Skocz do zawartości

Podgląd I Edycja Pliku *bin


wertjacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

czym podejrzę i dokonam poprawek w tym pliku? myślałem że zwykly edytor tekstu poradzi sobie ale w kwrite po otwarciu widze krzaczki.

 

mam problem z plikiem który po uruchomieniu "gubi" lokalizacje własnych folderów i chcę zobaczyć i ewentualnie poprawić błąd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Opisz bardziej szczegółowo problem. Zacznijmy od tego co to za plik i dlaczego uważasz że "gubi" foldery?

* Jeśli mówimy o pliku binarnym to zapomnij.

* Jeśli to jakiś instalator, to możliwe że jest to sklejony skrypt i archiwum. Sprawdź czy początek pliku to skrypt np. tak : $ head -10 /ścieżka/do/pliku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety albo stety to binarka

 

Scieżka do uruchomienia programu powinna byc taka

 

/home/wert/RealFlow/bin/realflow.bin

 

a problem jest taki:

 

RealFlow zainstalowany jest w folderze /home

http://i.imgur.com/WtF5V6q.png 

w chwili uruchomienia program nie odnajduje lokalizacji wlasnych folderów co skutkuje błędami: 

http://i.imgur.com/QeT9gCf.png 

ile folderów tyle okien j/w tylko oczywiście z innymi nazwami,nie wklejam wszystkich bo byloby za dużo,Zwróćcie uwage na ścieżke z komunikatu a tą do uruchomienia,brakuje folderu z programem.Dlatego uważam że gubi ścieżki.po czym pokazuje sie komunikat: 

http://i.imgur.com/20jvaqv.png[ 

 

w menadżerze oczywiści nic nie ma i nie mozna wskazać położenia folderów. 

Program wczytuje się na domyslnych ustawieniach z tym że brak w nim co naturalne pluginów,skryptow i do tego zamiast ikon są tylko ich nazwy 

http://i.imgur.com/JAYU05P.png 

RealFlow uruchamia sie tylko wtedy prawidlowo gdy skopiuje wszystkie foldery bezpośrednio do folderu /home,ale to oznacza że program jest teraz w dwóch lokalizacjach:we własnym folderze Realflow i w /home 

http://i.imgur.com/eeablM5.png 

 jak to rozwiązać? 

 

Edit

 

mowa o programie 64bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak, albo raczej z którego katalogu uruchamiasz program? Bo może jest to kwestia źle ustawianej ścieżki względem bierzącego folderu.

 

Sprawdź czy np. to zwróci tą samą ścieżkę w komunikacie błędu:

cd /home/wert/RealFlow/
./bin/realflow.bin

Jeśli błąd jest taki sam, to poszukałbym plików konfiguracji. Jeśli nie możesz znaleźć konfiguracji, to sprawdź które pliki otwiera aplikacja za pomocą "strace"

strace -o ~/my.log ./bin/realflow.bin
grep ^open ~/my.log
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wert@tuxuser ~ $ cd /home/wert/RealFlow/
wert@tuxuser ~/RealFlow $ ./bin/realflow.bin
Could not find platform independent libraries <prefix>
Could not find platform dependent libraries <exec_prefix>
Consider setting $PYTHONHOME to <prefix>[:<exec_prefix>]
'import site' failed; use -v for traceback

Fontconfig warning: "/etc/fonts/conf.d/50-user.conf", line 14: reading configurations from ~/.fonts.conf is deprecated.
tu info w bardzo wielu linijkach o niekompatabilnym libpng <<<<< tylko za pierszym testem,potem już OK

 

za drugim odpaleniem

 


wert@tuxuser ~ $ cd /home/wert/RealFlow/
wert@tuxuser ~/RealFlow $ ./bin/realflow.bin
Could not find platform independent libraries <prefix>
Could not find platform dependent libraries <exec_prefix>
Consider setting $PYTHONHOME to <prefix>[:<exec_prefix>]
'import site' failed; use -v for traceback

Fontconfig warning: "/etc/fonts/conf.d/50-user.conf", line 14: reading configurations from ~/.fonts.conf is deprecated.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Wydaje mi się, że masz zrąbaną instalkę pythona, albo aplikacja wymaga innej wersji niż masz domyślną. Poszukaj jakie wymagania ma aplikacja tzn. jakie aplikacje muszą być zainstalowane w systemi i w jakich wersjach.

