Jump to content

Vlc Nie Uruchamia Się Nie Usuwa Się I Nie Instaluje

Toni
 Share

Recommended Posts

Próbując uruchomić VLC wyskakiwał błąd dlatego usunąłem go i próbowałem zainstalować ponownie, niestety nie da się. Co mam zrobić?

[[email protected] d]# dnf install vlc
Ostatnio sprawdzono ważność metadanych: 0:05:43 temu w dniu Tue Dec 20 21:38:59 2016.
Błąd: package vlc-3.0.0-0.11.fc25.x86_64 requires vlc-core(x86-64) = 3.0.0-0.11.fc25, but none of the providers can be installed
(dodanie „--allowerasing” do wiersza poleceń zastępuje pakiety w konflikcie)
[[email protected] d]# 

Zrobiłeś to co napisane?

[EDIT]

I jeszcze - bez urazy - w jaki sposób odinstalowałeś vlc?

Zrobiłem: dnf install vlc

Ja się nie obrażam bo jestem wciąż na etapie bycia bardzo początkującym użytkownikiem fedory. VLC odinstalowałem przez centrum oprogramowania (z tym że powstał jakiś błąd i program widnieje wciąż jako zainstalowany)

Masz włączone jakieś dodatkowe repozytoria?

Dziś zauważyłem że VLC widnieje w centrum oprogramowania jako odinstalowany, próbowałem zainstalować komendą - efekt był ten sam. W końcu zainstalowałem w centrum oprogramowania. Teraz działa.  O jakie repozytoria ci chodzi - nawet nie wiem co to jest?

Możliwe, że doszło z jakichś powodów do uszkodzenia bazy (osobiście nie wierzę różnego rodzaju nakładkom na dnf, wcześniej na yuma).

Spróbuj tego co jest opisane na naszej wiki http://wiki.fedora.pl/wiki/RPM_-_procedury_ratunkowe#Naprawianie_uszkodzonej_bazy_RPM (mniejsza o komunikaty błędów, to mogło się zmienić)

[EDIT]

O jakie repozytoria ci chodzi - nawet nie wiem co to jest?

Pokaż co zwraca polecenie

ls -1 /etc/yum.repos.d/*.repo