Skocz do zawartości

Bardzo Powolna Instalacja Aplikacji W Systemie Na Usb


Rekomendowane odpowiedzi

Pakiety bardzo powoli instaluja sie na systemie na usb. Zastanawiam sie, gdzie lezy przyczyna. Czy to wina pendrive? Gereralnie wszystko przebiega sprawnie tylko w momencie gdy jakis pakiet sie zainstaluje i zaraz ma wskoczyc nastepny, bardzo dlugo to trwa.

 

Mam na mysli ten moment:

Instalowanie : pakiet[po przejsciu tego paska] x/y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB jest zawsze wąskim gardłem. Nie wiem jak 3.0 (i czy są już urządzenia w miarę tanie w tym standardzie), ale 2.0 jest powolne (60MB/s, 3,6GB na minutę a np. SATA3 ok.715MB/s) i komunikacja z resztą sprzętu wymaga cierpliwości.

Z tego samego powodu Twoje dążenie do przyspieszenia systemu (wątek o /tmp w RAM) są z góry skazane na niepowodzenie - zawsze gdzieś będzie transfer przez USB. Chyba, że działałbyś na sprzęcie z np. 16 czy 32 GB RAM i całą zawartość pendrive'a transferowałbyś na starcie do pamięci a potem przy wyłączaniu z powrotem na pendrive. Z tym że praca na takim systemie byłaby dość szybka, ale: 1) zanik zasilania to utrata danych przetwarzanych w danej "sesji", 2) start i wyłączenie trwałoby wieki ze względu na wąskie gardło USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...