 

https://www.google.pl/search?q=Could+not+find+platform+independent+libraries+%3Cprefix%3E&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&channel=rcs&gws_rd=cr&ei=5vCaUs6fHYamhAePioGwCg

 

* Wersję libpng zainstalowaną u siebie sprawdzisz wpisując:

$ rpm -q libpng

* Warring o fontach jest nieistotny.

 

* Prawdopodobnie aplikacja pozwala wyświetlić więcej informacji debugowani. Spróbuj tak:

wert@tuxuser ~/RealFlow $ ./bin/realflow.bin -v debug

i wklej tutaj output

http://support.nextlimit.com/display/maxwelldocs/Running+flags?src=search

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie kicha,wczoraj popelnilem forumowy grzech i nie wspomniałem że folder /lib z RealFlow przerzucony mam do /lib64.Inaczej nie działał program>Przepraszam,tak sie skupiłem na tych błędach że wyleciało mi to z głowy tym bardziej że coś tam zadziałało i uspiło moją czujność :)

 

kicha dlatego że znów brak mi tych nieszczęsnych ikon,choć wczoraj były.

 

libpng error: incompatible libpng version in application and library

 

mam libpng-1.5

 

Co do debugowania - nie działa,nic nie wypluwa,a co do wersji programów to i owszem pomyslałem o tym wcześniej,ja mam pythona 2.7 i 3.2 a realflow 2.6.2,nie wiem czemu ale oprócz komunikatu program działa sobie i być może te wersje nie "gryzą się" i nie bedą uciażliwe,gorzej z libpng - w tym sęk ze nigdzie nie mogę wygooglować jaka wersja libpng jest używana w RealFlow.

 

Pozdrawiam

 

Edit

 

1.dograłem python-2.6.Komunikat zniknął.

2.Kiedy wywalilem libpng-1.5 i odpalilem RealFlow to wypluło że brak w /usr/lib64.....................libpng-1.5

3.spowrotem wgralem libpng i dalej ikon nie ma.

 

any idea??????///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie edytuję bo chciałbym aby pytanie było widoczne jako nowe :P

 

czy poprzez .bashrc,.bashrc_profile,LDPATH???? dałoby sie jakoś obejść problem na okrętkę? czy jest jakiś sposób "a'la brutal force" na wymuszenie zczytania tych ikon z folderu programu?

 

Edit

 

kurna analizuje także kwestię tej lokalizacji bibliotek,kiedy mialem to wrzucone do /lib64 wszystko grało z ikonami,ale sprawialo problemy z poprawnym dzialaniem systemu.Dlatego dla lib-ów zrobiłem LDPATH i teraz jest ok,ale pogubiły sie ikony.Sam już nie wiem.Jak wrzuce lib do /lib64 jest ok dla programu,żle dla systemu,jak zrobie oddzielny folder z /lib dobrze dla systemu,źle dla programu.

Zapetlilem sie i stoje w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SeeM

 

bez jaj,zamiast rozwiązać problem mam tworzyc userow i udawać że tak ma być? zresztą jaki bajzel? :P .@borzole dał mi kilka dobrych rad,ja ruszylem kiepełą i jakoś z libami,z lokalizacjami problem załatwiony,problem pozostal z ikonami a tu czy to w /home czy w innym miejscu nie ma znaczenia.Program raz jedyny o czym pisalem w poście 5 wyswietlił te ikony po czym znów sie zbiesił i do tej pory nie chce.Bezwzglednie to jakis konflikt wersji czy to libpng czy pythona i qt (bo mam co do tych dwóch ostatnich niczym nie potwierdzone  podejrzenia)Napisałem do producenta programu ,czekam co oni na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.Kiedy wywalilem libpng-1.5 i odpalilem RealFlow to wypluło że brak w /usr/lib64.....................libpng-1.5

3.spowrotem wgralem libpng i dalej ikon nie ma.

 

any idea??????///

1.Zainstalować libpng i w lib64 zrobić link do libpng w lib?

albo

2.Zainstalować pakiet libpng 32- i 64-bitowy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...