Skocz do zawartości

Jakie Dns-Y W Ustawieniach Ipv4 Przy Połączeniu Z Routerem Z Dhcp ?


slabypingwin

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zauważyłem taki ciekawy szczegól  patrząc na status połączenia z internetem  dekodera cyfry+ - model SAGEMCOM DSI87 . Urządzenie to nie ma w swoim menu konfiguracji połączenia z netem .

Parametry połączenia pobiera tylko automatycznie z routera do którego jest podłączone .

Router musi mieć koniecznie włączone DHCP .

I co mnie dziwi ; zarówno w pozycji DNS1 jak i DNS2 jest podana brama domyśla 192.168.1.1 

dekodercygfrypolaczenie.th.jpg

Nigdzie nie widać DNS-ów naszej TPSA , są one oczywiście ustawione w ustawieniach rotera .

Czy to oznacza że w konfiguracji połączenia internetowego w komputerze , zarówno na linuksie , jak i na windows lub androidzie we właściwościach IPV4 jako obydwa DNS-y powino się wpisywać bramę domyślną a nie DNS-y podawane przez dostawcę internetu . A DNS-y swego dostawcy neta wpisywać tylko w routerze , w systemie operacyjnym już nie ?

Proszę o opinie w tej sprawie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router rozsyła swoje IP (podczas komunikacji DHCP) i sam działa jak proxy. Jeśli zapytasz 100 razy o tą samą domenę to router sprawdzi ją tylko raz, korzystając z DNSów które mu provider podał, a później będzie odpowiadał z własnego cache (aż wpis nie wygasnie).

Jak chcesz możesz ustawić innaczej np. jeśli DNSy providera padną i np. skype działa a strony nie.

Najprostrzy do zapamiętania jest DNS Google: 8.8.8.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze Mentat - ale ciągle nie jestem pewny jak powinno być prawidłowo w systemie operacyjnym ;

DNS-y prowidera czy brama domyśna jako dns 1,2   :?:

 

Ustaw tak by automatycznie pobierało ustawienia z DHCP (najczęściej router ustawi DNS na siebie, chyba że nie obsługuje takiej funkcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...