na krótkim kablu jak testowałem takie ustawienie to działa jak burza. Gdzie w takim razie może leżeć problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A router to zwykly komputer dzialajacy jako router? Bo jak nie to standardowo komputer laczy sie z urzadzeniami sieciowymi kablem 1 do 1 (bez zamiany kabli na koncówkach). Wiekszosc routerów obsluguje oba typy kabli ale moze Twój jest jakis starszy i jest problem?

 

Edit:

Wiecej teorii na Wikipedii

Edytowane przez Mentat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skrętka jest niskiej jakości lub chińska karta sieciowa lub router (chociaż teraz wszystko jest chińskie) to przy 30m może być problem. Kiedyś w domu miałem 15m połączenie i często były z nim problemy, a co dopiero dwa razy więcej. Teoretycznie standard przewiduje maks. 100m, ale w praktyce jednak dużo zależy od sprzętu. Jak masz drogi router np. Cisco to ok. 100m jest realne, ale do takich domowych zastosowań najczęściej używa się dużo gorszego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 -ok ale jeden nie? sprawdzałbym na rez. zwierając kolor + kolor-biały - w obrębie pary.

jeżeli coś na podmianę, to cała para -> para niebieska/brązowa zamiast zielonej/pomarańczowej

skrętka to linka czy drut?

może problem pojawia się po założeniu wtyków (te też się odrobinę różnią)?

część kart sieciowych na płytach głównych też potrafi zrobić podstawową diagnostykę połączenia - niektóre pokazują nawet, na którym przewodzie i na którym metrze jest problem - na ile skutecznie - nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...