Skocz do zawartości

[F19][Gnome3] Błąd Logowania


endrjun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

po upgrade z F18 do F19 poleceniem: fedup --network 19

mam problem z logowaniem użytkownika w wersji Gnome3.

Po wpisaniu poprawnej nazwy i hasła otrzymuję komunikat:

 

Oh no! Something has gone wrong.
A problem has occured and the system can't recover.
Please log out and try again.

 

W wersji Gnome Classic logowanie tego samego użytkownika przebiega poprawnie.

Logowanie roota też bez problemu, w obu wersjach.

 

Na bieżąco aktualizuję oprogramowanie Yum-em i nadal bez zmian.

 

Może ktoś wie na czym polega ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między innymi dlatego zawsze stawiam system od zera, mam ciągle traumę po Auroxie, którego ilekroć próbowałem aktualizować z wersji do wersji, zawsze coś się sypało...

Gnome 3 generalnie był bardzo posypany na początku, nie wiem czy to się jeszcze utrzymało, ale patrząc po tym co się u Ciebie dzieje, wygląda na to, że tak :P

Spróbuj w miarę możliwości postawić świerzą instalację Fedora 19 na wirtualnej maszynie (np. VirtualBox, darmowy) i sprawdzić czy nadal będzie Gnome 3 sypał przy logowaniu

Nic więcej chwilowo mi nie przychodzi do głowy prócz tej diagnozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh no! Something has gone wrong.

A problem has occured and the system can't recover.

Please log out and try again.

Głowy nie dam, ale to prawdopodobnie kwestia wtyczek. Pewnie któraś z F18 (Gnome 3.6) nie jest kompatybilna z F19 (Gnome 3.8).

Usuń wtyczki ręcznie ew. może jakoś uda się przez stronę https://extensions.gnome.org/ i tam na zakładkę "Installed Extensions".

Być może jest również jakiś lokalny program do usuwania, który będziesz mógł uruchomić z classic. Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między innymi dlatego zawsze stawiam system od zera, mam ciągle traumę po Auroxie, którego ilekroć próbowałem aktualizować z wersji do wersji, zawsze coś się sypało...

Gnome 3 generalnie był bardzo posypany na początku, nie wiem czy to się jeszcze utrzymało, ale patrząc po tym co się u Ciebie dzieje, wygląda na to, że tak :P

Spróbuj w miarę możliwości postawić świerzą instalację Fedora 19 na wirtualnej maszynie (np. VirtualBox, darmowy) i sprawdzić czy nadal będzie Gnome 3 sypał przy logowaniu

Nic więcej chwilowo mi nie przychodzi do głowy prócz tej diagnozy

Dzięki za poradę.

Prawdopodobnie masz rację, bo na drugim kompie - laptopie Dell'a - instalowałem F19 z Live z pendrive'a i wszystko jest OK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowy nie dam, ale to prawdopodobnie kwestia wtyczek. Pewnie któraś z F18 (Gnome 3.6) nie jest kompatybilna z F19 (Gnome 3.8).

Usuń wtyczki ręcznie ew. może jakoś uda się przez stronę https://extensions.gnome.org/ i tam na zakładkę "Installed Extensions".

Być może jest również jakiś lokalny program do usuwania, który będziesz mógł uruchomić z classic. Poszukaj.

Upgrade robiłem z wersji Gnome Classic więc bardzo prawdopodobne, że pozostały jakieś wtyczki z F18 Gnome3.

Poszukam ich w Yumex i usunę, może pomoże. Dam znać o wyniku.

Dzięki za poradę i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co może być błędnego w koncie dotychczasowym?

Nadal stawiam na lokalne wtyczki. To chyba trzeba szukać gdzieś w okolicach $HOME/.local/share/gnome-shell/extensions - oczywiście $HOME tego usera, na którego nie możesz się zalogować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal stawiam na lokalne wtyczki. To chyba trzeba szukać gdzieś w okolicach $HOME/.local/share/gnome-shell/extensions - oczywiście $HOME tego usera, na którego nie możesz się zalogować.

