Skocz do zawartości

Fedora Lxde Spin - Jak Ustawić Rendering Czcionek?


Jusko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

 

Zainstalowalem ostatnio jako ciekawostke najnowsze Lubuntu. Okazalo sie, ze bylo to drugie zycie dla mojego lapka z P4M 2GHz i 512MB RAM. Pouzywalem tego Lubuntu troche, bylo nawet OK, lecz zaden remix Ubuntu nie jest ostatecznie Fedora. Pobralem wiec spin LXDE F16, maly hack z forum na instalacje przy maszynach mniej niz 760MB RAM i dziala (choc o upgradzie do nowej wersji przez to ograniczenie nie ma co marzyc, jednak czysta instalacja co 2 wydania nie jest tragedia). Nieco zabawy bylo po starcie, kaszana miast polskiego jezyka na ekranie logowania, kernel panic przez chwilke, lecz wszystko do ogarniecia. Chodzi o rendering czcionek - moze byl to tylko ficzer w Ubuntu (ostatnio mnozy sie nieco programów z repo tylko dla Ubuntu czy ficzerów wylacznie dla niego). W kazdym razie w opcjach wygladu srodowiska moglem ustawic stopien renderu. W Fedorce szukam tego, ale jakos nie moge znalezc (jeszcze?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu "start"-->Preferencje-->Customize Look and Feel. Zamiennie to samo z konsoli - lxapperance. Głowę dam, że w tej odmianie Ubuntu to znalazłem. Niedogodność chyba jest realna, bo albo naprawdę jest już późno i ze zmęczenia nie widzę tej opcji, albo coś jest na rzeczy, gdyż google pokazuje iż nie tylko ja szukam "lxde fonts rendering".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chce sprawdzic, to zrobilem paczke dla x86_64. Podaje tez *.src.rpm i *.spec, wiec nie problem przebudowac jesli potrzeba 32-bit.

 

.rpm x86_64

http://dl.dropbox.com/u/3137486/repo/lxappearance-0.5.1-1.fc16.x86_64.rpm

 

.src.rpm

http://dl.dropbox.com/u/3137486/repo/lxappearance-0.5.1-1.fc16.src.rpm

 

.spec (wlasciwie zmienilem tylko numer wersji, czyli zmienilem 0.5.0 na 0.5.1 :D )

http://dl.dropbox.com/u/3137486/repo/lxappearance.spec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Zainstalowałem paczkę z Koji dla F17, ale na teraz to tylko podpakowana wersja obecnej wersji (zmiana z 5.0.1/2 na 5.0.4). Anyway - sypnę teraz głupotą, nie zaglądałem jeszcze do specja, lecz napisałeś go sam, czy wziąłeś z konkretnego miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] napisales go sam, czy wziales z konkretnego miejsca?
Nie pisalem. Wyciagnalem z src.rpm od wersji 0.5.0, pobralem tar.gz 0.5.1 ze strony lxde i w *.spec zmienilem "Version: 0.5.0" na Version: 0.5.1" i przebudowalem.

 

[EDIT]

Wlasnie zauwazylem, ze speca wrzucilem niezmienionego z wersja 0.5.0 - teraz jest juz poprawny z wersja 0.5.1

Edytowane przez WalDo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebudowalem paczke za pomoca src.rpm, chce zainstalowac a tu:

 

yum localinstall lxappearance-0.5.1-1.fc16.i386.rpm 
Wczytane wtyczki: langpacks, presto, refresh-packagekit, remove-with-leaves
Ustawianie procesu lokalnego pakietu
Sprawdzanie lxappearance-0.5.1-1.fc16.i386.rpm: lxappearance-0.5.1-1.fc16.i386
Oznaczanie lxappearance-0.5.1-1.fc16.i386.rpm jako aktualizacji lxappearance-0.5.0-4.fc17.i686
Nie ma niczego do zrobienia

 

? :blink:

 

Poczatkowo myslalem, ze to wina paczki dla F17, jednak zrobilem downgrade i nadal to samo.

 

ps: paczki fedorowe kompilowane sa dla i686, rpm-build robi i386 - jakas róznica dla systemu w postrzeganiu takich rpm, ewentualnie róznica w postrzeganiu takich pakietów przez aktualizacje systemowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...