Skocz do zawartości

Kadu Kompilacja Fedora 16


laesear

Rekomendowane odpowiedzi

No i dobra! Zrobiłem wg instrukcji WalDo i działa, śmiga. Mam wersję 0.11.1. Libgadu w wersji Version: 1.11.1. Bardzo fajnie. Działa. Kontakty stare są. To juz w ogóle super!

Chciałem sobie zaktualizować kadu, bo w 0.10.x jak wiadomości czekały na mnie aż się podłączę do Gadu to po kliknięciu na powiadomienie w KDE z tymi wiadomościami nie pojawiały mi się one w oknie rozmowy (musiałem wchodzić do historii i stamtąd czytać). Teraz jak na razie, problem ten nie występuje. Miejmy nadzieję, że tak zostanie.

@WalDo,

Jedna poprawka. Nie wiem czy jest/będzie tu ktoś bardziej początkujący ode mnie, ale może się pomylić, bo przed ostatnią komendą trzeba przejść do katalogu, w którym są świeżo rozpakowane rpm-y, czyli:

cd kadu-0.11.1-1-fc16.i686

A tak to bardzo fajny i rzeczowy poradnik i bardzo się przydał. Te polecenia wyrażają więcej niz tysiąc słów.

 

@sokar620, wyczyszczenie pomogło, ściagnąłem repozytoria potem jeszcze raz i śmiga jak ta lala.

Może i zbieżność wersji libgadu z kadu jest przypadkowa, ale faktem jest, że jedno potrzebuje drugiego.

 

Jakbym był upierdliwy to bym jeszcze poprosił o pomoc w kompilacji kadu 0.11.3 ze źródeł, ale nie będę już świrował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WalDo,

Jedna poprawka. Nie wiem czy jest/bedzie tu ktos bardziej poczatkujacy ode mnie, ale moze sie pomylic, bo przed ostatnia komenda trzeba przejsc do katalogu, w którym sa swiezo rozpakowane rpm-y, czyli:

cd kadu-0.11.1-1-fc16.i686

Poprawione. Dzieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dobra ogółu (ponieważ dużo ludzi chce kompilować najnowsze kadu) napiszę tutaj jak skompilować najnowsze kadu ze źródeł. Najpierw musimy ściągnać i skompilować libgadu-1.11.1. Następnie do zmiennej PKG_CONFIG_PATH trzeba przypisać adres do folderu pkgconfig biblioteki libgadu.

 

export PKG_CONFIG_PATH = /sciezka/do/pkgconfig

 

Jeśli to już mamy to nie można zapomnieć o zainstalowaniu libgadu:

 

sudo make install

 

Następnie (będąc w tym samym okienku, w którym dodaliśmy zmienną PKG_CONFIG_PATH) wchodzimy do katalogu z najnowszym kadu i wpisujemy:

 

cmake .

 

Pewnie pojawi się kilka błędów spowodowanym brakiem odpowiednich develi, ale nie powinno być problemów z ich zainstalowaniem. Jak będziemy mieli wszystkie zależności spełnione to kompilejemy:

 

make

 

oraz instalujemy:

 

sudo make install

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...