Skocz do zawartości

Fedora 14 - Zmiana Dysku Systemowego Bez Reinstalacji


intruz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam postawiony mały serwer na distro Fedora 14. Aktualnie system stoi na 8 GB dysku Seagate który najlepsze dni ma już za sobą (bad sektory) a oprócz tego wydajnością nie grzeszy. Zakupiłem więc 160 GB dysk WD który chciałbym podmienić.

 

Aktualnie system mam skonfigurowany wraz z usługami, wszelkimi skryptami do backupu itd. Chciałbym dokonać podmiany dysku możliwe "bezboleśnie" czyli aby serwer był offline możliwe krótko. Zastanawiam się czy można byłoby zrobić po prostu całkowitą kopię aktualnego dysku systemowego "obraz ISO" albo coś w tym stylu, a potem tylko skopiować go na ten nowy dysk.

 

Czy takie coś by przeszło "bez bólu" ? Czy trzeba instalować na nowo system ? Jeśli wystarczy zrobić tak jak napisałem, to jakiego softu użyć ?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna bez wiekszych kombinacji przeniesc wszystkie pliki na nowy dysk uzywajac np. rsync (z pominieciem /dev, /proc, /run, /tmp). Potem musialbys poprawic /etc/fstab na nowym systemie, zainstalowac gruba i poprawic /boot/grub/grub.conf (lub inny plik z konfiguracja gruba).

 

W ten sposób odtworzysz system na nowym dysku. Ja tak kiedys przenosilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...