Skocz do zawartości

Fedora Na Pendrive


blaster44

Rekomendowane odpowiedzi

Pendrive został sformatowany na fat32, następnie zainstalowałem na nim fedorę 20 programem liveusb-creator. Przy próbie odpalenia kompa z pendrive, dostaję cuś takiego:

 

Error:

unknown filesystem. Entering rescue mode...

Grub rescue>

 

W czym jest problem? Przy próbie instalacji po formacie na ext wyskakiwały jeszcze ze 2 inne błedy. Wolałbym jednak na Fat żeby nie wyłączać pendriva z użytku do jakiego został wynaleziony :) Czy jest w ogóle taka możliwość?

 

Ew czy jest możliwość utworzenia aktywnej partycji persistence przy instalacji fedory przez dd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

http://forum.fedora.pl/topic/26531-problem-z-instalacją-fedory-z-usb/

 

http://forum.fedora.pl/topic/26515-fedora-live-usb-creator-więcej-miejsca-na-programy/

 

http://forum.fedora.pl/topic/26508-fedora-20-live-kde-problem-z-załadowaniem/

 

P.S.

Przypomnę jeszcze tylko na koniec, że akceptując regulamin zobowiązałeś się do jego przestrzegania. M.in. do przestrzegania punktu

2. Zanim zadasz pytanie, poszukaj rozwiazania Twojego problemu korzystajac z takich narzedzi, jak:

a.) Wiki,

b.) wyszukiwarka forum,

c.) Google.

3. Jezeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie w w/w miejscach, podczas formulowania swojego posta zastosuj sie do nastepujacych zas

Z góry dzięki za stosowanie w przyszłości.
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jakos sie udalo. Ale mam kolejny problem. Ta ikonka liveinst.desktop na pulpicie :/ Mimo iz ja usuwam, ona co restart wraca... jak usunac ja permanentnie? Tylko tak, zeby nie pozbywac sie programu do instalacji na HDD. Chce sie jedynie pozbyc samej ikonki z pulpitu. W etc/skel nie mam katalogu desktop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwersji LIVE to się chyba pozbyć tego nie da.

Chociaż jeśli udało Ci się nagrać obraz razem z plikiem trwałej pamięci (persistant memory), to chyba powinno się dać. Wrzuć testowo jakąś inną ikonę/plik na pulpit i sprawdzić czy po restarcie dalej jest na pulpicie. Jeśli nie ma, tzn. że persistant memory nie została założona poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba została założona poprawnie. Jednak usunąłem anacondę i plik się już nie pojawia. Mam kolejne pytanie. Utworzona w programie warstwa trwałości okazała się dla mnie zbyt mała. Jest jakiś sposób aby ją powiększyć bez utraty tego, co tam jest? Programy strasznie długo się instalują na USB a konfiguracja też pochłania trochę czasu. Wolałbym uniknąć tworzenia pena z Fedorą i robić wszystko od nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...