Skocz do zawartości

Emulator


jarząbek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale tworzenie nowego wirtualnego dysku twardego nie ma nic wspólnego z obrazem ISO RH. Poprostu stworz nowy dysk nadaj mu rozmiar odpal maszyne a on powinien wtedy zapytac sie o obraz iso.

 

Zle sie wyrazilem. Po odpaleniu Virtual Box klikam na przycisk "Nowy" (tworzenie nowej maszyny wirtualnej) i podczas kolejnych etapów konfiguracji pyta o "sciezka dla obrazu nowego wirtualnego dysku twardego", a ja próbowalem tedy dodac obraz plyty, bo myslalem, ze w taki sposób system Win7 bedzie widzial Red Hat, poczatki :) Chyba sobie dalej poradze ...

 

Chociaz zapytam, zeby bledu nie popelnic. Ile sugerujecie wskazac pamieci przeznaczonej dla wirtualnej maszyny? Kreator rekomdnuje 512 mb, mam kosc 4 GB, ssytem Win 7, powinien zwiekszyc? Tylko, zeby Win 7 mi chodzil plynnie, jak narazie jest OK. Podobnie dalej pyta o miejsce dla wirtualnej maszyny, zaznaczone jest 8GB, zwiekszyc? To poczatki przygody z RH, wiec chyba powinno wystarczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powtarzasz ciagle nazwe Red Hat jakbys chcial zainstalowac jedna z wersji Red Hat Linux, która bedzie miala minimum 9 lat. Obecnie ta dystrybucja nazywa sie Red Hat Enterprise Linux i jest ona komercyjna. Jesli chcesz koniecznie RHELa to zainteresuj sie dystrybucjami CentOS lub Scientific Linux.

Co do obrazu dysku to lepiej dac te minimum 10GB jesli chcesz uzywac srodowiska graficznego i testowac rózne aplikacje. Natomiast ilosc pamieci operacyjnej mozna w kazdej chwili zmienic, wiec to nie jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile sugerujecie wskazac pamieci przeznaczonej dla wirtualnej maszyny?
Zamiast odpytywac o kazdy drobiazg moze poswiecilbys chwile na zapoznanie sie z dokumentacja VB. Nie wspomne, ze suwak przydzialu pamieci jak latwo zauwazyc podzielony jest na 2 czesci: zielona i czerwona. Zagadka: co to oznacza?

Pamiec 512MB to sugerowana przez VBox minimalna pamiec jaka nalezy przydzielic dla wybranego przez Ciebie rodzaju i wersji systemu-goscia.

Ogólnie pamiec przydzielona wszystkim jednoczesnie dzialajacym maszynom wirtualnym w VBox nie powinna przekraczac 50% fizycznej pamieci zainstalowanej na systemie-gospodarzu.

 

Rozrózniaj obraz (plik) dysku wirtualnego, który masz utworzyc fizycznie na swoim dysku od sciagnietego obrazu ISO zawierajacego obraz systemu, który bedziesz instalowal. To sa dwie absolutnie rózne rzeczy. Jeszcze raz sugeruje przeczytanie chocby podstaw obslugi VBox jesli kreator nie jest dla Ciebie wystarczajaco intuicyjny. Na poczatek wystarczy 1. rozdzial → https://www.virtualbox.org/manual/

Dla ulatwienia dodam, ze "host" to u Ciebie W7, "guest" to system wirtualny (czyli cos o czym piszesz Red Hat/RH)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldo wyluzuj troche, po to jest forum zeby pomagac i odpowiadac :)

Totez staram sie pomóc i podpowiadam. Stad np. prosta zagadka :) Ale czasem warto zapoznac sie z podstawami obslugi programu przed zadaniem pytania, tym bardziej, ze w sieci nt. VirtualBox mozna znalezc proste i pomocne teksty, w tym równiez po polsku.

 

Jesli moja wypowiedz zabrzmiala zbyt "agresywnie", to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...