Skocz do zawartości

Jaki Linux ? Propozycje


StefanSamoZło

Rekomendowane odpowiedzi

 

witam szukam Linuxa na (Pentium G2030 3,0GHz 3M LGA1155 BX80637G2030 .... 4gb ramu ddr3-1333...... grafika NVIDIA Geforce 210) 

moje wymagania: 
szybkie uruchamianie i praca na nim 
pakiet libre office 
oglądanie filmów/muzyka/internet 
działające flashe (czasami gram przez przeglądarkę w terra militaris i inne mu podobne) 
możliwość zainstalowania (lili - linux live .....) 
vmware - virtualbox 
możliwość instalowania drukarek (hp i cannon - niepamiętam nazw ) 
podobne coś do napiprojekt - albo on sam jak zadziała 
coś do czyszczenia systemu - takie coś jak ccleaner 
zdalny pulpit /windows,android inny linux 
ma mieć mroczny wygląd ikonek-paska i wszystkiego 
http://stevenmansour.com/files/audiosurf.png 
http://www.noobslab.com/2012/12/install-dark-mint-gtk-cinnamon-theme-on.html 
coś w takim stylu icon_smile.gif im mroczniejsze tym fajniejsze 
no i na pewno nie chce mieć fluxbox ani blackbox ani nic w tym stylu 

czekam na wasze propozycje

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to każde distro spełni to, o czym mówisz :-) A w kwestii mroczności, to środowisko graficzne MATE jako reaktywacja GNOME 2, bo te miało zyliony 'mrocznych' themów :) Jeszcze GNOME 3 się nada, domyślnie postawili na czerń w motywie, co nie wygląda zbyt fajnie, zbyt czarno :) Jak już pytasz jakie distro, a jesteś na forum Fedory to powiem, że Fedora się nadaje - bo nadaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde distro z +/- pierwszej dwudziestki disttrowatch spełnia twoje wyymagania. Może skonkretyzujesz swoje preferencje? Rpm, deb, czy wszystko ci jedno? Wolisz rolling release, czy kolejno wychodzące płyty z instalką? Preferujesz wiecej aktualizacji do najnowszych wersji wszystkiego, czy raczej odrobinę starsze wersje z małymi aktualizacjami?

 

Że ma być mroczne, to wiele nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pozwole się podpiąć pod pytanie.

 

Poszukuje Linuxa po polsku, który da się zainstalować i będzie działać na pendrive 512 MB.

 

Mam starego laptopa bez dysku i chciałbym podłączyć do niego pendriva i startować systemem z niego. Komputer dla dziecka, głównie gierek w sieci i może kilku na wine.

 

Wiem, że każdego można spolszczyć ale nie wiem jak to robić jeśli nie ma gotowych paczek.

 

Pozdrawiam i dziękuje za propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole się podpiąć pod pytanie.

 

Poszukuje Linuxa po polsku, który da się zainstalować i będzie działać na pendrive 512 MB.

 

Mam starego laptopa bez dysku i chciałbym podłączyć do niego pendriva i startować systemem z niego. Komputer dla dziecka, głównie gierek w sieci i może kilku na wine.

 

Wiem, że każdego można spolszczyć ale nie wiem jak to robić jeśli nie ma gotowych paczek.

 

Pozdrawiam i dziękuje za propozycję.

 

Jeżeli bardzo nie lubisz dzieciaka, to możesz tak zrobić. :) Możesz nawet wykorzystać do tego Fedorę Live. Ściągnij sobie https://fedorahosted.org/liveusb-creator/ , ściągnij ISO (najlepiej i386 i najlepiej XFCE, bo zdaje się, że laptop nie pierwszej młodości), podkręć Persisten Storage na jakieś 10 gigabajtów (gry trochę zajmują), po uruchomieniu doinstaluj spolszczenie i już.

 

ALe jak go trochę lubisz, to kup dysk do tego komputera. Może być nawet 10 giga i niekoniecznie bardzo szybki. Jeżeli jeszcze ten komputer ma USB 1.1 (co jest możliwe), system będzie się uruchamiał dosyć długo i zbytnio żwawy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być nawet 10 giga i niekoniecznie bardzo szybki.

Dokładnie. Na Allegro zapłacisz jakieś 30-40 PLN z dostawą. I jeszcze lżej będzie z LXDE zamiast XFCE.

@zmarekz napisz może jeszcze co masz w tym kompie. Procesor, RAM. Bo jak to jakiś sprzęt dla kolekcjonerów typu i386...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem spróbować na pedrive to uruchomić ale narazie kilka testów nie dało spodziewanego efektu.

Też myślałem o zakupie jakiegoś dysku i postawieniu tam systemu ale najpierw chciałem spróbować poeksperymentować.

A co do komputera to jest to 1,6GHz Intel i3 ram 2 GB grafika o ile dobrze pamiętam to jakaś Nvidia z 1 GB na pokładzie.

Laptop Toshiby ale numerów teraz nie pamiętam.

 

Pozdrawiam

PS poeksperymentuje jeszcze z tym 512MB penem a potem skończy się pewnie na zakupie dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...