Skocz do zawartości

Xfce - Tapeta Pod Tapetą, Jak Sie Pozbyć Jednej?


bruus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny problem z przezroczystym tlem pod Conky. Niestety wymyslilem na to tylko taki myk, ze tlo w GDM mam takie samo jak tlo w XFCE :\ Jesli chcesz miec inne tlo na ekranie logowania a inne w XFCE, to chyba musisz zrezygnowac z przezroczystego tla w gkrellm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna to przypadlosc. Pare dystrybucji mam za soba, ale w zadnej nie mialem takiego zjawiska.

To co zaproponowales zrobilem wczesniej, ale to jest tylko pólsrodek.

Ale tak sobie mysle, ze jak by sie zrezygnowalo z GDM'a na rzecz moze Slima, to m o z e problem zniknie.

 

Jutro sie pobawie i zobacze.

 

Pozdrawiam,

Bruus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo na fc16, po zaladowaniu pulpitu pod conky zostaje defaultowa tapeta. U mnie po zaladowaniu pulpitu klikam prawym pojawia sie menu prawego przycisku po tym zabiegu tlo pod conky odrysowuje sie normalnie. Na KDE mialem cos podobnego, ale tam pomoglo dodanie komendy z feh do skryptu odpalajacego conky. Na XFCE jeszcze nie doszedlem jak to przezwyciezyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@morsik - wszystkie opcje przecwiczone. Tak jak wyzej pisalem: KDE, Gnome, LXDE sa OK. Problem z przezroczystym tlem w conky wystepuje wylacznie na XFCE.

 

[EDIT]

Watek w sumie dotyczy gkrellm, wiec dodam, ze podobny problem jest tez w gkrellm. LXDE, Gnome, KDE sa OK, na XFCE "przebija" tlo z GDM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...