Katalog usera, na którego konto nie mogę się zalogować w Gnome3

.../.local/share/gnome-shell zawierał podkatalog .../extensions

a katalog usera, na którego konto loguję się pod Gnome3 bez problemu nie zawiera go.

Dlatego usunąłem wszystkie wtyczki (przez stronę https://extensions.gnome.org/ i zakładkę "Installed Extensions") i dla pewności podkatalog.../extensions przeniosłem tymczasowo do /temp.

Teraz zawartości katalogów .../.local/share/gnome-shell dla obu userów jest podobna.

Wykonałem reboot systemu, ale problem nie zniknął.

Zależy mi na rozwiązaniu tego problemu, bo przenoszenie dużej ilości plików do nowego usera jest ryzykowne (konieczny backup) i czasochłonne. Poza tym może uda się wykryć i zgłosić jakąś wadę upgrade'u związaną z kontami użytkowników.

Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Może to jest jakiś trop ?

Zauważyłem, że będąc zalogowanym w gnome-classic, po wciśnięciu na klawiaturze lewego klawisza "Windows", pojawia się pulpit Gnome-3. Niestety, po kliknięciu myszą na dowolne otwarte okno pulpit wraca do gnome-classic.

Powtórne jego wciśnięcie przywraca pulpit do wersji gnome-classic. Dalsze przełączają je na przemian.

 

Jeśli mam włączony pulpit Gnome-3 to kliknięcie na belce górnej "Programy" przerzuca pulpit do gnome-classic, a po kliknięciu "Miejsca" NIE przełącza i rozwija Menu. Nie przerzucają także prawe górne i rozwijają pull-down.

Może "pies jest pogrzebany" w Menu "Programy" ?

 

Poza tym wszystko chodzi OK. Dlatego chciałbym rozwiązać ten problem, by móc aktualizować do F20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem i bez zmian. Ten pies leży gdzie indziej i śmieje się z nas.

Podejrzewam, że cUś jest z Menu "Programy".

Usunąłem edytor Menu czyli alacarte i też bez zmian.

 

Pozostaje tylko jedno, chociaż ma to swoje wady. Usuń plik ~./config/menus/gnome-applocations.menu. Stracisz wszystkie zmiany, które sam kiedykolwiek wprowadziłeś. Jeśli masz jakieś programy zainstalowane przez wine w ~/.coinfig/menus/applications-merged również je usuń. Potem zrestartuj Gnoma i będzie działać.

 

Szczerze mówiąc wolę menu icewm, albo fluxboksa, które jest zapisane w jednym pliku tekstowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko jedno, chociaż ma to swoje wady. Usuń plik ~./config/menus/gnome-applocations.menu. Stracisz wszystkie zmiany, które sam kiedykolwiek wprowadziłeś. Jeśli masz jakieś programy zainstalowane przez wine w ~/.coinfig/menus/applications-merged również je usuń. Potem zrestartuj Gnoma i będzie działać.

 

Szczerze mówiąc wolę menu icewm, albo fluxboksa, które jest zapisane w jednym pliku tekstowym.

Niestety mam złe wieści...

Wskazówki wykonałem b.skrupulatnie i nadal BULBA czyli bez zmian. I nawet restart nie pomógł.

Nadal nie mogę zalogować się pod Gnome3 tylko pod Gnome Classic.

Przełączanie pulpitów lewym klawiszem "windows" działa wspaniale.

Chyba zaraz popełnię sepuku !

PS. Dzięki za już, ale może masz jeszcze jakiś pomysł ?

 

Ostatnio zauważyłem, że w górnym lewym menu "Programy", na samym dole jest pozycja "Ekran podglądu"

Kliknięcie przełącza na pulpit Gnome3 podobnie jak lewy klawisz "windows". Po kliknięciu na dowolne okno pulpit wraca do Gnome-Classic.

Może to jest jakaś wskazówka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...