Skocz do zawartości

Jak Zresetować Hasło Roota


DEMON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam może mi ktoś pomoże - zapomniałem hasła roota i musze je zresetować. Zastosowałem sie do poniższych regół :

 

While booting the system the GRUB2 menu will be displayed, to boot the system using bash follow these steps:

  • Use the arrow keys to select the boot entry you want to edit
  • Press e to start editing that entry
  • Use the arrow keys to go to the line that starts with linux or linux16
  • Go the the end of that line add a space then rw then another space and init=/bin/bash
  • Press Ctrl-x or F10 to boot that entry

 

odpaliło mi tam jakiś tryb ratunkowy ale  od razu wywaliło mi komunikat :

   Starting Switch Root...
[FAILED] Failed to start Switch Root.
See "systemctl status initrd-switch-root.service" for details.

Generating "/run/initramfs/rdsosreport.txt"

no i passwd nie działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystasz ze jakiejś starszej wersji Fedory? Do "niedawna" trik z init=/bin/bash nie dział z systemd i wyrzucał podobny błąd. 

Poza tym, zawsze możesz zresetować hasło wykorzystując obraz livecd i ręcznie edytując plik passwd lub robią chroota do systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu GRUB wejdź w edycję wskazanej pozycji (wciśnij 'e'), skocz na koniec linii zaczynającej się od linux16 i dodaj literkę "s" jak "single-mode".

Wejdziesz w tryb maintenance i będziesz mógł zrobić co trzeba.

Obecnie to nie zadziała. Fragment z linka, który podałem post wcześniej:

Note that in GRUB 2, resetting the password is no longer performed in single-user mode as it was in GRUB included in Fedora 15 and Red Hat Enterprise Linux 6. The root password is now required to operate in single-user mode as well as in emergency mode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przepraszam że nie napisałem posiadam Fedora 21. Niestety system w dużej mierze się uwalił. Zmieniłem hasła za pomocą mojej podanej metody ale przy wyjściu z tego trybu wystąpił kernel panic i za każdą próba wyjścia występuję. Niby zmienia hasła ale później nie działają. GNOME wisi . System nie autoryzuje żadnego użytkownika podczas logowania na 3 poziomie. Wieczorem więcej napiszę i spróbuje linka od sunrise ;-)

 

Edit :

 

Udało się  :D link od Sunrise załatwił sprawę( dzięki ) - system hula jak trzeba - wniosek taki że stare manuale i przyzwyczajenia można wyrzucić do kosza . Z każdym nowym numerkiem wchodzą nowe zmiany i zasady i jak sie nie jest na czasie to są takie cuda wianki jak u mnie ;)

 

Jeszcze raz dzięki - zaoszczędziłem dużo czasu :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note that in GRUB 2, resetting the password is no longer performed in single-user mode as it was in GRUB included in Fedora 15 and Red Hat Enterprise Linux 6. The root password is now required to operate in single-user mode as well as in emergency mode.

A fakt. Sprawdzałem na wirtualce a tam nie miałem hasła roota w ogóle ustawionego to zadziałało :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...