Skocz do zawartości

Problem Z Instalacją Sterowników Nvidia Fedora 17


Boowha

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy użytkownicy.

Jestem początkującym użytkownikiem fedory jednak innego linuxa już używałem. Mój wybór padł na fedorę ponieważ jest ona najbardziej na czasie jeśli chodzi o narzędzia programistyczne czyli to co mnie najbardziej interesuje. Jednak mam pewien problem ze sterownikami do karty graficznej. Mój laptop posiada kartę graficzna nvidia 8600GT. Chciałem zainstalować sterowniki do karty graficznej znajdujące się w repozytorium RPMFusion. Korzystałem z dwóch tutoriali opisujących ten proces. Pierwszym tutorialem był standardowy poradnik do Fedory 17 z tej własnie strony a drugim tutorialem było http://www.if-not-true-then-false.com/2012/fedora-17-nvidia-guide/ .

Jednak w obu przypadkach sytuacja kończy sie dokładnie tak samo. Mianowicie po restarcie systemu pojawia się logo ładowania fedory, po zakończeniu animacji loga powinno pojawić się okno logowania. Tak jednak się nie dzieje i zamiast tego pojawia mi się lista elementów które są ładowane typu

Starting BlueTooth Manager             [OK]

i tak aż do wpisu Started Display Manager. Na tym ładowanie się kończy i dalej nic się nie dzieje. System jednak działa ponieważ logując się na inna konsole mogę zarządzać systemem z linii poleceń. Instalowałem wersje zarówno kmod i akmod

 

Chciałem się was zapytać co powinienem z tym zrobić. Jak dalej walczyć ze sterownikami i czy w ogóle one są mi potrzebne.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

Boowha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze warto wykonac standardowe sprawdzenia → http://forum.fedora....post__p__158779 (punkty 1-4).

Do tego warto zajrzec do logów X-ów (najprawdopodobniej /var/log/Xorg.0.log) i poszukac wpisów (EE). Moze to cos wyjasni, chociaz karta jest dosc stara i nie powinno byc z nia problemów (ja mam 8400GS i zamkniete sterowniki dzialaja).

 

[...] i czy w ogóle one sa mi potrzebne.
Zalezy co chcesz robic. Jesli chcesz sobie pograc w jakies nieco bardziej zaawansowane gry, to zamkniete sterowniki sa wrecz niezbedne. Do przegladania internetu, odtwarzania YT czy filmów itp dzialalnosci powinny wystarczyc otwarte sterowniki nouveau, chociaz u mnie po zainstalowaniu kmod-nvidia filmy na YT czy innych portalach jak Vimeo czy DailyMotions chodza plynniej (przynajmniej tak mi sie wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.

Oto Lista rzeczy które zalecaliscie mi tutaj udostepnic:

Najpierw wpisy z loga /var/log/Xorg.0.log

NVIDIA(0): Failed to initialize the Nvidia GPU at PCI:1:0:0
NVIDIA(0) Failed yo initialize the NVIDIa graphics device

 

Efekt lsmod | grep nouveau jest pusty

ze wzgledu na fakt ze nie mam jak wam wyslac efektu polecenia lspci

powiem wam jaki mam laptop . Mój sprzet to MSI gx600-083pl

i wedlug producenta karta na pokladzie to NVIDIA GeForce 8600M GT

 

z bledów wyskakujacych w init 2 mam

could not open the device file /dev/nvidia0

cannot open display

To tyle mam nadzieje ze powiecie mi co dalej z tym zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zainstalowanych sterownikach nvidii po zalogowaniu się na inną konsolę (tak jak pisałeś) sprawdź tylko czy rzeczywiście system widzi kartę nvidii:

lspci | grep VGA

Nie musisz wklejać odpowiedzi na forum.

Dodatkowo jaki masz zainstalowany kernel?

rpm -q kernel

a jakie pakiety nvidii?

rpm -qa | grep nvidia

Mam taką samą kartę u siebie i u mnie wygląda to tak:

#lspci | grep VGA
01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation G84 [GeForce 8600M GT] (rev a1)
#rpm -q kernel
kernel-3.3.7-1.fc17.x86_64
#rpm -qa | grep nvidia
kmod-nvidia-3.3.7-1.fc17.x86_64-295.53-1.fc17.2.x86_64
nvidia-settings-1.0-18.fc17.x86_64
nvidia-xconfig-1.0-16.fc17.x86_64
xorg-x11-drv-nvidia-libs-295.53-1.fc17.x86_64
xorg-x11-drv-nvidia-295.53-1.fc17.x86_64
kmod-nvidia-295.53-1.fc17.2.x86_64

 

Zwróć uwagę na numerki przy kernelu i kmod-nvidia (3.3.7-1). Może masz kernel 32 bitowy i do tego PAE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno był podobny wątek i próby nic nie dały. Sprzęt inny, ale też MSI, to raczej nie przypadek. Na Twoim miejscu spróbowałbym jeszcze sterowników 302.11 (beta) - http://www.nvnews.ne...d.php?p=2557224

Czasami w przypadku błędów w stylu: "Failed yo initialize the NVIDIa graphics device" niektórym pomagała aktualizacja biosu. Możesz jeszcze zobaczyć co pokaże:

dmesg | grep -i nvrm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.Ja ostatnio mialem zainstalowana i ladnie skonfigurowana Fedore z kernelem 3.3.Sterowniki Nvidii zainstalowane i wszystko smigalo super.Po aktualizacji do kernela 3.4.3 system zatrzymuje sie jak u kolegi na logu i grafika nie laduje sie.Byc moze sterowniki wlasnosciowe dostepne w Fedorze sa za stare dla tego jadra i stad te jaja.Mam karte Gigabyte 9600GT,która obsluguja te same stery co 8600GT.Poniewaz Fedora nie jest moim jedynym Linuksem,zrobilem reinstalke i zaraz po aktualizacji dostalem jadro 3.4.3.Moze Wy "Fedorowniki" znacie jakies repo dla fedory z najnowszymi driverami dla Fedory?Na Ubuntu/Kubuntu mam sterowniki 302.17,podczas gdy na Fedorze byly 259.cos tam.Kiedy zainstalwalem jadro 3.4 na Ubuntu,tez wysypywala sie grafika.Jesli chodzi o otwarte sterowniki,to dzialaja,bo dzialaja,ale karta bardziej sie grzeje i wydajnosc jest nawet trzykronie nizsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sterowniki 295.59 nie są za stare. Na razie 302.17 są w rpmfusion-rawhide i trzeba poczekać albo przebudować src.rpm.

Jeśli masz i686 to możesz użyć moich: https://dl.dropbox.c...view/index.html

Bez akmoda bo nie działa. W sumie to można z tego sklecić repo jednorazowego użytku np:

[nvidia]
name=nvidia
baseurl=http://dl.dropbox.com/u/1763107/nvidia/
gpgcheck=0
enabled=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...