Skocz do zawartości

Brak Dzwieku Na Zwyklym Koncie


msmarecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ja mam taki problem...zrobilem na koncie roota plik /etc/modprobe.d/alsa-base.conf i dodalem linie options snd-hda-intel model=ref. Teraz mam dzwiek ale jak sie wyloguje i przechodze na normalne swoje konto dzwieku nie ma. O co chodzi? Wynik z aplay -l

[root@msmarecki ~]# aplay -l
**** List of PLAYBACK Hardware Devices ****
card 0: Intel [HDA Intel], device 0: ALC269VB Analog [ALC269VB Analog]
 Subdevices: 1/1
 Subdevice #0: subdevice #0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzales czy nie masz wyciszonego dzwieku na karcie? W terminalu (o ile dobrze pamietam)

alsamixer -c 0

i sprawdz czy wszystkie suwaki w górze.

A tak w ogóle, to dlaczego alsa? Co zlego w Pulseaudio?

sprawdzalem...wszystkie suwaki sa na 100%

znalazlem na forum jezeli chodzi o alsa...nie czytalem Pulseaudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasem tak ze w alsamixer pod suwakiem, w prostokacie masz "MM"? Powinna tam byc liczba z zakresu 00-99. Jesli masz "MM" to znaczy to ze masz "mute" na kanale. Zmienia sie ta opcje przez nacisniecie "m".

 

Tak mam zaznaczone mm ale jak przelacze poprzez m, to strasznie piszczy a i tak dzwieku nie ma....chyba, ze wszystkie ustawienia alsamixer sa zle poustawiane:

master 100 - MM - tu piszczy jak chce zmienic;

headphon 100<>100 - 00;

speaker 100<>100 - 00;

pcm 99<>99;

mic 100<>100 - 00;

mic boss 100<>100 - 00;

auto mut - enabled;

internal 100<>100 - 00;

internal 100<>100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak masz mute na master to nie bedzie dzwieku. Jak piszczy to znaczy, ze raz slaby sprzet, a dwa, ze za wysokie wartosci. U Ciebie wszystko jest na 100%. Zmniejsz do ok. 50% wszystkie suwaki i wtedy wlacz master.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zmniejszylem dzwiek na suwakach do 50% i wl master to buczy strasznie a dzwieku i tak nie ma :-( masaka...nie wiem o co chodzi.

Moze ma to cos wspolnego z brakiem mozliwosci zaistalowania kodekow...

Klucze GPG wyswietlone dla repozytorium "RPM Fusion for Fedora Rawhide - Free" sa juz zainstalowane, ale nie sa poprawne dla tego pakietu.
Prosze sprawdzic, czy dla tego repozytorium skonfigurowane sa poprawne adresy URL do kluczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

options snd-hda-intel model=ref

Skad to ref? Kiedys cos napisalem na wiki http://wiki.fedora.pl/wiki/Brak_d%C5%BAwi%C4%99ku_w_og%C3%B3le_lub_tylko_na_niekt%C3%B3rych_wyj%C5%9Bciach_np._s%C5%82uchawkowym i akurat link do listy modeli jest nieaktualny, ale swiezy znajdziesz na kernel.org http://www.kernel.org/doc/Documentation/sound/alsa/HD-Audio-Models.txt

Dla Twojego modelu karty ALC269 próbuj takie modele (przy kazdej zmianie musialbys przeladowac modul snd_hda_intel, ale ze moze sie to okazac nieco skomplikowane, wiec lepiej zrestartowac po prostu system) :

ALC269

======

basic Basic preset

quanta Quanta FL1

laptop-amic Laptops with analog-mic input

laptop-dmic Laptops with digital-mic input

fujitsu FSC Amilo

lifebook Fujitsu Lifebook S6420

auto auto-config reading BIOS (default)

 

A problem z repozytoriami powinienes rozwiazac samodzielnie korzystajac z poradnika. Na razie do testowania wystarczy zwykly wav. Takie pliki mozesz znalezc na dysku poleceniem find /usr/ -name *.wav i potem odpalac znalezione pliki aplay /usr/sciezka/cos.wav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad to ref? Kiedys cos napisalem na wiki http://wiki.fedora.p...C5%82uchawkowym i akurat link do listy modeli jest nieaktualny, ale swiezy znajdziesz na kernel.org http://www.kernel.or...udio-Models.txt

Dla Twojego modelu karty ALC269 próbuj takie modele (przy kazdej zmianie musialbys przeladowac modul snd_hda_intel, ale ze moze sie to okazac nieco skomplikowane, wiec lepiej zrestartowac po prostu system) :

 

 

A problem z repozytoriami powinienes rozwiazac samodzielnie korzystajac z poradnika. Na razie do testowania wystarczy zwykly wav. Takie pliki mozesz znalezc na dysku poleceniem find /usr/ -name *.wav i potem odpalac znalezione pliki aplay /usr/sciezka/cos.wav

Niestety az tak zaawansowany w tym temacie nie jestem....nie wiem co mam zrobic z ALC269 ani jak rzwiazac problem z repo -(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]nie wiem co mam zrobic z ALC269
Przeciez masz podane wartosci jakie masz podstawic za "ref" - przeczytaj link podany przez thofa
ani jak rzwiazac problem z repo -(
Tez napisane - zajrzyj do poradnika (link do poradnika oraz calej wiki na belce nad forum)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez masz podane wartosci jakie masz podstawic za "ref" - przeczytaj link podany przez thofa

Tez napisane - zajrzyj do poradnika (link do poradnika oraz calej wiki na belce nad forum)

Wiem, ze mam podane, ale podane wartosci nie wiem jak je podstawic i gdzie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...