Skocz do zawartości

Java, Fedy I Desktop Environments (Fedora 21)


jma

Rekomendowane odpowiedzi

To po kolei...

Udało mi się zainstalować flasha i wszystkie filmy (youtube, vimeo) póki co odtwarząją się bez problemów.

JAVA:

Teraz chciałbym zainstalować Javę, ale nie wiem, którą wersję ze strony oracle.com mam ściągnąć. Linuksowe pod 64-kę są dwa: jdk-8u45-linux-x64.tar.gz i jdk-8u45-linux-x64.rpm.

FEDY:

"Mądre głowy" piszą: Fedy is an graphical tool which tweaks & configures the Fedora system easily. it’s free and open-source. It can preform many tasks like installing the most important software, fixing some famous bugs and errors beside tweaking system settings, it’s very useful.

 

Czy jako kompletny laik linksowy powinieniem sobie w ogóle zawracać głowę jakimś Fedy? Czy to w moim przypadku byłoby już jeżdżeniem po przysłowiowej bandzie?

DESKTOP ENVIRONMENTS:

Teraz coś dla oka. Nie wiem czy ma znaczenie na jakim notebooku (chyba najgorszym z możliwych) działam, ale gdyby miało to znaczenie na wszelki wypadek podaję: Samsung N102SP, Procesor Intel® ATOM™ N2100 (1,6 GHz, 800 MHz, 512 KB), Wyświetlacz LED 10,1" WSVGA (1 024 x 600), grafika: Intel® GMA 3600,1 GB DDR3.

Jak widzicie wyświetlacz jest mikroskopy. Znalazłem "desktop eviroment" - cinnamon (http://cinnamon-spices.linuxmint.com/themes/view/104), który pezentuje się "ładniej" od defaultsowego, a moje pytanie dotyczy jedynie tego, czy taki desktop nie będzie dużym obciążeniem dla tak żenująco słabego komputera? Generalnie próbuję znaleźć taki desktop, który będzie najbardziej czytelny dla tak małego ekranu.

To tyle (na dziś).

@Admin: wybacz, że zamieszczam try pytania w jednym temacie. W innym wypadku zaspamowałbym pytaniami całe forum. A to pewnie dopiero początek.:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto poczytać Poradnik, mimo że jest z poprzedniej wersji, bo większość tematów jest aktualna również dla F21.

Sprawdź też pozostałe "Artykuły" na wiki → http://wiki.fedora.pl/wiki/Artykuły

 

Wiele tematów było poza tym omawianych na forum. Szukaj w Googlach wpisując "site:fedora.pl <słowa kluczowe szukane na forum>"

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zainstaluj OpenJDK z repozytorium (otwartoźródłowa wersja Javy). Jeśli tylko używasz Javy do appletów etc, a nie programujesz w Javie, to dla Ciebie jest kompletnie bez różnicy czy używasz otwartej wersji Javy, czy zamkniętej wersji od Oracle ;)

 

2. Nie zrobisz za jego pomocą nic więcej, niż możesz samodzielnie - to po prostu zgrupowane elementy w jednym miejscu. Niemniej czasem fajnie mieć takiego pomocnika.

 

3. Domyślne GNOME 3 też idzie fajnie odpicować :-) Podejrzewam jednak, że GNOME nie grzeszy u Ciebie prędkością :unsure:

 

Cinnamon będzie za ciężki na ten sprzęt. Jakoś pewnie będzie działać, lecz autorzy środowiska nie są mistrzami optymalizacji, w tym jak ostatnio doinstalowałem Cinnamona, to zajmował po starcie jakieś ~700-760MB RAM, czyli sporo jak na Twój sprzet.

 

Proponowałbym spin z Xfce lub Lubuntu. Najlepiej pewnie odnalazłbyś się w wersji ze środowiskiem MATE - to kontynuacja tradycyjnego środowiska GNOME 2, które było lekkie, a co dało się z nim wizualnie wyczynić, to już bajka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1. Zainstaluj OpenJDK z repozytorium (otwartoźródłowa wersja Javy). Jeśli tylko używasz Javy do appletów etc, a nie programujesz w Javie, to dla Ciebie jest kompletnie bez różnicy czy używasz otwartej wersji Javy, czy zamkniętej wersji od Oracle

Polemizowałbym. Dużo jarków nie ruszy na openjdk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym. Dużo jarków nie ruszy na openjdk.

Zgadzam się. ;)

 

1. Załatwione

 

2. Fedy ścierwi - pojawiają się dziwne komunikaty, których nie rozumiem? Istnieje komanda dla "oponych", dzięki której mogę odinstalować wszystkie pakiety Fedy bez kasowania innych z nią powiązanych?

 

3. Miałeś rację, działa w żółwim tempie. Czy komenda: yum erase cinnamon\* cjs muffin nemo-\* mintlocal załatwi mi sprawę?

 

Dziękuję za pomoc i biorę sie za przeszukiwanie forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...