Skocz do zawartości

Głupie Pytania


dexorik

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam kilka pytań odnośnie Fedory. Pamiętam że kiedyś próbowałem ją ujarzmić, ale mi nie wyszło. Radeony są nie obsługiwane trudno :3 . Więc zakupiłem sobie GTX 770 więc powinno wszystko śmigać.

 Pierwsze pytanie:  Jak z wydajnością w pulpicie działa to podobnie do Windowsa chodzi o płynność animacji i szybkość odpalania się aplikacji.

  Drugie pytanie : Jak z wydajnością w grach native na steam konkretnie Counter Strike Global Offensive będzie to dziłać podobnie jak na Win ? Na Elementary OS (Freya) była tragedia niby było 300 fps ale były skoki do 30 fps co parę sekund

  Ostatnie pytanie : Nie wiem czy mogę linkować tematy z innych forum ale : http://www.debian.pl/threads/32370-Freya-S%C5%82aba-rozdzielczo%C5%9B%C4%87-napis%C3%B3w-w-filmach-VLC?p=179411#post179411. To chyba tyle czekam na odpowiedzi i nie zrównajcie mnie z gównem proszę :3 

 

 

 

 

Spec: Procesor : Intel i5 3450

          Grafika : Nvidia geforce GTX 770 2GB ASUS

          Ram  : 8 GB 1600 mhz

            HDD : Jakieś 1 TB od WD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wszystko działać, ale jeśli narawdę zależy ci na kilkuset klatkach, to musisz sobie odpuścić gnomy shelle, unity, kde i inne wypasione pulpity. Zainstaluj Fedorę, sterowniki nvidii, steama i kiedy już będzie wszystko działać doinstaluj dwa pakiety: xterm (super lekki terminal do odpalania programów) i fluxbox (prawie najlżejszy menedżer okien). Zobaczysz röżnicę. Już nie mówiąc o tym, że konfiguracja fluxboksa pod siebie daje kupe radochy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

W końcu znalazłem odpowiedni temat na moje problemy.

1. Mój brat twierdzi, że odkąd zainstalowałem Fedorę bardzo laguje mu League of Legends podczas gdy ja tylko przeglądam internet. Głównie na Operze 12.15. Zastanawiam się jak to możliwe? Może ktoś wpadnie na pomysł, podam specyfikację  obu:

 

1. Moja rakieta (znaczy kiedyś była) do gier

- AMD Athlon 64 X2 5600+ 2.8GHz

- Geil Dual Ultra DDR2 2GB 800MHz 

- Asus M2N-SLi Deluxe

- GeForce GT210 1GB (kręcona ile wlezie)

- System Windows Vista x64 

- Internet na kabel neostrada 6Mb/s

 

2. Badziew brata

- Intel Core 2 Quad Q8300 2.5GHz

- Ram 2GB gówna no-name (z czego 300MB bierze karta zintegrowana która nie działa)

- Płyta gówno no-name (wiem, że ma bios Phoenix)

- GeForce GT220 1GB - aktualnie czeka na chłodzenie, więc zarzuciłem kozackie SiS S3 16MB (o mocy kalkulatora)

- Fedora 23 x32

- Internet przez Wi-Fi, TP-Link TL721N, router LiveBox

 

2. Przymierzam się do złożenia nowego kompa. Wyczytałem tu, że Linux ma problem z AMD, ale tylko z kartami graficznymi czy z procesorami także? W ogóle moje założenia (po kilkuset godzinach oglądania benchtestów wszystkiego):

 

- Proc AMD FX-4300 3.8GHz (bedzie OC)

- Płyta ASUS M5A97 R2.0

- RAM HyperX Fury 2x4GB 1866MHz CL10

- ASUS GeForce GTX960 Turbo OC 4GB

- Dysk Plextor M6e Black SSD 128GB PCI (odczyt ponad 700 MB/s)

- Dysk 2 Seagate Barracuda 7200 500GB/1TB

- Zasilacz SilentiumPC Vera L1 500W (80+ bronze, z zapasem mocy)

- Chłodzenie Raijintek Aidos

- Obudowa własna, przerabiam powolutku

- wenty 2x140mm + 80mm pod zasilaczem + 92mm na chłodzenie CPU żeby było push-pull zestawik Be Quiet!

