Skocz do zawartości

Kmod Nvidia Niska Wydajność 3D


Orzel94

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mój problem polega na niskiej wydajności 3D w grach. Jako przykłąd chciałem podać klasycznego CS'a 1.6 (odpalanego przez steam'a oczywiście) gdzie przy sterownikach otwartych (domyślnych fedory) było ok 19fps. Po zainstalowaniu Kmoda nvidii fps'y wzrosły do 30-40. Natomiast na viście (  <_<  ) na tym samym sprzęcie stałe 60 (przy czym bodaj mój config nie pozwala na więcej)

 

Czy wie ktoś może czy to jest normalne? Jeśli nie to jak temu zaradzić?

 

 

 

Sprzęt GF 9200M GS, Fedora 20 64-bit

 

EDIT: a i środowisko KDE (jak zobaczyłem kolejną wersje gnome 3.............)

 

EDIT2: nie podejrzewam KDE 4 o aż takie żarcie zasobów (w końcu porównujemy go z zamuloną troche już vistą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty pulpitu można przełączać domyślnym skrótem Alt+Shift+F12.
W Ustawienia systemowe -> Efekty Pulpitu -> Zaawansowane jest opcja: Wstrzymaj efekty dla okien pełnoekranowych. Trochę więcej na temat link
Sterowniki Nvidii mają włączoną opcję Sync to VBank dla OpenGL i maksymalne fps powinno być takie jak odświeżanie monitora (najczęściej 60).

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zostaw efekty pulpitu włączone i dodaj regułę KWin, która będzie je wyłączać kiedy pojawi się okno gry.

Ja u siebie dodałem poniższą regułę, która wyłącza efekty gdy pojawi się okno z OpenGL w końcówce tytułu. Działa to świetnie dla takich gier jak Portal (2) i Left 4 Dead 2.

[Disable compositing when window title ends with OpenGL]
Description=Disable compositing when window title ends with OpenGL
blockcompositing=true
blockcompositingrule=2
title=OpenGL$
titlematch=3
types=1
wmclass=
wmclasscomplete=false
wmclassmatch=0

Zapisz powyższy kod do pliku OpenGL.kwinrule i importuj go w Ustawienia systemowe > Zachowania okien > Reguły okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodanie reguły nie zadziałało za to wyłaczenie efektów Alt+Shift+F12 bardzo, skoczyło do 80-90fps więc jest ok ;)

 

Jeszcze jedna sprawa tak żeby tematu nowego nie zakładać, jak wyłączam tego CS'a to mi się notorycznie (czyt. zawsze) zacina, da się coś z tym albo przynajmniej żebym ni musiał czekać aż mi samo wyświetli żeby zamknąć (jakiś (_menadżer_ → menedżer) ORT zadań?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X'y są ok, sam CS przestaje odpowiadać, brak kursora, po kilkudzisięciu sekundach wyskakuje okienko które mówi że przestał działać z pytaniem czy go zamknąć

 

EDIT: nie wiem co się stało, ale włączam dzisiaj komputer i CS wyłącza się już normalnie

 

Dzięki za pomoc ;)

Edytowane przez Orzel94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...