Skocz do zawartości

Wybudzanie Komputera


mati00724

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie czym chcesz wybudzać system jak nie myszką i klawiaturą? Telepatia i te sprawy? :) Co do myszki to wydaje mi się, że to jest raczej sprawa sprzętu niż systemu. Przy usypianiu teoretycznie porty usb powinny być odcinane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest w stanie mi pomóc?

Możliwe, że źle wytłumaczyłem, więc jeszcze raz:

Mam ustawione aby po naciśnięciu guzika komputer się hibernował. Niestety wybudza się on samowolnie np w nocy i dlatego chciałbym, aby myszka i klawiatura go nie wybudzały ze stanu hibernacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam, mój problem jest nadal aktualny. Denerwuje mnie, ze za kazdym razem musze wylaczac komputer, gdyz wolalbym móc go hibernowac, ale gdy to robie, sam sie wybudza. Dlatego wlasnie chce wylaczyc wybudzanie przez mysz i klawiature, tak bym wybudzal go wciskajac guzik. W Gnome 3.0 jakos mialem to ustawione.

Czy ktos móglby cos poradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcje usypiania i hibernacji na pewno nie sa funkcja zadnego srodowiska graficznego w Linuksie. Tam mozesz miec jedynie ladne okienka zeby cos poustawiac. Ja nie korzystam ogólnie z tych funkcji wiec nie mam wiekszego obeznania. Przy usypianiu czesc komponentów pracuje wiec tu system ma cos do powiedzenia, ale przy hibernacji komputer jest wylaczany i wybudzanie raczej odbywa sie na poziomie bardziej sprzetowym czyli jak mniemam BIOSu.

Poszukaj w opcjach BIOS gdzies w czesci zarzadzania energia. Albo podaj jaka masz konkretnie plyte glówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...