Chyba się zmieszczę w 2500-2700zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 GB RAM to ciut skromnie i to może być przyczyna spowalniania - warto popatrzeć czy swap jest zapisywany, jak często i ile zajmuje.

Tak czy inaczej tutaj raczej na Gnome czy KDE nie poszalejesz natomiast LXDE czy XFCE raczej da radę. Czy z grami to nie wiem, bo nie gram.

Albo jeszcze lżej, to tak jak napisał SeeM 2 posty wyżej.

 

Problem jest z kartami grafiki AMD. Z procesorami nie ma problemu. Ja mam AMD Athlon X2 Dual Core Processor BE-2350 (całe 2 rdzenie :)), do tego 6GB RAM jakiegoś noname, GeForce 8400GS i od paru lat ( :P) wszystko śmiga bez problemów. Wymienię jak mi się coś spali.

 

Poza tym, to jeszcze powiem, że Opera żre wszystko co jej do pyska wejdzie zaraz jak tylko ją odpalę i dlatego przeszedłem na Chrome. Też sporo łyka szczególnie z wtyczkami, ale i tak wielokrotnie mniej od Opery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto popatrzeć czy swap jest zapisywany

A tu akurat nie wiem o co chodzi? Jeśli dobrze rozumiem przy 2GB Ramu brakuje miejsca, system zrzuca pobrane dane do pliku wymiany na dysku i pobiera te brakujące? No dobra, ale co jeśli przeglądałem basha.org gdzie jest kilkaset kB tekstu a i tak brat się skarżył że mu wywaliło 400 pingu? Normalnie ma 60-80.

 

Tak czy inaczej tutaj raczej na Gnome czy KDE nie poszalejesz natomiast LXDE czy XFCE raczej da radę. Czy z grami to nie wiem, bo nie gram.

 

Te środowiska graficzne są aż tak ciężkie? Chętnie poznałbym różnicę w zużyciu pamięci między takim Gnome vs XFCE vs FluxBox. W modyfikowanie tego będę się bawił na nowym kompie. Jeśli różnice będą tak znaczne, jak między Win XP a Vista to ja to biore jako priorytet. Win XP brał od 240MB do 360MB, Vista z interfejsem Aero bierze od 700MB do 1.2GB RAMu. Jak wychodziła Vista tańsze komputery (te sklepowe składaki) miały po 512MB RAMu na pokładzie czyli komp mulił już w czasie wyświetlania pulpitu  :P Trafiło się w okolicy 2 frajerów którzy takie coś kupili. Jednemu instalowałem XP, a drugi żeby nie stracić gwarancji musiał wyprosić tatusia o więcej RAMu. 

 

Serio jestem ciekaw jaka byłaby różnica w FPS w World of Tanks na ustawieniach Ultra między Gnome a FluxBox na planowanym sprzęcie  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ping a spowalnianie komputera to dwie różne sprawy. Kiepskie odpowiedzi na ping mogą być spowodowane uszkodzeniem karty, problemami w sieci i jeszcze pewnie kilkoma innymi sprawami. A spowalnianie systemu to... sprawa systemu :)

 

Gnome, KDE, XFCE czy inne najlepiej sprawdzić samemu, choćby z obrazu live licząc się oczywiście z nieco gorszą wydajnością niż po instalacji na dysku. Oczywiście żeby porównać co działa płynniej a co mniej płynnie to wystarczy.

RAM? U mnie po starcie ok.400MB dla XFCE pod F23. Ale to nie tylko o RAM chodzi a bardziej o ogólną responsywność. Zużycie RAM jak się wyłączy zbędne programy i usługi działające w tle to chyba jest porównywalny.

 

Jeśli chodzi o FPS w grach, to tu już z płyty live się nie da, bo nie uruchomisz na zamkniętych sterownikach. Otwarte stery mają wielokrotnie gorszą wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...