Skocz do zawartości

Linconnect I Brak Możliwości Sparowania.


Velans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :).

 

Chciałbym połączyć mój smartfon z Androidem z Fedorą 22. Do tego najpierw użyłem KDE Connect jednak tam zauważyłem po raz pierwszy, iż telefon bądź mój system z Fedorą nie wykrywa drugiego urządzenia. Przesiadłem się na LinConnect, gdzie aplikacja linuksowa pełni role serwera a telefon trzeba sparować z komputerem. Oczywiście wymogiem jest by obydwa urządzenia były w tej samej sieci bezprzewodowej. Ale również przy użyciu LinConnect nic nie wykrywa, nawet przy ręcznym wpisaniu IP komputera oraz portu.

Osobiście myśle, że w moim przypadku przeszkodą może być firewall albo brak przekierowania na dany port. Dlatego proszę mi doradzić gdzie mam dokładnie zacząć szukać :).

Sprawdziłem też nmapem czy port 9090 na którym działa LinConnect jest dostępny. Port ten jest otwarty ale działa już na nim jakaś usługa, którą w ogóle nie kojarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przez WiFi, to też uważam, że najlepszy jest Airdroid i dowolna przeglądarka.

Po kablu USB montuję swojego Samsunga za pomocą polecenia (jako root albo przez sudo)

simple-mtpfs /home/waldo/android/ -o allow_other
Katalog może być oczywiście dowolny, ale podkatalog w katalogu domowym jest wg mnie OK - łatwo do niego trafić ;)

Odmontowuje się przez

fusermount-glusterfs -u /home/waldo/android/
Wymagane zainstalowanie pakietów glusterfs-fuse i simple-mtpfs. Telefon musi być odblokowany. Po zainstalowaniu mamy elegancko pamięć telefonu i dodatkowej karty:

[waldo@F22 ~]$ ls -l android
razem 0
drwxrwxr-x 2 waldo waldo 0 1970-01-01  Card
drwxrwxr-x 2 waldo waldo 0 1970-01-01  Phone
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie stosunkowo łatwo można by zrobić nakładkę graficzną. A może już ktoś zrobił i wystarczy poszukać?

 

Nie wiem w sumie czy jest sens. Wszystkie(chyba) środowiska graficzne mają już zaimplementowaną obsługę MTP.

W każdym razie, mi wystarczy konsola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też konsola wystarcza, ale faktycznie jest obsługa MTP. Nie zauważyłem tego wcześniej :) Okazuje się, że wystarczy 

dnf install gvfs-mtp
Żródło: http://blog.mdda.net/oss/2015/06/07/android-mtp-fedora/

W XFCE, w Thunarze widać m.in.

Nvp10Sz.png

 

Przyzwyczaiłem się do Krusadera, w którym na liście urządzeń nie widać tych podłączonych przez MTP, ale wpisanie protokołu na pasku, na którym widoczne są ścieżki pokazuje:

 

6k6Rn6M.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...