Skocz do zawartości

Problemy Z Dolphinem I Kaffeine


slabypingwin

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy na F 21 uruchomię pulpit KDE to w oknie Dolphina klikanie nic nie daje przez pierwsze ok 15 sekund .

Dopiero potem jest w miarę normalnie , choć i tak rekacją na kliknięcie w oknie Dolphina jest spowolniona  !

Podobnie jest z oknem odtwarzacza KAFFEINE ; po kliknię na "maksymalizuj " trzeba poczekać około 1 minuty

na prawidłową reakcję . Dlaczego u mnie w KDE na F 21 tak to źle działa :angry:

Stery nvidii są zainstalowane ;

[darek@localhost ~]$ lsmod|grep nvidia
nvidia              11411456  56
drm                   331776  2 nvidia
[darek@localhost ~]$

 

 

Proszę o jakieś porady . :lammer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zupgradować F 21  do F 23  , by się to wszystko nie wysypało .

Zwłaszcza by moduł "nvidia" prawidłowo  przeskoczył na nowe jądro :?:

Próba aktualizacji wg takiego opisu ;

https://fedoraproject.org/wiki/DNF_system_upgrade

- zakończyła się takim błędem ;

Zainstalowano poprzednią wersję:

  libnm-qt.x86_64 2:0.9.8.3-4.fc23                                                                                                                                    
 
Ukończono.
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib64/python2.7/logging/__init__.py", line 859, in emit
    msg = self.format(record)
  File "/usr/lib64/python2.7/logging/__init__.py", line 732, in format
    return fmt.format(record)
  File "/usr/lib64/python2.7/logging/__init__.py", line 471, in format
    record.message = record.getMessage()
  File "/usr/lib64/python2.7/logging/__init__.py", line 335, in getMessage
    msg = msg % self.args
UnicodeDecodeError: 'ascii' codec can't decode byte 0xe2 in position 9: ordinal not in range(128)
Logged from file system_upgrade.py, line 595
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/lib64/python2.7/logging/__init__.py", line 859, in emit
    msg = self.format(record)
  File "/usr/lib64/python2.7/logging/__init__.py", line 732, in format
    return fmt.format(record)
  File "/usr/lib64/python2.7/logging/__init__.py", line 471, in format
    record.message = record.getMessage()
  File "/usr/lib64/python2.7/logging/__init__.py", line 335, in getMessage
    msg = msg % self.args
UnicodeDecodeError: 'ascii' codec can't decode byte 0xe2 in position 9: ordinal not in range(128)
Logged from file system_upgrade.py, line 595
[darek@localhost ~]$ 
 

 

Niestety - spełnił się czarny scenariusz ; po wykonaniu upgrade F21 - F23 pojawił się na bootloaderze kernel 4.3.3

A po starcie systemu z tej pozycji pojawia się ciemny ekran z migającą kreską w rogu .

Po przejściu w≥ówczas do trybu konsoli - modułu nvidii brak .

Uruchomiłem więc system z dotychczasowego kernela ;

[darek@pc28 ~]$ uname -a
Linux pc28.home 4.1.13-100.fc21.x86_64 #1 SMP Tue Nov 10 13:13:20 UTC 2015 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux
[darek@pc28

 

i jakoś jest . Jakoś to znaczy ; ładuje się pulpit XFCE ale KDE 5 załadować się nie chce .

POjawia się bootsplash nowego KDE ale gdy już powinien się wyświetlić pulpit - nie pojawia się on .

Jest tylko ciemny ekran i kursor myszki :angry::(:unsure::wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że najrozsądniejszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie po prostu zainstalowanie systemu od nowa. Mi osobiście upgrade Fedory, jak żyje, nigdy mi się nie powiódł. Jeżeli chodzi o sterowniki Nvidi to kmod jest tylko do wersji kernela, który był przy release F23. Dla reszty jest tylko akmod, który notabene też nie działa najlepiej, co znowu pokazuje, że Fedora gnije totalnie. Szczerze mówiąc to radziłbym przejście na dystrybucję gdzie deweloperzy nie mają w d*pie użytkowników. Sam się nad tym zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[OT]

Mały OT...

Po pierwsze nieładnie mówić "d..." :)

Po drugie poruszany był już temat paczek na RPM Fusion i jak słusznie zauważył SeeM (→ http://forum.fedora.pl/topic/27156-pozdro-z-fedory-23/?p=168604) to tylko kilka osób, które niekoniecznie muszą mieć wystarczająco dużo czasu.

Po trzecie RPM Fusion to nie Fedora.

Po czwarte też bywałem wściekły na nieudane upgrade'y, ale uważam, że ostatnio jest znacznie lepiej - od 2-3 edycji robię upgrade z powodzeniem i bez problemów. Sterowniki doinstalowuję po podniesieniu wersji systemu. Niezależnie od wersji kmod zawsze można skorzystać z akmod.

