Skocz do zawartości

Do Znawców Gpl


Miszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki pytanie do orientujacych sie w temacie- znalazlem na internecie strone a raczej program w PHP do zmieniania hasel, których jest na GPL. Mam do zrobienia podobny program i w sumie "pozyczylem" sobie z tej strony czesc kodu- style css i wyglad html. Czy to jest legalne i czy musze dodawac w stopce informacje o autorze tej strony co to skopiowalem? Co mówi licencja w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawca nie jestem, ale podstawowa zasada wymaga, zebys udostepnil aplikacje, w której wykorzystujesz calosc badz fragment kodu innej aplikacji wydanej na GPL. Krótko mówiac po napisaniu aplikacji jej kod musisz upublicznic. Wydaje mi sie, ze musisz to zrobic na takich samych zasadach jak fragment kodu, z którego korzystales (czyli jesli byl np na GPLv3 to Ty tez musisz swój kod udostepnic na GPLv3). Niestety nie interesowalem sie nigdy jak takie "upublicznienie" ma wygladac, czyli co, gdzie i w jaki sposób ma byc dostepne.

Sporo dyskusji na temat licencji bylo na naszym forum kilka lat temu przy okazji uruchamiania wiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie poczytałem trochę o GPL i znalazłem taką notkę

 

Czy GPL wymaga, by kod źródłowy zmodyfikowanej wersji został udostępniony publicznie?

 

GPL nie wymaga rozpowszechniania zmodyfikowanego przez Ciebie programu. Wolno Ci wprowadzać zmiany i korzystać z nich prywatnie, w ogóle bez ich wydawania. Odnosi się to także do organizacji (łącznie z firmami); organizacja może utworzyć zmienioną wersję i używać jej wewnętrznie nigdy nie wydając tej wersji na zewnątrz.

Ale jeśli w jakiś sposób publicznie wypuszczasz zmienioną wersję, GPL wymaga byś udostępnił użytkownikom programu zmodyfikowany kod źródłowy, na warunkach GPL.

 

Czyli jak rozumie strona internetowa to domena publiczna czyli muszę jednak udostępnić kod, ale czy mogę to zrobić tylko na żądanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumie strona internetowa to domena publiczna czyli musze jednak udostepnic kod, ale czy moge to zrobic tylko na zadanie?

 

Tak. Tylko wtedy, kiedy ktos wpadnie na to, zeby poprosic. Nie musisz równiez udostepniac kodu online. Wystarczy wysylac plytki CD za niewielka oplata jako zwrot kosztów. Predzej czy pózniej znajdzie sie jakis nawiedzony Stallman, który cie o to poprosi dla zasady. :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...