Skocz do zawartości

Fedora 17 I Internet Zte Mf 195


Alcheman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym uzytkownikiem forum. Mam problem z Linuksem Fedora 17, a mianowicie tak jak w temacie nie moge podlaczyc internetu przez modem ZTE MF 195... Fakt, odpalam Fedore z plyty (live) ale problem nie powinien wystepowac lecz do rzeczy... Po uruchomieniu sie systemu podlaczam modem, pokazuje sie ze wykryto urzadzenie i moge otworzyc jego pliki (instalacyjne [dla Windows]) i jest równiez opcja Eject, czyli wysun. Gdy wybiore wlasnie funkcje Eject wtedy system monituje o podanie PIN'u, modem sie rozlacza po chwili zapala sie na nim czerwona dioda po chwili zielona (znaczy ze urzadzenie jest gotowe) w ustawieniach internetowych pokazuje sie polaczenie mobilne oraz jest Auto broadband czyli wybór dostawcy itp. Tak wiec konfiguruje polaczenie > Poland > ERA (terazniejszy T-Mobile lecz konfiguracja zostala nadal ta sama) > wybór APN (erainternet) > na koniec wyswietla sie lista skonfigurowanych ustawien klikam Apply i wtedy internet samoczynnie próbuje sie polaczyc , mija jakas sekunda i wyskakuje na dole ekranu blad ze nie mozna bylo aktywowac w sieci i tak caly czas... Nie wiem w czym jest problem, dodam ze uruchamialem Ubuntu 8.04 równiez v. live i nie bylo problemu, konfiguracja trwala w ten sam sposób i laczenie trwalo ok 5 sekund po czym internet byl gotowy do uzytku... Mozecie mi jakos pomóc? Bylbym bardzo wdzieczny, gdyz chcialbym spowrotem uzywac Linuksa (mam dosc Winzgrozy >..>).

 

@Edit

Dodam ze w urzadzeniu mam karte z T-Mobile a modem wyglada tak http://zte.phorum.pl...php?t=176&p=178

 

@Edit 2

Po podejrzeniu ustawien internetowych T-Mobile w programie na Windows, zobaczylem ze APN zwie sie "internet" nazwy uzytkownika i hasla nie ma... Wiec odpalilem ponownie system (procedura taka sama) konfiguracja internetu tym razem reczna, czyli Poland > ERA > APN - internet ...

Gdy juz skonfigurowalem, podekscytowany (ze udalo mi sie to rozwiazac) próbuje sie polaczyc i ponownie ten sam problem... No ja juz nie wiem co mam z tym zrobic...

 

PS. Jestescie moja ostatnia deska ratunku... Jesli nie uda mi sie rozwiazac tego problemu nie bede mógl uzywac Linuksa no bo po co mi system na którym nie moge korzystac z internetu...

 

Pozdrawiam, Alcheman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba z tym nieuzywaniem przesadzasz, bo jednak na Ubuntu poszlo. Zakladam, ze jesli na 8.04, to i na nowszych tez da rade.

Sprawdz co dokladnie widzi system (polecenie "lsusb")? Sprawdz poleceniem "lsmod" jakie moduly jadra sa zaladowane na Ubuntu i porównaj z tymi na Fedorze - moze trzeba po prostu recznie cos dodac - na plytach LiveCd nie wszystko musi byc aktywne.

 

[EDIT]

Moze tu jakies rozwiazanie znajdziesz? → http://forum.jdtech.pl/Watek-solved-zte-mf195-od-t-mobile-linux - to wprawdzie o Aero2 ale moze jakis pomysl na rozwiazanie sie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem Fedore 12 równiez Live i odpalilem, podlaczylem modem po czym pojawila mi sie ikonka na pulpicie, wiec kliknalem prawym na nia i dalem wysun, po chwili dioda w modemie zaczela sie swiecic na czerwono a system zmonitowal o PIN, wiec wpisalem PIN i dalej nic, 0 reakcji. Dioda w modemie gasnie a system nie laczy z siecia... Nigdy nie mialem problemu z internetem na Fedorze wiec nie rozumiem tego... WalDo, co do tego sprawdzenia poleceniami sprawdzalem "lsusb" i nic takiego ciekawego tam nie ma... Co do linku przegladalem go setki razy i to nie jest rozwiazanie do mojego problemu... Wyglada na to ze bede musial dalej meczyc sie na Windowsie >.<

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedore 12? To chyba na wysypisku przestarzalych systemów razem z Ubuntu 8.04 ;)

Zaraz bedzie Fedora 18, a od kilku dni uzytkownicy Ubuntu ciesza sie wersja 12.10

 

Jeszcze raz:

- Jesli faktycznie na Ubuntu 8.04 modem zadzialal, to sprawdz jakie moduly byly zaladowane i porównaj z Fedora (polecenie "lsmod")

- Pokaz informacje o urzadzeniu. Po podlaczeniu urzadzenia wykonaj polecenie "lsusb"

 

Jesli nie podasz dokladniejszych informacji, to nikt Ci nie pomoze - z wrózkami tutaj slabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo:

 

Ubuntu 8.04 lsmod:

xe1ymt.jpg

 

 

Ubuntu 8.04 lsusb ( i tu pozwolilem sobie nawet podlaczyc internet i wyswietlic nawet konfiguracje:

250k0gl.jpg

 

Fedora 17 lsmod part 1:

9j0vns.jpg

 

Fedora 17 lsmod part 2:

2w4iq81.jpg

Fedora 17 lsusb:

9h82no.jpg

 

Próbowalem polaczyc sie na Fedorze 17 lecz próby byly bez sensu gdyz nie zadzialalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a tekstu nie mozesz po prostu skopiowac? Po co te terabajty obrazków? Nawet skopiowac nic do porównania nie mozna. Bez sensu... Myslisz ze ja oczy na loterii wygralem? Wrzuc to jeszcze raz tekstowo korzystajac ze znaczników

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię to jutro tylko ze ciezko jest to zrobic na live kopiujac na dysk z Windowsem (pozniej cos sie zaczyna dziac ze system nie chce ruszyc) nie wiem o co chodzi z tym ale postaram się dać to w tekscie... Myslalem ze w screenie jest to lepiej zaznaczone itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za róznica czy na partycji z Windows zapiszesz obrazek czy plik tekstowy? W czym problem? Plik to plik.

 

Poza tym widze, ze nie dopisala sie moja uwaga (pewnie nie wyslalem w koncu), zebys sprawdzil polecenie "wvdial". W linku, który podalem - tym z Aero2 - jest w sumie niezla instrukcja jak to skonfigurowac. Moze skorzystaj z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamontuje partycje Windows na Linuksie i odmontuje to po resecie kompa system mi sie nie chce odpalic, chore to jest... Moze by tak poczekac na Fedore 18 skoro bedzie jeszcze w tym miesiacu i zobaczyc czy ten sam problem bedzie hmm? Bo skoro ma wyjsc za niedlugo to jaki sens jest walczyc z 17'nastka. Probowalem dzis zrobic wirtualke F17'nastki i cóz... Problem nadal ten sam, nie mozna aktywowac w sieci... To jest bardzo dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora 18 bedzie pod koniec roku. Wczesniej beda wydania niestabilne a przy niewielkim doswiadczeniu z Linuksem bedziesz mial z tym wiecej klopotu niz pozytku. Oczywiscie z LiveCD mozna spróbowac, ale jak juz wspominalem nie wszystko na LiveCD jest dostepne - nie na darmo instalacyjne DVD ma 3-4GB pojemnosci a LiveCD tylko ok.700MB

 

Musisz robic cos niepoprawnie w momencie odmontowania partycji Windows. Problemy z uruchomieniem systemu wystepuja wylacznie po niepoprawnym odlaczeniu. Byc moze za szybko po odmontowaniu wylaczasz system i nie wszystkie dane zdaza sie zsynchronizowac.

 

Jeszcze raz sugeruje porównanie konfiguracji na Ubuntu i Fedorze.

 

Poczekaj - moze za jakis czas odezwie sie ktos kto korzysta z podobnego modemu. No i rozumiem, ze z wvdial nie próbowales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze sciagnac pelna wersje Fedory 17, tą 3-4 GB? Nie, nie sprawdzalem wyvdial gdyz nie mialem kiedy a problem wystepuje losowo raz sie wlaczy raz nie ale tylko przy wlaczaniu Linuksa, moze sie nie lubią ^ ^. Nie wiem co zrobic... Kurde zalezy mi na Linuksie a przez cholerny modem nie moge go uzywac ; /. Kiedys za slaby komp teraz modem, ciekawe co bedzie za rok, brak komputera? Trza to ogarnac jakos bo ne wytrzymam dluzej z Windowsem ; /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie sprawdzalem wyvdial gdyz nie mialem kiedy a problem wystepuje losowo raz sie wlaczy raz nie[...]
Podejmij moze heroiczna próbe jakiegos mniej emocjonalnego za to dokladniejszego opisania tematu? Jak na razie to albo sobie pogrywasz albo w ciuciubabke gramy. Do tej pory pisales, ze tylko na Ubuntu dziala. Teraz okazuje sie, ze - jesli dobrze rozumiem - na Fedorze wystepuje losowo, a wiec jednak czasem dziala, tyle ze nie zawsze. A to juz zupelnie zmienia podejscie, bo wychodzimy z oprogramowania a zaczynamy sie zastanawiac np. nad sila sygnalu.

 

Jak chcesz zeby Ci ktokolwiek pomógl, to przede wszystkim opisz dokladnie i skladnie problem, bo jak na razie to w kulki lecisz.

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WalDo mialem na mysli ze losowo wystepuje problem z systemem. Internet nie dzialal i nie dziala sygnal mam 3G 2 kreski na Windowsie to jest bardzo dobrze wiec to nie wina zasiegu, konfiguracji tez nie. Jak wroce ze szkoly sprobuje wam dac to co mi wypisze terminal po wpisaniu lsusb lsmode na Fedorze i Ubuntu i porownamy i w zadna ciuciubabkę nie gramy. Zle sie wyrazilem post wyzej, jeszcze raz napisze ze internet nie dziala wcale a problem z uruchomieniem systemu wystepuje losowo (tak jak by mu sie raz chcialo a raz nie). Do "uslyszenia" pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

jestem autorem tamtych postów z jdtech. Specjalnie teraz sciagnalem F17live i ... faktycznie nie dziala. Ten sam modem, Arch Linux lub F16 (w pelni zaaktualizowana) i dziala, a tutaj na czystej F17 nie laczy sie. Ten sam problem, jaki mialem na Archu wczesniej.

Mozesz spróbowac zainstalowac F17 i ja w pelni zaaktualizaowac, byc moze pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...