Nie ma wg mnie dystrybucji idealnej. Wszystko zgodnie z przysłowiem: zawsze jest lepiej tam gdzie nas nie ma ;)

[/OT]

 

W temacie: zawsze można zrobić upgrade "na dwa hopki" F21 na F22 i F22 na F23. Słabo, bo zdecydowanie więcej czasu trzeba poświęcić, ale opcja jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że najrozsądniejszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie po prostu zainstalowanie systemu od nowa. Mi osobiście upgrade Fedory, jak żyje, nigdy mi się nie powiódł. Jeżeli chodzi o sterowniki Nvidi to kmod jest tylko do wersji kernela, który był przy release F23. Dla reszty jest tylko akmod, który notabene też nie działa najlepiej, co znowu pokazuje, że Fedora gnije totalnie. Szczerze mówiąc to radziłbym przejście na dystrybucję gdzie deweloperzy nie mają w d*pie użytkowników. Sam się nad tym zastanawiam.

 

Ja polecam używanie zintegrowanych kart graficznych Intela, nie ma z nimi żadnych problemów na Linuksie, sterowniki są open source, dołączone do kernela, nie trzeba nic dodatkowo instalować i nie ma problemu przy upgradach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w płycier głównej GIGABYTE G31 S2L mam zintegrowaną grafikę intela

Ale gdzieś no forum przeczytałem że zintegropweana grafika jesty mniej wydajna od tej wsuwanej dfo slotu PCI

Ale sam jestem ciekawy jak taka zintegrowana grafika by zadziałała  , tyle że nie wiem gdzie w BIOS-ie ustawić

by nie uruchomiła się ta normalna grafa a tylko ta zintegrowana . Widzę że jest gniazdko VGA dla zintegrowanej

grafiki . Kiedyś znalazłem kabelek VGA-VGA i połączyułem nim kompa z monitorem .

Po włączeniu PC-ta ujrzałem na ekranie taki pływający napisy"NVIDIA  ,  drivers not found|" .

To już było kilka lat temu więc dokładnie nie pamiętam  , ale grunt że nie ujrzałem pulpitu ani linuksa ani windows  na tej zintegrowanej grafice  :(:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jest tak ; nowe KDE

Szkielety KDE 5.18.0

 

- uruchamia się  , ale moduł "nvidia" dla najnowszego jądra 4.3.3 - nie  ładuje się .

Jest tam tylko migająca kreska na ciemnym ekranie pomimo zainstalowania pakietu

Pakiet akmod-nvidia-304xx-304.131-1.fc23.x86_64 jest już zainstalowany, pomijanie.
Rozwiązano zależności.
Nie ma niczego do zrobienia

 

Co zrobić by było normalnie ? Na F23 ?

Dlaczego z tego forum nie docierają powiadomienia na maila o nowych postach ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić by było normalnie ? Na F23 ?

 

Niestety dla deweloperów Fedory ważniejszy jest soft od ludzi. Dlatego żeby było normalnie musisz zacząć używać normalnej dystrybucji, czyli takiej której priorytetem jest najpierw człowiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Miszcz , ale zobaczcie że nawet na tych dystrybucjach uważanych za "userfriendly"

też dzieje się coraz gorzej ; na najnowszym kubuntu 15.10 nie można zainstalować sterów nvidii .

Gdy na lapku zainstalowałem najnowsze suse 42.1 - nie uruchomiło się one i jeszcze uszkodziło pliki startowe windows 10 . A i poza linuksem też oglądając codziennie wiadomości widzimy ;

islamiści zabijają ludzi , ojciec zabija 2 córki i żonę  a 57-letnia kobieta - swoją niepełnosprawną siostrę

Windows10 przesyła sporo za dużo wiadomości o użytkowniku do M$ ale ja jego pulpicie   nie można normalnie uruchomić widżetów . Prezydent zaprzysięga sędziów i podpisuje ustawy o północy .

KIedy wreszcie ziemia i morze zastrzęsą się tak że ludzie w różnych dziedzinach życia na świecie

zaczną się nawracać ?!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIedy wreszcie ziemia i morze zastrzęsą się tak że ludzie w różnych dziedzinach życia na świecie

zaczną się nawracać ?!

Nawracać do epoki stacjonarnej telefonii analogowej? Czy do czasów sprzed wynalezienia silnika spalinowego?

I dlaczego obwiniasz Islam i godziny pracy Prezydenta RP o swoje kłopoty z kartą grafiki. Trochę nie na temat chyba, co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Waldo - taki offtop napisałem .

Nawracać - mam na myśli powrót do starych , sprawdzonych zasad moralnych , przykazań typu ;

nie zabijaj , nie kradnij , nie cudzołóż  , czcij ojca i matkę .

Powrót europy a zwłaszcza francji i niemiec do chrześcijańskich korzeni.

A odnośnie programistów - by układadali oni programy tak by były one stabilne , zabezpieczone przed hakerami  czy wirusami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie programistów - by układadali oni programy tak by były one stabilne , zabezpieczone przed hakerami  czy wirusami .

Zapamiętaj sobie, że w tych architekturach komputerów, które mamy, programy nigdy nie były i nie są ani 100% stabilne, ani zabezpieczone przed hakerami czy wirusami. Co człowiek stworzy, to i potrafi złamać. Polecam lekturę niebezpiecznik.pl w tym temacie.

 

I dajcie spokój z tą polityką. Nie zniżajmy się do poziomu onetów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...