Skocz do zawartości

Kadu Fedora?


lis

Rekomendowane odpowiedzi

Odpal terminal

dnf install wget
wget http://repo.gospogied.pl/Fedora/fedora-gospogied.repo -O  /etc/yum.repos.d/fedora-gospogied.repo
rpm --import http://repo.gospogied.pl/Fedora/RPM-GPG-KEY-gospogied
dnf install kadu kadu-gadu_protocol kadu-docking kadu-docking_notify kadu-history
To podstawowe pakiety dla kadu, resztę przejrzysz i zainstalujesz wyszukując 'kadu' w yumexie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

A mi dziś wyświetla coś takiego ;
 

Quote

 

[darecki@pc9 ~]$ sudo dnf install kadu kadu-gadu_protocol kadu-docking kadu-docking_notify kadu-history
Synchronizacja pamięci podręcznej dla repozytorium „fedora-gospogied” się nie powiodła, wyłączanie.
Ostatnio sprawdzono ważność metadanych: 0:12:23 temu w dniu czw, 10 sie 2017, 13:37:46.
Pakiet kadu jest niedostępny.
Pakiet kadu-gadu_protocol jest niedostępny.
Pakiet kadu-docking jest niedostępny.
Pakiet kadu-docking_notify jest niedostępny.
Pakiet kadu-history jest niedostępny.
Błąd: Brak wyników


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi link jest wystarczający. Wielokrotnie po kolejnych instalacjach w oparciu o niego budowałem sobie środowisko i kompilowałem pakiety. Zapewniam, że nie trzeba być programistą, żeby przebudować pakiet. Są oczywiście czasem problemy, ale uważne czytanie komunikatów o błędach zazwyczaj wystarcza do ich rozwiązania. Trzeba doinstalować odpowiednie paczki *-devel, pomyśleć i jakoś to leci. Są też niestety problemy poważniejsze związane np. ze zmianami w jądrze i wtedy jest nieciekawie, ale jeśli nie przechodzimy na wyższą wersję kadu, to nie przewiduję problemów poza delikatną ingerencją w pliki *.spec w celu dostosowania numerów wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...