Skocz do zawartości

Fedora 20 Live Kde Problem Z Załadowaniem


tomek-root

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z fedora 20. Otóż zrobiłem bootowalnego pendrive'a (nagrałem też płyte) i podczas ładowania się systemu wyskakuje taki błąd: http://zapodaj.net/0afa9b51bc6d6.jpg.html

Próbowałem zainstalować na lapku Lenovo G500 z dyskiem ssd.

Miałem troche do czynienia z linuxem, jednak nie wystarczająco długo aby poradzić sobie z tym problemem.
Sorry za zdjęcie ale nie mam jak w inny sposób przekazać wam tego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo nie mam szans ściągnąć wersji DVD.
Przy kolejnych próbach zauważyłem pewne zmiany: po załadowaniu loga fedory (to f w kółeczku takim) mam albo czarny ekran i zero reakcji na klawiaturę albo ten mój błąd z pierwszego posta z jedną różnicą - wyświetla się

No Caching mode page found

i
 

Assuming drive cache: write through

i tak kilka linijek jak na sreenie, a dalej nie ma tego wcześniejszego OK...
Nie mogę użyć tej komendy którą mi podałeś :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zgadywać sprawdź co jest w rdsosreport.txt tak jak napisał sokar620. Przeczytaj też i zastosuj ostatnie 4 linijki komunikatu, które widać na screenshocie.

 

Jednak wcześniej zacząłbym od rzeczy najprostszych tj. od sprawdzenia sumy kontrolnej ściągniętego obrazu.

W drugiej kolejności poszukałbym drugiego komputera i sprawdził czy tam też jest taki sam objaw.

 

Jeśli suma się nie zgadza, to sprawa jest oczywista.

Jeśli na innym też nie ruszy, to znaczy że masz niepoprawnie wgrany obraz na pendrive.

Jeśli na innym kompie ruszy, to znaczy, że konfiguracja sprzętowa lub jakieś ustawienia w BIOS Twojego kompa uniemożliwiają start.

 

WG mnie jest to jednak niepoprawny obraz lub niepoprawne nagranie. Świadczy o tym brak możliwości utworzenia urządzeń systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ściągasz obraz z oficjalnej strony projektu? Jak jesteś pewny pendrive i sposobu nagrywania i sum kontrolnych to (jak masz w miarę szybkie łącze) sprawdź to na innej dystrybucji. Ściągnij obojętnie jaką dystrybucję live i zobacz czy ruszy. Do sprawdzenia polecam te większe dystrybucje (opensuse, debian, mint)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągne inny obraz i spróbuje.

Jeśli suma się zgadza, to ściąganie innego obrazu jest bez sensu. Raczej próbowałbym wgrać jeszcze raz na pendrive i to najprostszym poleceniem "dd" a nie żadnymi narzędziami. Z mojego doświadczenia wynika, że nagranie obrazu np. przy użyciu liveusb-creator udaje mi się raz na 2-3 próby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze uzywam najnowszego unetbootin pod linuxem.

 

Instalowalem juz z 5 wydan fedory, ubuntu i centos

 

Jak WalDo powiedzial liveusb-creator jest niegodny zaufania. Ja tez mialem problemy z poprawna instalacja obrazu (nawet jesli powiedzial, ze wszystko w porzo, to i tak nie moglem zbootowac)

 

./unetbootin pod rootem, custom image i sprawa zalatwiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...